Per pastaruosius keturis metus Jungtinėje Karalystėje imigrantų skaičius padidėjo net keturis kartus.
Į Jungtinę Karalystę pradėjus plūsti imigrantams iš Rytų ir Vidurio Europos, kai kuriose šalies vietose jau trečdalį gyventojų sudaro imigrantai. Britai tai laiko Europos Sąjungos (ES) plėtimosi pasekme. Senieji salos gyventojai tuo visiškai nesidžiaugia, nes imigrantai buvo pradėję vis garsiau reikalauti vienodų teisių su vietos gyventojais. Dabar, kai savo nagus vis labiau rodo ekonominė krizė, tokių reikalavimų sumažėjo, nes mažėjant darbo vietų skaičiui, kiekvienas atvykėlis stengiasi išlaikyti bent tai, ką turi.
2004-2008 metais britų valstybė priėmė beveik milijoną atvykėlių. Jie mielai ėmėsi nekvalifikuoto darbo, kurio nenorėjo dirbti patys britai, be to, sutikdavo dirbti už mažesnį atlyginimą nei vietos gyventojai. Tačiau dabar toks milžiniškas imigrantų skaičius jau gali sukelti neramumų, tuo labiau, kad radikaliai nusiteikusios kraštutinės dešiniosios partijos linkusios kurstyti senųjų gyventojų pasipiktinimą.
Naujausi statistikos duomenys rodo, kad 2004-2007 metais šalyje svetimtaučių padaugėjo 21 proc., t. y. nuo 5,2 mln. iki 6,3 milijono. Tai maždaug tiek, kiek gyvena tokiame dideliame mieste kaip Birmingemas.
Labiausiai vietos gyventojų sudėtį pakeitė lenkai, čekai, estai, vengrai, lietuviai, latviai, slovakai ir slovėnai, atvažiavę ieškoti darbo į Jungtinę Karalystę po 2004 metų, kai į ES buvo priimtos Vidurio Europos valstybės. Net du trečdalius atvykėlių iš jų sudaro lenkai, dabar jau tapę trečiąja pagal dydį imigrantų grupe Jungtinėje Karalystėje po indų ir airių.
Tikras imigrantų miestas yra Londonas. Kas trečias jo gyventojas yra gimęs ne Didžiojoje Britanijoje. Kai kuriose britų sostinės rajonuose, pavyzdžiui, Vestminsteryje ir Brente, atvykėlių gyvena daugiau nei pačių britų.