REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje studijavusi Rusijos pilietė Sofija Sapega, po pernai gegužę suimta kartu su savo partneriu baltarusių aktyvistu Ramanu Pratasevičiumi, penktadienį buvo nuteista kalėti šešerius metus, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

Vilniuje studijavusi Rusijos pilietė Sofija Sapega, po pernai gegužę suimta kartu su savo partneriu baltarusių aktyvistu Ramanu Pratasevičiumi, penktadienį buvo nuteista kalėti šešerius metus, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

REKLAMA

Pranešime sakoma, kad Gardino srities teismas paskelbė nuosprendį S. Sapegai, apkaltintai pagal septynis Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Tarp kaltinimų yra „socialinės neapykantos kurstymas“ ir „smurtas ar grasinimai“ milicijos atžvilgiu.

Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universiteto studentė S. Sapega ir 26 metų R. Pratasevičius pernai gegužės 23 dieną buvo areštuoti pernai gegužę, kai jų lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių, buvo priverstinai nutupdytas Minske. 

Suimta S. Sapega bendradarbiavo su pareigūnais ir pateikė Baltarusijos autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai prašymą ją paleisti.

REKLAMA
REKLAMA

2019 metais iš Baltarusijos į Lenkiją pabėgęs R. Pratasevičius kartu su bendražygiais platformoje „Telegram“ įkūrė baltarusių opozicijos kanalą NEXTA. Šis kanalas daug prisidėjo koordinuojant beprecedenčius protestus po 2020-ųjų rugpjūtį Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.

REKLAMA

Minsko režimas įtraukė R. Pratasevičių į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, taip pat paskelbė kanalą NEXTA „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

Po R. Pratasevičiaus ir S. Sapegos arešto pasirodė jų abiejų nufilmuoti „prisipažinimai“. Minskas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame S. Sapega sakė, kad redagavo „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Opozicijos šalininkai sako, kad įrašus jie padarė verčiami ir kad tai įprasta režimo taktika kritikams spausti.

R. Pratasevičius Baltarusijoje vis dar laikomas namų arešto sąlygomis ir laukia teismo.

Nepjauk grybo!
Paminklai, skirti pagerbti antrajame pasauliniame kare, žuvusiems,- visiškai neapsiriboja vien tik su rusų tauta.
Tai buvo daugiatautė armija ,tiesiog "sudėta"į vieną kontekstą kaip tarybinė, ir kovojo prieš to laikmečio Europos karo šmėklą - nacistinę Vokietiją!
Nemanau, kad tuo laikmečiu žuvusieji būtų už tai kas vyksta dabar, nes jų tikslas tuomet buvo , kaip ir šiuo metu daugelio adekvačiai mąstančių žmonių ,- pergalė prieš fašizmą, pergalė prieš karo nešamą siaubą.
Ir tas paminklų griovimas , jų nuvertimas , skirtų pagerbti žuvusiems, tik parodo , - koks žemas lygis , ir nepagarba mirusiems, kad dėl kažkokių politikos ambicijų ir intrigų , nieko švento net šiuo atžvilgiu nebelieka...
Sutapatinama tik su tai kas dabar vyksta, su tarybiniais kontekstais , nors mirtis ir pagarba mirusiems , neturi tautybės, nei politikos šiuo atžvilgiu.
Tiems, žuvusiems jau nebesvarbu kaip juos pagerbs , ar juodins, tai tik mes parodome savo mentalitetą, savo lygį, kaip mes sugebame "gerbti" mirusius, kaip stengiamės pakeisti ar ištrinti istoriją , pagramzdinti į nebūtį, užmaršties labirintus.
Tai ne tik žema, bet kvailai žiauru...
Tie paminklai tikrai niekam nemaišo, atvirkščiai,- tai tik parodo , kad sugebam atskirti istoriją , sugebam duoti pagarbą žuvusiems to laikmečio kovotojams ir žuvusiems už tai , prieš ką mes dabar kovojame, jie lygiai taip pat paguldė galvas prieš fašizmą , tik tuomet jis buvo iš Vokietijos pusės, ir skirtingai nei dabar ,- buvo apėmęs visą pasaulį , ypač Europoje.
Ir jai tamstele nežinojai, tai Vilniaus kovos , tam kad vokiečių armija paliktų Vilnių, vyko 7 dienas .
Ir tu manai , kad šiaip tie jauni , stiprūs vyrai , savo noru guldė galvas ?
Manai jie nenorėjo gyventi , kaip pvz tu dabar?
Ne!
Jie ne veltui žuvo , jie turėjo tikslą , kaip ir ta pati Ukraina dabar, kovą už taiką, už tai kad nebūtų karo , už savo ir kitų tėvynes!
Tai labai kilnu, ir jie verti pagarbos ir atminimo amžiams!
O čia matai patrukde paminklai jiems , nu bjauru kad toks žemas intelektas tų, kurie to siekia...
Tai mokyklos, darželiai ir dar daug kas tarybiniais laikais pastatyta tuometinės valdžios , tai gal irgi nugriaukime?
Juk tai rusiška,ar ne?
Nors ką ten griauti, ir taip daug kas iš tų laikų sugriauta ,apleista, uždaryta...
Ir dėl Georgijaus juostelių jai ką.
Daugelis turbūt net nežino jų atsiradimo istorijos...
Jos visiškai neatspindi ir ne prie ko dabartinei rusų valdžiai, ji tiesiog priskyrė tą juostelę sau ir ja manipuliuoja, nemanau kad tai patiktų tiems , kam iš tikrųjų ji buvo skirta , ir kokiam tikslui..
Tai gal šiam kartui tiek.
O kažką norint komentuoti , reik gerai pagalvoti, nes kitu atveju būsi tik dar vienas avinas iš visos bliaunančios bandos, kuris kad ir nelabai supras esmę, bet bliaus su visais, kur pirštu bus smeigiama ir badoma.
Čia panašiai kaip toje inkvizicijoje būdavo , visi rėkia, bliauna ir nesvarbu kas ta auka ant laužo , juk svarbiausia , kad ta auka ne jis , o jai visi sako , rėkia , tai reksiu ir aš , tai sakau ,- gražiai tariant ,- prisiminkime kad vistik mes žmonės , o ne įrankiai ir avių banda politikų rankose , ir neturime mąstyti jų mintimis ir norais būt tais pačiais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų