Per Sirijos taikos derybas susitarta dėl „aiškios darbotvarkės“

Sirijos režimo ir opozicijos atstovai per penktadienį pasibaigusias derybas susitarė dėl „aiškios darbotvarkės“ siekiant taikos karo nualintoje šalyje, pranešė Jungtinių Tautų derybų tarpininkas Staffanas de Mistura.

Veteranas pasiuntinys S.de Mistura sakė planuojąs vėliau šį mėnesį vėl pakviesti į Ženevą abiejų pusių atstovus naujam derybų ratui. Tada turėtų būti aptartas kovos su terorizmu klausimas, kurį į darbotvarkę įtraukti paprašė Damaskas.

„Traukinys pasiruošęs, jis jau stotyje ir šildo savo variklį. Viskas parengta, tereikia paspausti akseleratorių“, – sakė jis pasibaigus devynių dienų deryboms Šveicarijoje. „Manau, dabar priešais save turime aiškią darbotvarkę“, – sakė jis žurnalistams.

Ženevos derybomis, kurių ankstesnis ratas vyko pernai balandį, siekiama užbaigti 2011 metų kovo 15-ąją įsiplieskusį konfliktą. Prieš šešerius metus jis prasidėjo protestais prieš Sirijos lyderį Basharą al Assadą.

REKLAMA

Nuo tada žuvo daugiau kaip 310 tūkst. žmonių, o šimtai tūkstančių gyventojų buvo priversti bėgti iš šalies. Dėl to Sirijos kaimyninėse valstybėse išaugo nestabilumas, o Europoje kilo didžiausia migrantų krizė nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Ženevoje susitiko konfliktuojančių pusių atstovai bei pagrindinių jų partnerių pasiuntiniai, įskaitant Rusiją, kuri yra ištikima Damasko sąjungininkė.

Kova su terorizmu

Vis dėlto ankstesnėse derybose daugiausia dėmesio skiriama buvo vien tik darbotvarkei. Pagal 2015 metų pabaigoje JT Saugumo Tarybos priimtoje 2254-ojoje rezoliucijoje išdėstytus principus, derybose turėtų būti aptariamos trys sritys: valdymas, konstitucija ir rinkimai.

Tačiau Damaskas reikalavo, kad į darbotvarkę būtų įtrauktas ir kovos su terorizmu klausimas. Tuo tarpu opozicija tam priešinosi ir teigė, kad Sirijos režimas „vilkina“ derybas, vengdamas kalbėti apie politinį perėjimą.

Aukštojo derybų komiteto (HNC), pagrindinės opozicinės grupės, delegacija teigė, kad naujausios Ženevos derybos buvo „daug pozityvesnės“ nei ankstesni derybų ratai. „Baigiame šį ratą be aiškaus rezultato... tačiau galiu pasakyti, kad šįkart jis buvo daug pozityvesnis“, – žurnalistams sakė HNC delegacijos vadovas Nasras al Hariri.


Rašyti komentarą...
J
Je
2017-03-05 09:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
JT veikla tapo popierinė ir neefektyvi. Ar tai Sirijos pilietinio karo sirų taikos derybos ,ar užsienio valstybių grobuoniškos įtakos sferų dalybos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų