A. Merkel atstovas: Berlynas „atmeta“ D. Trumpo sprendimą dėl importo muitų

Berlynas „atmeta“ Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sprendimą įvesti didelius importo muitus plienui ir aliuminiui, penktadienį pareiškė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas.

„Federalinė vyriausybė atmeta tokius tarifus ... Perteklinių gamybos pajėgumų problema plieno ir aliuminio sektoriuose negali būti išspręsta šia Jungtinių Valstijų vienašališka priemone, – žurnalistams Berlyne sakė Steffenas Seibertas (Štefenas Zaibertas). – Šie muitai turės skaudžių pasekmių tarptautinei mūsų plieno ir aliuminio pramonės prekybai.“

Vokietija žada „akylai sekti“ visas su muitais susijusias detales, kai jos pasirodys kitą savaitę, ir vertins jų poveikį Vokietijos ekonomikai, sakė vyriausybės atstovas.

Jis taip pat pridūrė, kad sprendimą dėl Europos Sąjungos atsako į JAV sprendimą turės priimti Europos Komisija.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis (Zigmaras Gabrielis) penktadienį paragino ES „ryžtingai“ reaguoti į JAV sprendimą dėl muitų. ES „privalo ryžtingai reaguoti į žalingus JAV muitus, kurie kelia grėsmę tūkstančiam darbo vietų Europoje“, laikraščiui „Die Welt“ sakė jis ir pridūrė, kad „Vašingtone neturėtų abejoti“, kad iš Briuselio sulauks atsako.

REKLAMA

Kaip ten bebūtų, JAV ir Europos blokas „turėtų padaryti viską, ką gali, kad išvengtų tarptautinio prekybos karo“, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį atmetė pasaulinę kritiką dėl planų įvesti importo muitus plienui ir aliuminiui ir pareiškė, kad prekybos karai yra naudingi.

„Kai šalis (JAV) netenka daugybės milijardų dolerių dėl prekybos su beveik visomis šalimis, su kuriomis prekiauja, prekybos karai yra gerai, ir juos lengva laimėti, – ankstų penktadienio rytą socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė D. Trumpas. – Pavyzdžiui, kai mes netenkame 100 mlrd. JAV dolerių dėl prekybos su tam tikra šalimi ir jie mus apgaudinėja, nebeprekiaukime daugiau ir mes laimėsime. Tai paprasta!“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį paskelbė, jog kitą savaitę pasirašys įsaką dėl muitų, kuriais siekiama ginti JAV gamintojus, nors tai gali įžiebti prekybinį karą su Kinija ir Europa. Plienui ketinama įvesti 25 proc., o aliuminiui – 10 proc. importo muitus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų