Į šį susitikimą atvyko įvairių politikų iš viso pasaulio, tarp jų JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Afganistano, Nigerijos ir Kolumbijos prezidentai.
Tarp dalyvių taip pat esama bankų, pilietinės visuomenės organizacijų ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovų, o per konferenciją bus siekiama paskelbti raginimą visam pasauliui kovoti su korupcija ir sulaužyti, anot D.Camerono, „tabu tiesiogiai spręsti šį klausimą“.
„Neabejokite – korupcija paveikia mus visus, įskaitant Britaniją“, – sakoma D.Camerono pranešime, paskelbtame prieš susitikimą.
Premjeras tikino, kad Britanija imsis vadovauti, eliminuojanti finansinius nusikaltimus, ir priėmė įstatymą, reikalaujantį, kad šalies bendrovės, įskaitant užsienio įmones, turinčias nekilnojamojo turto užsienyje arba siekiančios gauti vyriausybės užsakymų, turi atskleisti savo tikruosius naudos gavėjus.
Britanija tvirtina, kad toks registras nebeleis „korumpuotiems asmenims ir šalims perkelti, plauti arba nuslėpti neteisėtai įgytų lėšų per Londono nekilnojamojo turto rinką“.
Londonas pritraukia daug tarptautinių investuotojų į nekilnojamąjį turtą, o vyriausybės statistika rodo, kad užsienio bendrovės valdo apie 100 tūkst. nekilnojamojo turto objektų Anglijoje ir Velse – beveik pusę jų Londone.
Britanija sako, kad Prancūzija, Nyderlandai, Nigerija ir Afganistanas žadėjo imtis kurti panašius nuosavybės registrus, o daugiau šalių ketina pasekti jų pavyzdžiu.
Pačiam D. Cameronui kilo problemos dėl ofšorų
Straipsnyje, kurį paskelbė dienraštis „The Guardian“, D.Cameronas rašo, kad jo vyriausybė svarsto teisės akto projektą, kuriame numatoma, kad bendrovės būtų atsakingos už jų darbuotojų vykdomą sukčiavimą ir pinigų plovimą.
Paties D.Camerono finansinė reputacija susvyravo praeitą mėnesį, kai nutekinti Panamos teisinių paslaugų bendrovės „Mossack Fonseca“ dokumentai parodė, kad jis buvo vienos ofšorinės bendrovės, įkurtos velionio tėvo, dalininkas. D.Cameronas pardavė turėtas tos bendrovės akcijas 2010 metais, prieš užimdamas ministro pirmininko postą. Britanijos lyderis konferencijos išvakarėse taip pat sukėlė bangas, kai viename televizijos reportaže jis buvo nugirstas sakantis, jog į susitikimą atvyks „kai kurių fantastiškai korumpuotų šalių lyderiai“.
Kalbėdamas Bakingamo rūmuose per karalienės Elizabeth II surengtą priėmimą, jis paminėjo Nigeriją ir Afganistaną kaip „galbūt dvi labiausiai korumpuotas šalis pasaulyje“.
Po to akibrokšto Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari pareiškė, jog nesiekia D.Camerono atsiprašymo, bet norintis „kažko apčiuopiama“ – kad būtų grąžintas Nigerijoje pavogtas turtas, laikomas Britanijos bankuose.
D.Cameronas sakė, jog kova su kyšininkavimu, pinigų plovimu ir kitais finansiniais nusikaltimais esanti jo vyriausybės prioritetas.
Tačiau kritikai pabrėžia, kad Londono Sitis, viena iš pasaulio finansų sostinių, yra užlietas neteisėtai įgytais pinigais, o daugelis svarbiausių mokesčių rojų yra Britanijos užjūrio valdos.
Į konferenciją neatvyko kai kurių svarbūs veikėjai, kurie buvo įtraukti į dalyvių sąrašą. Planuojama, kad delegatai aptars korupciją sporte, bet Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA), sukrėstos didžiulio kyšininkavimo skandalo, atstovai konferencijoje nedalyvauja.
Kai kuriems su Britanija susijusiems mokesčių rojams, tarp jų Bermudai ir Kaimanų Saloms, konferencijoje yra atstovaujama, bet kitos teritorijos, tokios kaip Britanijos Mergelės salos, delegatų neatsiuntė.
D.Cameronas trečiadienį įstatymų leidėjams pareiškė, kad kovoti su korupcija turi ir išsivysčiusios, ir besivystančios šalys ir kad „niekas nieko nemokina“.
„Jokia šalis nėra tobula, – sakė premjeras. – Nei išties joks politikas.“