Naujosios Zelandijos darbdavių ir gamintojų asociacijos (EMA) vadovas atleistas, kai sukėlė visuotinį pasipiktinimą, susiedamas moterų darbo našumą su menstruacijomis, rašo BBC.

EMA vadovas Alasdairas Thompsonas birželio 23 d. taip komentavo radijo laidos metu, kalbėdamas apie naujausius duomenis, atskleidusius, kad moterys Naujojoje Zelandijoje uždirba 12 procentų mažiau nei vyrai. Jo teigimu, moterims mokama mažiau, nes jos dažniau eina nedarbingumo atostogų ir augina vaikus, kuriems prižiūrėti taip pat tenka skirti daugiau laiko.

„Kas dažniausiai eina nedarbingumo atostogų? Paprastai – moterys“, – sakė A. Tomsonas.

„Kodėl? Nes kartą per mėnesį jos turi sveikatos problemų. Ne visos, bet kai kurios tikrai. Jos turi vaikų, kuriems prižiūrėti reikia skirti daugiau laiko. Todėl reikia kalbėti apie jų darbo našumą. Čia ne jų kaltė“. Jis tęsė: „Apgailestauju, kad man tenka tai sakyti, nes tai gali nuskambėti seksistiškai, tačiau tiesiog tokie yra gyvenimo faktai“.

Naujosios Zelandijos moterų reikalų ministrė Hekia Parata trečiadienį sakė, kad žmonės turėtų būti patenkinti tokiu sprendimu dėl asociacijos vadovo.

„Manau, jog iš sulauktos reakcijos aišku, kad jo pastabos buvo nepriimtinos daugeliui žmonių, tą patį manė ir šalies verslo atstovai, su kuriais man teko kalbėtis“, – sakė ministrė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų