Kovos su Kremliumi epicentre – lietuvių kilmės politikas

Maskvos opozicijos gretos pastaruoju metu sulaukė beprecedenčio Kremliaus spaudimo. Masiškai suiminėjami neprileisti prie vietos rinkimų politikai. Nepaisant protesto akcijų mieste valdžia nesirengia nusileisti demokratų reikalavimams. Vienas iš aktyviausių opozicijos narių – lietuvių kilmės Maskvos politikas Konstantinas Jankauskas.

Kovos su Kremliumi epicentre – lietuvių kilmės politikas (nuotr. SCANPIX)

Praėjusią savaitę, vos paleistas iš areštinės K. Jankauskas per porą valandų vėl buvo sulaikytas. Priežastis – masinių renginių rengimo taisyklių pažeidimas. Politiko advokato Vasilijaus Kušniro teigimu, įstatymai dėl šio nusižengimo nenumato arešto, rašoma „Current Time“. Po kelių valandų vyras buvo paleistas. Tai buvo jau ketvirtas suėmimas per trumpą laiką. Vienas iš judėjimo lyderių A. Navalnas suėmimus ir įkalinimus jau skaičiuoja dešimtimis.

Protestai Maskvoje

Maskvoje nuo liepos vidurio tęsiasi protesto akcijos, susijusios su miesto rinkimų komisijos sprendimu neprileisti prie rinkimų į Maskvos Dūmą daugiau nei dviejų dešimčių nepriklausomų kandidatų, kurie nebūtų susiję su valdžios remiamomis partijomis. Tarp jų – Ilja Jašinas, Dmitrijus Gudkovas, Liubov Sobol, Ivanas Ždanovas ir minėtasis Konstantinas Jankauskas, bei kiti kandidatai. Maskvos rinkimų komisijos atstovai rėmėsi grafologų atlikta parašų ekspertize, kuri kandidatus apkaltino falsifikavus parašus. Beje, išskirtinai nepriklausomų kandidatų parašai masiškai buvo aptinkami kaip „padirbti“.

REKLAMA

Rusijos sostinėje dėl šio sprendimo jau mėnesį nerimsta aistros. Tūkstančiai žmonių protestuoja gatvėse, šimtai jų yra sulaikomi policijos. Į areštinę įvairiam laikotarpiui patenka ir nepriklausomi kandidatai, dažnai ir po kelis sykius paeiliui už „nesankcionuotas akcijas“.

Kovos su Kremliumi epicentre – lietuvių kilmės politikas (nuotr. SCANPIX)

Šaknys – Lietuvoje

Konstantino Jankausko tėvas yra kilęs iš Žeimių. 19 metų jis įstojo į prestižinį Maskvos Baumano institutą. Įstojo, gyveno bendrabutyje 4 metus, kol nebuvo pašalintas kaip „antisovietininkas“. Grįžo į Lietuvą, baigė ten Kauno politechnikos institutą, vėliau grįžo į Maskvą ir užbaigė mokslus Baumano institute. Konstantinas Jankauskas, nuolat iš žiniasklaidos sulaukiantis klausimų apie savo lietuvišką kilmę, gimė ir užaugo Maskvoje. Baigė politologijos mokslus Maskvos Lomonosovo universitete. Nuo 2008-ųjų yra Rusijos mokslų akademijos mokslinis bendradarbis.

Savo partijos tinklapyje jis taip komentavo savo kilmę: „Aš toks klasikinis Sovietų Sąjungos vaikas, tėvas 61-aisiais atvyko iš Lietuvos ir įstojo į Baumano institutą. Įstojo, baigė, dirbo, dalyvavo mokslinėje veikloje ir kai kuriuose gynybos projektuose. O kuomet subyrėjo SSRS, pas jį tuomet jau buvo du vaikai ir žmona, nusprendė likti čia. O šiaip tai Jankausko pavardė – iš lietuvių išvertus, iš esmės, kaip Ivanovas“.

Pradėjo veiklą politikoje – atsirado byla

Aktyviai politinėje veikloje dalyvauja nuo 2007-ųjų, kuomet įstojo į „Jungtinį pilietinį frontą“. Kartu su bendraminčiais buvo įkūręs partiją „Gruodžio 5-oji“. Nepaisant to, kad dalyvauja A. Navalno opoziciniame judėjime, skiriasi jų požiūris į kai kuriuos fundamentalius politinius klausimus.

REKLAMA

2014-ųjų rugsėjį Maskvoje vyksiančiuose rinkimuose K. Jankauskas turėjo dalyvauti kaip opozicijos koalicijos „Už Maskvą“ narys. Tačiau jam, kartu su dar vienu „Progreso partijos“ nariu Nikolajumi Liaskinu, buvo pateikti kaltinimai dėl valstybinių lėšų pasisavinimo A. Navalno priešrinkiminės kampanijos metu.

Tų pačių metų gegužės 23-ąją pas K. Jankauską ir N. Liaskiną bei jų artimųjų namuose buvo atliktos kratos. Abu įtariamieji buvo tardomi, tačiau K. Jankauskas byloje buvo įvardintas liudininku. Vėliau kaltinimai buvo panaikinti. Nepaisant to, politikui buvo įvairiai trukdoma registruotis rinkimuose, įskaitant ir „liudininkui“ paskirtą namų areštą dėl ko rinkimų komisija atsisakė registruoti prašymą.


Rašyti komentarą...
s
s
2019-09-02 15:35:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
neapsiėjo be usa kišimosi... pasidomėkit, kas gi finansuoja...
Atsakyti
0

R
Rolka
2019-09-02 15:32:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet paleido,o pas mus fronto vadovas jau kiek sėdi ir už ką neaisku
Atsakyti
-1

P
Petras
2019-09-02 11:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maskvos protestuotojai susiviejinijo su Rusijos komunistais. Navalnas ragina rinkimuose balsuoti uz komunistus.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų