Australiją užklupo košmaras: iš dangaus lyja karštais pelenais

Australijoje siaučia galingi krūmynų gaisrai. Liepsnos pasiglemžė dešimtis namų, liudininkai pasakoja, kad apylinkėse tiesiog lyja karštais pelenais.

Nedideliame Tatros miestelyje, pietinėje naujojo Velso provincijoje, gaisrai kilo akimirksniu. Stipraus karšto vėjo nešami jie pelenais pavertė arba stipriai apgadino mažiausiai 70 namų.

Vietos ugniagesiai pasakoja, kad apylinkėse iš dangaus krenta galingas karštų pelenų lietus. Košmarą išgyvenę vietos gyventojai sako, kad liepsnos kilo akimirksniu, iš namų pasitraukti kai kurie turėjo vos porą minučių, tad daugelis prarado visą savo turtą.

„Buvome išsigandę, nerimavome. Nors atrodė, kad mieste nėra gaisro ženklų, jis prasidėjo staiga ir ėmė plisti labai greitai“, - sakė vienas liudininkų.

„Jaučiuosi truputį sukrėsta. Ne dėl savęs, bet dėl visų kitų žmonių, kurie prarado savo namus“, - kalbėjo liudininkė.

Sudegė ne tik dešimtys namų, bet ir ganyklų, kuriuose žuvo daug vietos ūkininkų gyvulių. Visgi tai niekis, palyginus su kaimynine Viktorijos valstija, kurioje išdegė jau 40 000 hektarų žemės. Pasak ekspertų, ilgėjantis gaisrų sezonas – akivaizdi globalinio atšilimo pasekmė.

Išsamiau - TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų