Pasak jo, netrukus po to, kai “The Guardian” birželį publikavo eilę straipsnių apie JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) veiklos ir duomenų rinkimo metodus, su juo susisiekė Didžiosios Britanijos valstybės atstovas. Žmogus, kurio vardo A. Rusbridgeris neatskleidžia, pareiškė jam: “Savo jūs jau gavote. Dabar mes norėtume susigrąžinti medžiagą”.
Vyriausiasis „The Guardian“ redaktorius vykdyti šį primygtinį prašymą atsisakė, o po to į redakcijos pastatą Londone atėjo du, analogiškos NSA agentūrai – Vyriausybinių ryšių centro (VRC), darbuotojai ir sunaikino dviejų kompiuterių standžiuosius diskus, kuriuose buvo saugomi E. Snowdeno perduoti dokumentai.
Valstybinės struktūros, ironizuoja A. Rusbridgeris, „pasirodė esančios tolokai nuo „skaitmeninio amžiaus“, apsiribojo kompiuterių fiziniu sunaikinimu ir nuo to laiko „The Guardian“ redakcijos savo vizitais daugiau nekamavo“.
Be to, vyriausiasis „The Guardian“ redaktorius pažymėjo, kad leidinys tęsia darbą su E. Snowdeno pateiktais dokumentais, tačiau dabar tai atlieka už Didžiosios Britanijos ribų.
A. Rusbridgeris nusprendė paviešinti susidūrimą su slaptosiomis tarnybomis po incidento, kurio metu Londono oro uoste buvo sulaikytas ir tardomas „The Guardian“ žurnalisto Glenno Greenwaldo, rašiusio apie NSA veiklą, partneris Davidas Miranda.