• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suplyšusios palapinės, pamazgų kibirai ir viską nustelbiantis dvokas primena pabėgėlių stovyklą. Tačiau tai ne laikina pastogė aukoms iš karo nusiaubto regiono, o namai ekonominiams imigrantams šiandieninėje Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Į britų žiniasklaidą pakliuvę vaizdai rodo, kaip gyvena nemaža dalis Rytų Europos žmonių, į Didžiąją Britaniją atvykusių ieškoti geresnio gyvenimo.

REKLAMA

Nuotraukos buvo padarytos beveik pačiame Peterborougho miesto centre. Miesto valdžia teigia, jog dauguma stovyklavietės gyventojų atsisakė pareigūnų pagalbos ieškant darbo ir gyvenamosios vietos.

Kaip rašo thisislondon.co.uk, stovyklavietė tapo namais apie 20 lietuvių, slovakų, lenkų, ukrainiečių ir rusų, gyvenančių iš labdaros.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad panašiai miesto apylinkėse gali gyventi iki 200 laimės neradusių imigrantų. Dauguma jų net neturi palapinių, todėl miega gryname ore ant žemės ar susisukę į antklodes.

„Darbo, kuris nėra labai blogas, netrūksta. Šie žmonės galėtų dirbti ir susirasti gyvenamąją vietą, tačiau dėl to jie nesivargina. Jie yra švaistytojai ir gadina dirbančių imigrantų vardą, - sakė miesto tarybos atstovas spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šie imigrantai nenori grįžti į namus jokia kaina. Gyventi palapinėse jiems atrodo geriau nei grįžti į tėvynę“, - tvirtino Johnas Holdichas, Peterborougho tarybos narys, atsakingas už aprūpinimą būstu.

Stovykloje gyvenantis lietuvis, nenorėjęs būtį įvardintu, sakė: „Man buvo pasakyta, jog alkanas Didžiojoje Britanijoje neliksiu ir tai yra tiesa - visąlaik gali surasti maisto. Tačiau neturiu jokio būsto, todėl esu labai nusivylęs“.

REKLAMA

Tuo tarpu 35 metų lietuvė teigė prieš 18 mėn. Lietuvoje palikusi pardavėjos darbą ir nuo to laiko gyvenanti panašiose stovyklavietėse.“Aš nenoriu grįžti į Lietuvą. Čia atvykau, kadangi girdėjau, jog tik atvykusios manęs lauks darbas“, - pridūrė tautietė.

30 m. lenkas iš kitos stovyklavietės teigė girdėjęs, jog Lenkijai prisijungus prie Europos Sąjungos, Didžiojoje Britanijoje gauti būstą ir pinigų galima net nedirbant. „Mes nenorime grįžti namo. Čia atvykome tam, kad pakeistume savo gyvenimą. Jaučiuosi nuviltas šios valstybės“, - kalbėjo stovyklavietės gyventojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų