Rusiją krečia paauglių gaujų teroras: vaikai neturi, ko prarasti

Rusijos regionuose įsisiautėjo jaunimo gaujos, rašoma „ura.ru“. Leidinys cituoja dviejų visuomeninių organizacijų – „Tėvų susirinkimas“ ir „Nacionalinis tėvų komitetas“ atstovų pareiškimus, kurie rusus nuteikė itin niūriai. Straipsniu internete pasidalijo tūkstančiai, o socialinių tinklų komentatoriai skundėsi prastėjančia kriminogenine situacija ir nesaugumu dėl savo vaikų jausmu.

Rusijoje sunerimta dėl paauglių gaujų: kontroliuoja mokyklas (nuotr. YouTube)

Visuomenininkai atkreipia dėmesį, kad saugumo klausimas mokyklose itin paaštrėjo pastaraisiais metais, kuomet šalyje suprastėjo ekonominė situacija. Daugeliui paauglių kriminalinės struktūros tampa vos ne vieninteliu gyvenimo būdo socialiniu liftu.

Niekam nereikalingi paaugliai

NTK vadovė Irina Volnec portalui „ura.ru“ tvirtina, kad grėsmingus signalus jie gauna iš įvairių šalies teritorijų.

„Sunkiausia situacija yra neturtinguose regionuose – ten vyksta maksimalios rekrutų paieškos – destruktyvios organizacijos verbuoja jaunimą. Jaunuoliai jungiasi į grupes, kurios pagal savo skaičių gali prilygti ir nedidelei gyvenvietei. Tai labai pavojinga, nes pagrindinis tokių grupuočių kontingentas yra jauni vaikinai, pasirengę rizikuoti, nusikalsti“, – aiškino visuomenininkė.

REKLAMA

Jos manymu, organizuotos nusikalstamos grupuotės organizuojasi labiausiai dėl „chroniško nepritekliaus“.

Pasak jos, naujausi tyrimai parodė, kad žmonėms Rusijos regionuose trūksta pinigų net būtiniausiems dalykams. O jaunimas trokšta visko „čia ir dabar“. Kuomet nėra nei pinigų, nei perspektyvų, jaunuoliams atsiranda „neturiu, ką prarasti“ sindromas: jie nori gyventi ne prasčiau už tą berniuką, kurį tėvas į mokyklą atveža su „Bentley“.

Rusijoje sunerimta dėl paauglių gaujų: kontroliuoja mokyklas (nuotr. YouTube)

„Jeigu jaunuolio galvoje nėra aukštesnių idėjų, tai šis mąstymo vakuumas yra užpildomas radikaliais požiūriais, ekstremaliais dalykais“, – sutinka su ekspertės nuomone Socialinių konfliktų sureguliavimo centro vadovas Olegas Ivanovas.

Visuomeninės organizacijos „Tėvų susirinkimas“ atstovas Konstantinas Dolininas skelbia: „Šis reiškinys tik plėsis. O viskas todėl, kad paaugliai yra niekam nereikalingi: daugelis neturi galimybių lankyti sporto būrelius, viskas yra mokama. Tai daugelis ir atranda save, savo socialinį liftą nusikalstamose grupuotėse. Jie ten mato savo apsaugą, „stogą“, galimybes“.

Jo vertinimu, teisėsauga dažnai „užmerkia akis prieš tokių grupuočių siautėjimą“. „Matyt, kad niekam nesinori užsiimti tokiu daug pastangų reikalaujančiu darbu. Tai juk iš tiesų yra labai sudėtinga“, – aiškino ekspertas.

Nesutikę dalyvauti tampa „melžiamomis karvėmis“

Nusikalstamų grupuočių suaktyvėjimas stebimas Permės, Tomsko, Uljanovsko, Vladivostoko regionuose. Tėvai socialiniuose tinkluose skundžiasi, kad kai kuriuose miestuose jaunimo gaujos okupavo kavines ir tiesiog ten reketuoja moksleivius ir studentus.

„Ura.ru“ pakalbino buvusį teisėsaugos institucijų darbuotoją, kuris kalbėti sutiko tik išlikdamas anonimu: „Nusikalstamos gaujos vienu ar kitu pavidalu egzistuoja kiekvienoje mokykloje. Verbavimas į smogikus vyksta nuolatos. Kai kurie į gaujas stoja faktiškai savo noru, tačiau daugelis – pasidavę „vyresnių draugų“ spaudimui.“

Rusijoje sunerimta dėl paauglių gaujų: kontroliuoja mokyklas (nuotr. YouTube)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų