Trys iš keturių pirmadienį paleistų raketų nukrito provokuojamai arti JAV sąjungininkės Japonijos krantų, šalies išskirtinėje ekonominėje zonoje. Šis akibrokštas laikomas Pchenjano iššūkiu JAV prezidentui Donaldui Trumpui.
D.Trumpas, kurio retorika apie Rytų Azijos regiono problemas per rinkimų kampanija buvo sukėlusi susirūpinimą, pasikalbėjo telefonu su Japonijos ir Pietų Korėjos lyderiais bei patikino juos, kad Vašingtono įsipareigojimai užtikrinti savo sąjungininkių saugumą lieka "tvirti kaip geležis".
Jungtinės Valstijose pademonstruos Pchenjanui, kad jo veiksmai sukels "labai sunkių pasekmių", sakoma Baltųjų rūmų pranešime.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį planuoja surengti neeilinį posėdį, Vašingtonui ir Tokijui paprašius aptarti galimą atsaką į raketų paleidimą.
JT rezoliucijos draudžia Pchenjanui naudoti bet kokias balistinių raketų technologijas. JAV ambasadorė prie JT Nikki Haley savo "Twitter" žinutėje rašė, kad pasaulis "neleis" Šiaurės Korėjai toliau eiti "destruktyviu keliu".
Vis dėlto šeši JT sankcijų paketai, paskelbti Šiaurės Korėjai nuo jos pirmojo branduolinio bandymo, įvykdyto 2006 metais, nesugebėjo sustabdyti Pchenjano branduolinio ginklavimosi programos. Šiaurės Korėja teigia, kad jos branduolinis arsenalo paskirtis yra gynybinė.