Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertai perspėja, kad padėtis Šiaurės Korėjoje yra itin kritiška, nes Pasaulio maisto programos parama pasiekia vos trečdalį visų alkstančiųjų. Tarptautinės paramos sumažėjimas reiškia tai, kad maisto davinius gauna vos 2 mln. badaujančių Šiaurės Korėjos gyventojų.
Iš viso maisto pagalbos reikia net 6 mln. šiaurės korėjiečių. Tačiau Pchenjanas ir toliau atrodo yra nusiteikęs riboti pagalbos organizacijų veiklą.
JT skelbia, kad nuo ribojimų itin kenčia moterys. Jaunesnėms nei 49 metai moterims šalyje neleidžiama užsiimti prekyba. Dėl to jau kilo ne vienas įpykusių moterų ir valdžios atstovų susirėmimas. Moterims taip pat draudžiama važinėti dviračiais – pagrindine susisiekimo priemone, kuria daugelis šiaurės korėjiečių važiuoja į darbą. Moterims taip pat liepiama dėvėti sijonus, o ne kelnes.
Pchenjano siekis kontroliuoti visą šalies ekonomiką tik dar blogina padėtį šalyje.
JT teigia, kad šalyje vyrauja baimė. Sąlygos kalėjimuose yra itin pasibaisėtinos, o žmonės į priverstinio darbo stovyklas yra uždaromi dėl tokių paprastų dalykų kaip vėlavimas į darbą ar filmų, transliuojamų iš Pietų Korėjos žiūrėjimas.