• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europa turi būti pasirengusi padėti Ukrainai šiame išsekinimo kare, net ir ilgą laiką.

Europa turi būti pasirengusi padėti Ukrainai šiame išsekinimo kare, net ir ilgą laiką.

REKLAMA

Tai antradienį Strasbūre vykusiame Europos Parlamento posėdyje pareiškė ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis.

„Deja, tai yra išsekinimo karas. Putinas jį tęs, kad užgrobtų tiek Ukrainos žemių, kiek tik pajėgs. Taigi jis greitai nesibaigs. Putinas bandys sunaikinti Ukrainos žmonių laisvę ir tikriausiai žengs toliau. Bent jau taip nuolat kalba Rusijos propagandistai ir kai kurie Rusijos vadovai“, – sakė J. Borrellis.

Jis pažymėjo, kad artimiausios savaitės bus sunkios ir tikriausiai dar pavojingesnės ne tik Ukrainai, bet ir Europai. Pasak J. Borrellio, europiečiai turėtų labiau remti Ukrainą, nes Europai tai yra strateginės atsakomybės klausimas. Nuo šio karo pradžios Europoje nieko nėra ir negali būti „po senovei“.

„Turime mąstyti giliau, ruoštis karui, kuris pareikalaus mūsų pastangų, mūsų įsipareigojimų, mūsų veiksmų. Turime palaikyti Ukrainą, bet ne tik žodžiais, ne tik rytoj ir tikriausiai ne tik per ateinančius metus. Mūsų įsipareigojimas remti Ukrainą, kuri kovoja už mūsų vertybes ir savo saugumą, pareikalaus iš mūsų beprecedenčių veiksmų ir didesnio tvirtumo. Šiandienos tema [apie „įšaldyto“ Rusijos turto tvarkymą] yra to pavyzdys“, – sakė J. Borrellis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų