Kim Ju-ae lydi Kim Jong Uną į svarbius viešus renginius, o valstybinė žiniasklaida vadina ją „mylimiausiu“ ar „gerbiamiausiu“ Šiaurės Korėjos lyderio vaiku ir vis skelbia filmuotą medžiagą bei nuotraukas, liudijančias jos augantį politinį autoritetą ir artumą su tėvu, skelbia portalas „The Guardian“.
Pietų Korėjos šnipinėjimo agentūra savo vertinimą dėl jos būsimo vaidmens pateikė remdamasi išsamia jos viešos veiklos ir jai pateiktų valstybės protokolų analize. Atsižvelgė į šiuos aspektus:
- Aukšto rango generolas atsiklaupė ir pašnibždėjo jai, kai ji plojo stebėdama karinį paradą VIP stebėjimo tribūnoje rugsėjo mėnesį;
- lapkritį lankydamasi oro pajėgų būstinėje ji buvo nufotografuota vienu metu stovinti priešais savo tėvą, jie abu vilkėjo akinius nuo saulės ir ilgas odines striukes;
- Sekmadienį per Naujųjų metų sutikimą perpildytame Pchenjano stadione Kim Jong Unas pabučiavo ją į skruostą, o ji tą patį padarė tėvui.
Dauguma šių scenų – tai, kas buvo neįsivaizduojama Šiaurės Korėjoje, kur Kim Jong Unas naudoja negailestingas priemones, kad užsitikrintų pareigūnų ir 26 mln. šalies gyventojų lojalumą.
Šnipinėjimo agentūros viešųjų ryšių tarnyba sakė, kad vis dar svarsto visas galimybes, susijusias su Šiaurės Korėjos valdžios perėmimo procesu, nes Kim Jong Unas, kuriam pirmadienį sukanka 40 metų, yra dar jaunas, neturi jokių žinomų didelių sveikatos problemų ir, kaip spėjama, turi dar bent vieną vaiką.
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida dar nepateikė jokių tiesioginių komentarų apie įpėdinystę ir apie tai, ar Kim Ju-ae turi brolių ir seserų.
Seule įsikūrusio Azijos politikos studijų instituto analitikas Du Hyeogn Cha teigė, kad nedaug kas gali prognozuoti, ar Kim Ju-ae galiausiai taps kita Šiaurės Korėjos vadove, ir pridūrė, kad jai trūksta politinių pasiekimų, kurie būtų būtini, kad mergaitė būtų oficialiai išrinkta.
Nuo pat Šiaurės Korėjos įkūrimo 1948 m. ją paeiliui valdė vyriškos lyties Kimų šeimos nariai. Kim Jong Unas paveldėjo valdžią po to, kai 2011 m. pabaigoje mirė jo tėvas Kim Jong Ilas. Kim Jong Ilas tapo lyderiu po to, kai 1994 m. mirė jo tėvas ir Šiaurės Korėjos įkūrėjas Kim Ir Senas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!