Greta Thunberg sako „tikėtinai“ užsikrėtusi naujuoju koronavirusu

 Švedė klimato aktyvistė Greta Thunberg antradienį pareiškė, kad „itin tikėtina“, jog ji užsikrėtė naujuoju koronavirusu, nes po kelionės Vidurio Europoje jai pasireiškė smarkūs simptomai.

Greta Thunberg (nuotr. SCANPIX)

„Maždaug prieš 10 dienų pradėjau jausti kai kuriuos simptomus... Jaučiausi pavargusi, krėtė drebulys, perštėjo gerklę ir kosėjau“, – savo „Instagram“ žinutėje rašė paauglė.

G. Thunberg nurodė, kad dėl šios priežasties ji kartu su savo tėvu dėl visa pikta izoliavosi.

Iki trečiadienio Švedijoje buvo patvirtinti 2 299 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, o 40 tokių pacientų mirė, bet šalyje specializuoti tyrimai atliekami tik asmenims, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai ir kurie turi būti gydomi ligoninėje, taip pat personalui, dirbančiam su rizikos grupėmis.

G. Thunberg sakė, kad dėl šios priežasties jai koronaviruso testas nebuvo atliktas. Vis dėlto 17-metė pridūrė, kad „itin tikėtina“, kad ji susigriebė šią ligą, „atsižvelgiant į bendrus simptomus ir aplinkybes“.

Aktyvistė teigė, kad šiuo metu ji „iš esmės pasveikusi“, bet perspėjo kitus, kad ji „beveik nesijautė serganti“.

REKLAMA

G. Thunberg pažymėjo, kad kitiems užsikrėtusiems, ypač jauniems žmonėms, gali pasireikšti itin lengvi simptomai, tad jie gali nežinoti, „kad turi virusą, ir perduoti jį rizikos grupėms priklausomiems žmonėms“.

„Mums, nepriklausantiems rizikos grupei, tenka didžiulė atsakomybė – mūsų veiksmai gali lemti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties daugeliui kitų“, – pabrėžė ji.

Kovo pradžioje G. Thunberg, vadovaujanti judėjimui „Mokyklų streikas už klimatą“, ragino pereiti prie protestų virtualiojoje erdvėje ir vengti didelių susirinkimų, galinčių paspartinti koronaviruso platinimą.

Ji kvietė aktyvistus skelbti savo nuotraukas su užrašu #InternetinisKlimatoStreikas, užuot dalyvavus demonstracijose gatvėse.

***


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-03-25 11:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargsa vaika-invalida visi pamirso. Vaiko verte tol kol jis reikalingas tarptautiniams aferistams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų