Didžiausia per pastaruosius dešimt metų agrarinio ir transporto sektorių darbuotojų manifestacija vakar prasidėjo Briuselyje.
Akcijos dalyviai protestuoja prieš sparčiai augančias degalų ir kitų prekių kainas. Jie reikalauja, kad šiandien Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos (ES) lyderiai rastų "greitas ir efektyvias" priemones Europoje jau daugiau nei devynis mėnesius besitęsiančiai kainų krizei spręsti.
Apsiaustis
Vakar nuo ryto į miestą plūdo tolimųjų reisų vairuotojų vilkikų ir ūkininkų traktorių kolonos. Profsąjungos parengė tikrą miesto apsiausties planą. Tolimųjų reisų vairuotojai surengė savo akciją šiaurės vakarų miesto dalyje. Koloną sudarė apie 500 vilkikų. Iš pietų, nuo Namiūro pusės, prie Briuselio kolona sudarė beveik 300 traktorių, tokia pat transporto priemonių vilkstinė įvažiavo į sostinę iš pietryčių. Policija nebandė sukliudyti manifestantams.
„Mes norime atkreipti dėmesį, kad visas transporto sektorius ir paprasti žmonės kenčia dėl nepaliaujamai kylančių kuro kainų“, - žiniasklaidai sakė taksi vairuotojų atstovas Christophe'as Huylebroeckas. Šiais metais kuro kainos šoktelėjo daugiau nei 20 proc.
Reikalavimai
Briuselio keliuose ir jo prieigose iškabinti perspėjimai apie sunkias eismo sąlygas mieste. Policija rekomenduoja visiems susilaikyti nuo kelionių automobiliu po Briuselį.
Emmanuelis Tassingtonas, ūkininkas iš Belgijos Valonijos regiono, teigė, kad akcijoje dalyvauja apie 1000 traktorininkų su savo transporto priemonėmis, tačiau tikslus jų skaičiaus nežinomas.
„Mes norime pagrįstų mūsų pieno ir mėsos kainų. Visos kainos auga, tik ne mūsų parduodamos produkcijos“, - sakė jis žiniasklaidai.
Mastai
Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy žiniasklaidai teigė, esą tai, kad Airijos gyventojai nepanoro ratifikuoti Lisabonos sutarties, - pykčio dėl kylančių maisto ir kuro kainų rezultatas.
Jis pasiūlė įvesti mokesčių kurui viršutinę ribą ir pasinaudojant papildomais resursais skirti papildomą finansinę pagalbą dėl kylančių kainų su dideliais sunkumais susidūrusiems transporto ir žvejybos sektoriams.
Vis dėlto ES lyderiai teigia, kad nėra sąlygų tiesiogiai veikti kuro kainų ir siūlo ilgalaikes priemones, tokias kaip alternatyvių kuro resursų populiarinimas.
Šis agrarinio ir ūkio sektorių protestas - didžiausia protesto akcija, surengta likus lygiai parai iki Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo. Šio viršūnių susitikimo pagrindinė svarstoma tema turėjo būti degalų kainų problema, tačiau po nepavykusio referendumo Airijoje, vykusio birželio 12 d., pirmojoje darbotvarkės vietoje atsidūrė kitas klausimas - tolesnis ES Lisabonos sutarties likimas.