REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tą pačią dieną, kai „Facebook“ paskelbė, kad pernai uždirbo 53 proc. daugiau nei 2019 m., socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas užsipuolė pagrindinį kompanijos varžovą „Apple“. Kaip sako Zuckerbergas, „Apple“ savanaudiškai ir antikonkurencingai pakeitė privatumo politiką.

Tą pačią dieną, kai „Facebook“ paskelbė, kad pernai uždirbo 53 proc. daugiau nei 2019 m., socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas užsipuolė pagrindinį kompanijos varžovą „Apple“. Kaip sako Zuckerbergas, „Apple“ savanaudiškai ir antikonkurencingai pakeitė privatumo politiką.

REKLAMA

2020-aisias „Facebook“ pelnėsi iš išaugusio socialinio tinklo naudojimo, nes pandemijos metu daugiau žmonių laiką leido namuose.

Tačiau „Facebook“ generalinis direktorius M. Zuckerbergas nerimauja dėl būsimų „Apple“ privatumo politikos pakeitimų, kurie ateityje gali kelti pavojų jo kompanijos dominavimui rinkoje.

„Apple“ keičia privatumo politiką

„Facebook“ paskutiniojo 2020 m. ketvirčio rezultatai buvo paskelbti buvo sausio pabaigoje. „Apple“ pranešė, kad praeiti metai ir jiems buvo sėkmingi. Vien per tris paskutiniuosius metų mėnesius, įmonės pajamos viršijo 100 mlrd. dolerių (apie 82 mlrd. eurų).

REKLAMA
REKLAMA

Tik nedaugelis kompanijų, tarp jų ir mažmeninės prekybos tinklas „Walmart“, prieš tai yra turėjusios šimtamilijardinius ketvirčius. Pranašaujama, kad šią sumą bus pasiekusi ir „Amazon“, kuri savo finansines ataskaitas paskelbs kitą mėnesį. Tačiau numatoma, kad „Apple“ marža sieks 23 proc. – beveik penkis kartus daugiau nei kitų mažmenininkų.

REKLAMA

Planuojami „Apple“ privatumo politikos pakeitimai suteiktų „iPhone“ ir „iPad“ naudotojams aiškią galimybę neleisti slapukams rinkti informacijos apie jų veiksmus internete, siekiant rodyti atrinktas reklamas. Būtent tokia reklama sudaro didelę „Facebook“ pajamų dalį.

M. Zuckerbergas taip pat tiki, kad „Apple“ planuoja nukonkuruoti „Facebook“ priklausiančias platformas „Messenger“ ir „WhatsApp“, siekdami, kad rinkoje dominuotų jų kurta susirašinėjimų programa „iMessenger“.

Kaip praneša „CNBC“, skambučio apie kompanijos pajamas metu, M. Zuckerbergas sakė: „Programa „iMessage“ yra labai svarbi jų ekosistemos dalis. Nusipirkus jų telefoną, ji jau būna įdiegta, jie skatina jos vartojimą, naudodami aplikacijų programavimo sąsajas bei leidimus, ir būtent todėl „iMessage“ šiuo metu yra populiariausia susirašinėjimo platforma Jungtinėse Amerikos Valstijose.“

REKLAMA
REKLAMA

„Apple“ įrenginiai, įdiegus „iOS 14“ operacinę sistemą, turės atnaujintą privatumo politiką, kuri neleis programoms rinkti tam tikrų duomenų ir jais dalintis, nebent vartotojai, atsisiųsdami programėles, leis tai daryti.

„Facebook“ įkūrėjas turėjo ir daugiau aštrių žodžių apie „Apple“ veiklą.

„Jie išnaudoja savo dominuojančią rinkos poziciją, kad trukdytų mūsų ir kitų aplikacijų veiklai, ir jie tai daro reguliariai, siekdami suteikti pirmenybę savo aplikacijoms. Jie gali sakyti, kad „Apple“ imasi tokių veiksmų, nes nori padėti žmonėms, tačiau priimdami sprendimus, jie aiškiai seka konkurentų interesus. Artimiausioje ateityje, turėsime tam pasipriešinti“, – sakė M. Zuckerbergas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Facebook“ pajamos išaugo

Tačiau trečiadienį „Facebook“ vis tiek turėjo priežastį švęsti: per paskutinius tris praeitų metų mėnesius, kompanija uždirbo 11,2 mlrd. dolerių (apie 9,2 mlrd. eurų), o bendros jos pajamos per ketvirtį išaugo 33 proc., siekė 28 mlrd. dolerių (apie 23 mlrd. eurų).

Per mėnesį prisijungiančių vartotojų skaičius jų aplikacijose „Instagram“, „Messenger“ ir „WhatsApp“, palyginus su 2019-aisiais, pernai išaugo 14 proc. Dabar programėles naudoja 3,3 mlrd. žmonių – beveik pusė viso pasaulio gyventojų.

Kompanijos vadovai teigė, kad po pirminio reklamos sumažėjimo kovo mėnesį, „Facebook“ greitai atsigavo, nes pandemijos metu vis daugiau žmonių prekes pirko internetu.

REKLAMA

„Metų pabaiga buvo tikrai gera. Žmonės ir verslai toliau naudojosi mūsų paslaugomis šiuo sunkiu laikotarpiu“, – pranešime spaudai sakė „Facebook“ generalinis direktorius M. Zuckerbergas.

Tačiau 36-erių milijardieriaus M. Zuckerbergo kompanija perspėjo, kad ateityje gali būti sunkumų, kuriuos sukels „besikeičianti reglamentavimo sistema“, tarp jų ir „Apple“ programinės įrangos pakeitimai.

„2021 m. taip pat galime susidurti su didesniais tikslinės reklamos sunkumais. Tam įtakos gali turėti platformų, ypač „iOS 14“, permainos, taip pat besikeičianti reglamentavimo sistema. Nors lieka neaišku, kada „iOS 14“ pasikeitimai bus įdiegti, manome, kad jų padarinius pradėsime matyti pirmojo ketvirčio pabaigoje“, – sakė kompanijos finansų direktorius Davidas Wehneris.

REKLAMA

Daugybė JAV valstijų ir federalinė valdžia praeitą mėnesį padavė „Facebook“ į teismą. Socialinių tinklų milžinė yra kaltinama piktnaudžiavimu savo dominuojančia padėtimi skaitmeninėje rinkoje bei antikonkurencinių veiksmų vykdymu.

Po sausio 6 dieną vykusio Kapitolijaus šturmo „Facebook“ iš savo platformos pašalino Donaldą Trupą, ir daugybę jo šalininkų, kaltindami juos smurto kurstymu.

M. Zuckerbergas sakė, kad ateinančius metus jis vertina optimistiškai.

„Džiaugiuosi mūsų produktų planu 2021 m., nes įdiegėme naujus ir prasmingus būdus, ekonominėms galimybėms kurti, bendruomenėms burti, ir tiesiog padėti žmonėms pasilinksminti“, – sakė M. Zuckerbergas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak apžvalgininkų, Palo Alte įsikūrusios kompanijos rezultatai rodo jos atsparumą.

„Nepaisant neigiamos reklamos ir nepasitikėjimo atvejų, atrodo, kad niekas negali sustabdyti tikriausiai pačios svarbiausios reklamos platformos pasaulyje“, – „Ivesting.com“ sakė vyresnysis apžvalgininkas Jesse‘is Cohenas.

„Apple“ metai sėkmingi

„Apple“ 2020-uosius pabaigė pačiu pelningiausiu ketvirčiu visoje kompanijos istorijoje. Įmonės pardavimai siekė 111 mlrd. dolerių (apie 96, 7 mlrd. eurų), kuriuos žmonės išleido norėdami atsinaujinti savo įrenginius, kad galėtų dirbti iš namų.

Trečiadienį „Apple“ paskelbė savo pirmojo 2021-ųjų fiskalinių metų ketvirčio, kuris pasibaigė 2020 m. gruodžio 26 d., rezultatus.

REKLAMA

Per tris mėnesius, iki gruodžio 31 d., įmonės pelnas išaugo 29 proc., ir siekia 28,76 mlrd. dolerių (apie 23,8 mlrd. eurų).

„Apple“ akcijų kaina 2020-aisias išaugo 81 proc., o vien per praėjusį trečiadienį padidėjo dar 7 proc. Iš „iPhone“ pardavimų gautos pajamos, palyginus su 2019-aisiais, išaugo 17 proc. iki 65, 60 mlrd. dolerių (apie 54 mlrd. eurų).

Spalio mėnesį „Apple“ išleido keturis naujojo telefono „iPhone 12“ modelius – pirmuosius su 5G ryšiu.

Investuotojai mano, kad tai sukūrė didelį vartotojų poreikį atsinaujinti savo turimą įrangą. Naujasis „iPhone“ padėjo net 57 proc. padidinti kompanijos pardavimus Kinijoje, kur 5G ryšio tinklas yra geriau išvystytas.

REKLAMA

„Telefone pilna funkcijų, kurias vartotojai mėgsta, ir jis buvo pristatytas pačiu tinkamiausiu metu pagal tai, kaip buvo išplėtotas 5G tinklas“, – sakė generalinis „Apple“ direktorius Timas Cookas.

JAV vidutinė „iPhone“ telefono kaina per metus pakilo nuo 809 dolerių (668 eurų), iki 873 dolerių (720 eurų), nes vartotojai vis dažniau renkasi brangesnes produkto versijas.

Pigiausias „mini iPhone 12“ modelis kainuoja apie 699 dolerius (577 eurus), o pačių didžiausių ir brangiausių „iPhone 12 Max“ modelių kaina prasideda nuo 1 099 dolerių (907 eurų).

Nuo 2019-ųjų augimas fiksuojamas ir kitose „Apple“ produktų kategorijose. Tarp jų ir „Apple watch“ bei ausinės, pavyzdžiui, „AirPods“ ir „Beats“, kurių pardavimai net žmonėms mažiau einant į darbą bei keliaujant išaugo 29 proc. iki 12,97 mlrd. dolerių (apie 11 mlrd. eurų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gruodį „Apple“ pristatė aukštos klasės ausines „AirPods Pro Max“, kainuojančias net 549 dolerius (453 eurus).

Tokie įrenginiai kaip „Mac“ kompiuteriai ir planšetės „iPad“, paprastai naudojami nuotoliniam darbui ir mokymuisi, šį ketvirtį taip pat buvo perkami dažniau.

T. Cookas sakė, kad pardavimai būtų buvę didesni, jeigu dėl pandemijos nebūtų reikėję uždaryti parduotuvių.

„Būtume labiau optimistiški“, – sakė jis „The Wall Street Journal“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų