Evelinos Sašenko triumfas „Eurovizijos“ finale (Fotodiena.lt/Tomas Lukšys)

Evelinos Sašenko triumfas „Eurovizijos“ finale (Fotodiena.lt/Tomas Lukšys)

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai šių metų „Eurovizijoje“. Dėl teisės vykti į Vokietijos Diuseldorfo mieste gegužę vyksiantį dainų konkursą varžėsi 13 dalyvių. Kitaip nei ankstesniais metais, šį kartą lemiamą balsą renkant nacionalinės atrankos nugalėtoją turėjo ne žiūrovai, o komisija.

Nacionaliniame „Eurovizijos“ finale tiesioginės transliacijos metu komisija ir žiūrovai atrinko tris geriausias dainas, kurias dainininkai atliko dar kartą. Geriausiųjų trejetuką sudarė Evelina Sašenko, Linas Adomaitis ir Rūta Ščiogolevaitė. Tuomet lemiamą žodį tarė komisija.

Paskelbus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaus E. Sašenko su daina „C'est ma vie“. Jai taip pat atiteko Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (LATGA-A) Aukso žvaigždė ir 25 tūkst. litų apdovanojimas. Beje, žiūrovai daugiausia balsų taip pat skyrė būtent E. Sašenko.

REKLAMA

Antras liko Linas Adomaitis, kurį LATGA-A apdodovanojo specialiu prizu ir 5 tūkst. litų premija už kūrybiškumą. Rūtai Ščiogolevaitei teko tenkintis trečiąja vieta.

E. Sašenko komisija skyrė 168 balsus, antoje vietoje likusiam L. Adomaičiui – 134, o R. Ščiogolevaitei – 118 balsų.

Po apdovanojimo surengtoje spaudos konferencijoje pirmieji dar įspūdžių kupinos E. Sašenko žodžiai buvo „ką mes padarėme!“. Paklausta apie apie tai, kaip jos pasirodymas galėtų pasikeisti gegužės mėnesį dainą atliekant Diuseldorfe Evelina buvo kukli. „Važiuoti mes juk dar nesiruošėme, todėl jokių konkrečių planų nėra“, ‒ sakė E. Sašenko.

Kalbėdama apie pergalę lėmusias priežastis atlikėja išliko santūri. „Paprastumas, nuoširdumas ir balsas. Manau, žmonėms reikia tikrumo, natūralių ir nesuvaidintų šypsenų, teigiamų emocijų“, ‒ pavargusi, tačiau laiminga šypsojosi  E. Sašenko.

Apie koncertinio turo planus vakaro nugalėtoja taip pat kalbėjo tik juokaudama. „Manau, pirma išvyka bus į Lenkiją“, ‒ juokėsi lenkų kilmės atlikėja. Būsimais konkurentais „Eurovizijos“ dainų konkurse E. Sašenko tvirtino kol kas nesidomėjusi.

„Rūta yra puiki dainininkė, tiesiog šiandien taip jau nutiko. Gerbiu ją kaip daininkę, ji man kaip pavyzdys", ‒ paklausta ar jai negaili trečioje vietoje likusios Rūtos Ščiogolevaitės kalbėjo E. Sašenko. Iš LATGA-A gautą piniginį prizą dainininkė teigė panaudosianti pasirodymo Diuseldorfe ruošimui.

Apie atsakomybę atstovauti Lietuvai atlikėja kalbėjo trumpai: „Jaučiu didelę atsakomybę važiuodama į „Euroviziją“. Atiduosiu visas savo jėgas šimtu procentų, o rezultatą nulems žiūrovai.“

REKLAMA

-------------------------

Nacionalinės atrankos finalą pradėjo grupė „The Independent“, atlikusi dainą „7 bus“. Anot D. Užkuraičio, šie muzikantai – vienas geriausių šių metų „Eurovizijos“ konkurso atradimų. „Patys esate moksleiviai, mokotės ir muzikos. Tikiuosi, kad daug koncertuosite, įgysite originalios medžiagos ir kitais metais vėl dalyvausite“, – kalbėjo jis.

Žurnalistas R. Zilnys „The Independent“ vadino „gaivaus vėjo gūsiu“, tačiau abejojo, ar grupei pakaktų patirties „Eurovizijoje“.

„Ten paprastai dalyvauja atlikėjai, turintys 10–15 metų patirties, surengę kelis šimtus koncertų, o ir jiems dreba kinkos. Jus ten siųsti būtų gana rizikinga. Antra, mes jumis žavimės, mums tai neįprasta, mūsų muzikiniame kontekste išsiskiriate, tačiau kažin ir nustebintumėte Europą“, – abejojo R. Zilnys.

Antroji į sceną žengė Viktorija Ivaškevičiūtė, atlikusi dainą „Be my baby“. N. Švagždienės teigimu, atlikėja dainavo raiškiai, tačiau pritrūko jėgos ir energijos. „Džiaugiuosi, kad atėjai į didžiąją sceną. Tačiau daina nėra visiškai tau sava, kažko trūksta. Linkiu toliau augti“, – pasirodymą vertino J. Vilimas.

Po V. Ivaškevičiūtės pasirodžiusiam Martynui Beinariui pastabų negailėjo R. Čivilytė, kurios nuomone, „atlikėjas tiesiog nedera su scena“.

„Balsas geras, bet vidinė transliacija nepatiko. Daina senamadiška, dabar tikrai yra naujesnių, gražesnių tendencijų“, – pasirodymą vertino R. Čivilytė.

Vokalo pedagogas A. Novikas pastebėjo, kad atlikėjui koją pakišo ir jaudulys. „Per pusfinalį man pasirodymas patiko labiau. Pradžioje matėsi jaudulys, bet vėliau įsibėgėjai“, – teigė A. Novikas.

REKLAMA

Anot jo, pasirodymui trūko vientisumo: „Tai plaukianti, šokinė muzika, bet trūko pritariamųjų vokalų. Buvo ir šokėjai, taigi trys planai, bet visumos nėra.“

Kita „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dalyvė – Monika su daina „Days go by“. „Esi iš gero molio, bet kūrinys yra gana ribotas. Supratau mintį, bet kūrybiškai kūrinys nebuvo pritaikytas tavo vokalui“, – komentavo R. Tautkus, siūlęs atlikėjai paieškoti muzikos specialistų pagalbos.

Į kūrinio paprastumą dėmesį atkreipė ir A. Novikas. „Padainavai neblogai, viskas skambėjo, bet melodija iš trijų natų. Man buvo gražu klausyti, bet spręsti žiūrovams“, – teigė jis.

Penktosios pasirodė merginų duetas „Vigroses“, atlikęs dainą „Freedom of Mind“. Anot kompozitoriaus T. Makačino, daina turi geros kompozicinės medžiagos ir „Eurovizijos“ estradoje neprapultų. „Girdėjau puikiai sudainuotą kūrinį“, – vertino kompozitorius.

S. Urbonavičius teigė, kad daina senamadiška ir dvelkia 1970- aisiais. „Pagyvenę Europos vyrai už jus tikrai balsuotų. Bet, mano nuomone, toks kūrinys, toks sprendimas šiems laikams keistokas“, – kalbėjo jis.

Konkursą tęsė Urtės Šilagalytės daina „Candy Baby“. Anot atlikėjos pasirodymą vertinusio V. Augustino, norint kurti dainų muziką ir tekstus, reikėtų daugiau žinių, patirties. „Ši daina – kaip šimtas, tūkstančių kitų dainų, skambėjusių ar neskambėjusių „Eurovizijoje“, per radiją. Dainai reikia razinos, kuri priverstų suklusti“, – kalbėjo dirigentas ir kompozitorius.

Atlikėjas T. Sinickis atlikėjai priekaištų neturėjo: „Pati Urtė buvo pakankamai gera razina. Iš septynių atlikėjų padainavote geriausiai. Bravo!“

REKLAMA

Toliau pasirodžiusiam Linui Adomaičiui, atlikusiam dainą „Floating to You“, komisija priekaištų neturėjo. „Profesionalu, gera klausyti“, – sakė chorvedė E. Nepaitė.

„Lengvas, žavus, subalansuotas kūrinys visomis prasmėmis – scenine, muzikine“, – komisijos nuomonę dėstė L. Rimša.

Aštuntas į sceną žengė Donny Montell (Donatas Montvydas), atlikęs dainą „Let me“. Kompozitorius M. Urbaitis atlikimui priekaištų neturėjo, tačiau įžvelgė kūrinio trūkumų. „Pradžioje buvo įdomu, paskui jau ne taip įdomu, po to daina visai sustojo“, – sakė jis.

Panašios nuomonės buvo ir muzikantas R. Tautkus: „Pasirodymas buvo vienas geriausių šiandien matytų. Bet kūrinys vietomis pasirodė net atgrasus. Atlikai gerai, buvai gyvas, aranžuotė šiuolaikiška, bet buvo negražių estetiškai scenos elementų.“

Komisijos narių komplimentų sukaukė ir Liepa, konkurse pristačiusi dainą „Laukiu“. „Tu ir grupė „Independent“ – du didžiausi šių metų „Eurovizijos“ atradimai. Daina įsimintina, kartą išgirdau ir paskui keletą dienų niūniavau. Be to, nemažai šalių į „Euroviziją“ ketina siųsti panašios stilistikos dainas“, – kalbėjo žurnalistas R. Zilnys.

Vokalo pedagogas A. Novikas sakė, kad pats mielai dainuotų tokį kūrinį. „Simpatiška dainelė, tik gal geriau, jei „Eurovizijoje“ ją atliktum angliškai. Gera aranžuotė“, – gyrė jis.

Dešimtas pasirodė Donny Montell ir Sashos Song duetas, atlikęs dainą „Best friends“. „Jei dainą būtų sudainavęs kuris nors vienas iš jūsų, daina galbūt būtų skambėjusi geriau. Daina nebloga, bet trūko įdirbio“, – komentavo S. Urbonavičius.

REKLAMA

Puikių komisijos įvertinimų sulaukė Evelina Sašenko, ketvirtadienį atlikusi dainą „C'est ma vie“. „Didžiausi aplodismentai. Tavyje viskas dera: jausmas, emocija, jau nekalbu apie dainą, aranžuotę. Mano širdis linksta prie Evelinos“, – savo favoritės neslėpė R. Čivilytė.

„Žavi, graži, nepakartojama. Turime užsičiaupti ir prašyti pakartoti“, – komentavo T. Sinickis.

Dvyliktoji nuskambėjo Sasha Song daina „The Slogan of Our Nation“. „Buvo visi komponentai, reikalingi „euroviziniam“ dariniui. Tik erzino elektroniniai styginiai instrumentai“, – kalbėjo kompozitorius M. Urbaitis.

„Pasirodymas buvo geresnis nei pirmas. Ar bus trečiasis, priklausys nuo žiūrovų ir komisijos. Man daina patinka, primena Eltoną Johną“, – komentavo D. Užkuraitis.

Paskutinė nacionalinės atrankos finale pasirodė Rūta Ščiogolevaitė su daina „I Will Break Free“. „Viskas labai dera – balsas, kūno kalba, stiprūs pritariamieji balsai. Jūs pati – tikra asė“, – kalbėjo N. Švagždienė.

Balsas.lt primena, kad po trijų pusfinalių komisijos ir žiūrovų pastangomis į finalą atrinkti devyni atlikėjai. Pirmieji buvo Sasha Son(g), „The Independ“ ir Monika, po antrojo pusfinalio toliau prasimušė E. Sašenko, „VigRoses“ ir Liepa, o paskutiniai praėjusį šeštadienį prie jų prisijungė L. Adomaitis, R. Ščiogolevaitė ir V. Ivaškevičiūtė.

Dar vieną dalyvį balsuodami oficialioje „Eurovizijos“ atrankos svetainėje paskelbtoje apklausoje rinko šio tinklalapio skaitytojai. Daugiausiai balsų gavo pirmajame pusfinalyje su daina „Tomorrow and After“ pasirodęs Martynas Beinaris.

REKLAMA

Atranką organizuojančios LRT atstovai šansą suteikė trims ketvirtąsias vietas pusfinaliuose užėmusiems atlikėjams. Tokiu būdu į  finalą durys atsivėrė Donny Montell solo pasirodymui ir jo duetui su Sasha Son(g). Prie jų prisijungė Urtė Šilagalytė.

Atlikėjus vertino gausi komisija: muzikologas Jonas Vilimas, muzikologas, radijo stoties „Opus3“ vadovas Darius Užkuraitis, muzikantas Tomas Sinickis, dainininkė, vokalo pedagogė Rosita Čivilytė, kompozitorius, prodiuseris, dainininkas Raigardas Tautkus, chorvedė, prodiuserė Eglė Nepaitė, muzikos grupės DND meno vadovė Nijolė Švagždienė, muzikas Artūras Novikas, žurnalistas Ramūnas Zilnys, kompozitorius, džiazo atlikėjas Linas Rimša, muzikantas, prodiuseris, dainininkas Saulius Urbonavičius-Samas, LATGA-A atstovai kompozitorius Mindaugas Urbaitis, kompozitorius Teisutis Makačinas ir kompozitorius, dirigentas Vaclovas Augustinas.

Kompozitorius T. Makačinas atlikimui priekaištų neturėjo, tačiau pastebėjo, kad maksimalių rezultatų pasiekti sutrukdė kompozicija: „Ypač dainą nusodino priedainis. Pilnaverčiu rezultatu nesu patenkintas.“

Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvaus jau dvyliktą kartą. Pernai Osle vykusiame konkurse šaliai atstovavusi grupė „InCulto“ į finalą nepateko ir savo pasirodymą baigė po pusfinalio. Konkursą laimėjo vokietė Lena Meyer-Landrut, atlikusi dainą „Satellite“.

Kol kas sėkmingiausia mūsų šaliai buvo 2006 metų „Eurovizija“. Tuomet į Atėnuose vykusį konkursą deleguota grupė „LT United“ užėmė šeštąją vietą.

nesvarbu
2011-02-25 08:13:08
Ji laimejo ???!!!!!!!!!!! Siaubas ;D Va ka daro reklama, lindo i tuos zvagzdziu duetus tai ir gavo cia balsu..ka tie lietuviai galvoja..Daina tragiska, ji tokia nuobodi scenoje..Balsas dar ne viskas eurovizijoje !!!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
d 2011-03-02 22:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ale tikrai juokingas...:DD sita mergina galvoja, kad Evelina internete komentarus skaito..ne velnio..;)))   ATSAKYTI
nezinomas 2011-03-01 12:04:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uoj, durneliai jus durneliai...
kokias nesamones jus cia rasot... Gerai, uzuolaida jai nelabai tinka, bet cia jos reikalas kaip rengtis, o kaip ne. Juk ne kas kitas o ji laimejo , ne kas kitas o ji vaziuos i Diuseldorfa. Siaip nieko geresnio nebuvo, ji buvo viena geriausiu, juk nesiusi flaer i Eurovizija... Kai paskaitai komentarus, tai tik juokas suima... Tarkime youtubej. Visi uzsienieciai sako, kad labai grazi daina, kad mums turetu sektis, kad viskas cia labai gerai. O lietuviukai visi ant saves varo, kad nelaimes, kad daina nuobodi, kad uzuolaida ant liemens nemadinga.... nu nusistvere zmogus uzuolaida, nu ir kas juk ne uzuolaidoj esme.... manau,Europoj yra tokiu zmoniu kuriems taip atiks, nes ne visi balsuojantys yra jaunikliai, o yra ir senesniu, vidurinio amziaus zmoniu, kuriems nepatinka iprasti eurovizijai bumcikai. Tai tiek, brangieji :D    ATSAKYTI
v 2011-02-28 21:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
idomu apie kokia(kelintu metu) mada ismanote? apie gele nieko nesakau, atrode graziai. bet tas persvietas sijonas nei penki nei devyni. uztektu tik ta sijono apacia nusiristi. o aivaras atrode kraupiai, tai i tokius dizainerius geriau nesilygiuot   ATSAKYTI
hm 2011-02-27 12:46:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pats juokingiausias komentaras, koki maciau kada nors.
Dar viena seksualioji atsirado....   ATSAKYTI
n 2011-02-26 11:17:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tai gėda būna ne dėl vietų, bet dėl tautiečių tolerancijos, išprusimo, kultūros stokos...   ATSAKYTI
žmonės 2011-02-26 10:53:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
žmonės ir išrinko eveliną, kokie čia tundros rašo komentarus. tie, kurie laikraščių neskaito?   ATSAKYTI
xxx 2011-02-26 01:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kazdoe gavno kociaetsa na bukvu "o" (rusiskai)   ATSAKYTI
xxx 2011-02-26 01:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu matosi kad lietuva krizine depresija kamuoja... o siaip jei neturit is ko rengti eurovizijos lietuvoje tai gal geriau atsisakykit dalyvaut bet nemaustykit liaudies su balsavimo rezultatais. tokia daina tai per pagraba leisti o ne i eurovizija... cia panasiai kaip Neringa choru karuose su vaikiskom dainom... iskarto iskrito. ne i tema nugrybauja visiskai. Nepergyvenkit nelaimesi tos eurovizijos kad ir graziausia daina paruostume nesurinktume pakankamai balsu kad laimet nes perdaug musu tautieciai uzsienyje prisisike....tai nors nesidarykim gedos su tokiom dainom. ar jau lietuviai visai supratimo neturi kas kur tinka? tai gal nuotakai ir vainikas laidotuviu tiktu vietoj puokstes? kuo toliau b****t tuo graziau.   ATSAKYTI
nuo Punsko 2011-02-25 22:06:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jau buvo toks, kur eurovizijoj rusiskai uzgiedojo, o sita lenkiskai uztrauks. Nesenai per Lenkijos televizija rinko pinigelius Pilsudskio paminklui Lietuvoje statyti, ir trauke: " Moj kraj ojcysty to vilenscyzna, polska kraina. Ech, jus varguoliai...   ATSAKYTI
zosė 2011-02-25 22:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai gal ir u= Toma6evskio partij1 rytoj balsuosi?    ATSAKYTI
Agnė 2011-02-25 15:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man sarmata uz Lietuva bus Eurovizijoje :( Nors ir pasiula nekokia buvo, bet jau issirinkom brangus tautieciai, tai jau issirinkom... Kam is vis ta atranka daryti, siunciam bet ka, vis tiek paskutine vieta garantuota...   ATSAKYTI
gintaras 2011-02-25 14:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
krc geriau nieko nesiustu, nes tokios lygio dainininkai gali tik miestelio kulturos namuose dainuoti!!!!!!!   ATSAKYTI
Ai 2011-02-25 14:02:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiemet visai nieko gero nebuvo, provincijos lygis. Sašenko balsas gal ir geras, bet daina nelabai, iš pradžių kaip ir nebloga, bet vėliau nusibosta klausyti.   ATSAKYTI
liol 2011-02-25 13:59:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Musu vyriausybe negali leisti dainu kurios galetu laimeti konkursa ,del islaidu taip ,bet jeigu turetume rezerva ir normalu plana tai eurovizijos dainu konkursas saliai kuroj buvo rengiamas visados uzdirba zveriskus pinigus. Jeigu salis isgali pradet tai tikrai atseina .   ATSAKYTI
šaunuolė 2011-02-25 13:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Evelina, bravo, bravo. Tik likite kukli, nes tai šaunu   ATSAKYTI
rasa 2011-02-25 13:58:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nusimanau apie madfaą, ir suknelė super, ruda gėlė - super bravo... patiko, tik nepulkite keisti, tiek dabar čia atsiras madų žinovų, tik NEKLAUSYKITE Evelina jų. Nes bus kaip kažkada tokiam aivarui - dizaieriai uždėjo megztas beretes tai atrodė.........brrrrrrrrrrrr.... geriau neprisimint   ATSAKYTI
Vika 2011-02-25 13:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki, tikuosi,kad Evelina pamatys si komentara ir i ji atsizvelgs. Man labai patinka jusu balsas,ir dainu atlikimas,bet turiu labai dideli prasyma.
Labai, labai, labai prasau, bukit gera Eurovizijai pasikeiskite suknele. Atrodo lyg suknele butu trumpa,jum nepatiko ir greitai nusiemus uzuolaida uzsirisote. Itariu,kad ir praitais metais jusu siuvejas buvo tas pats. Jums reikia seksualios suknytes ,laisvai tiktu ir ta rudoji, bet tik be prijuostes. As einu i dailes mokykla, mama dizainere, tai si bei ta apie mada ar bent jau apie estetika suprantame. Labai,labai,labai prasau atsizvelgti i si komentrara.
Su visa pagarba   ATSAKYTI
Inga 2011-02-25 13:03:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai sauni mergaite,labai grazus balsas,pati taktiska,elegantiska, puiki dainininke.Dziaugiuosi kad laimejo.Super!!!   ATSAKYTI
know 2011-02-25 12:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi SPECIALIAI išrinko kad nelaimėti konkurso! Jūs įsivaizduojate kokios bus išlaidos Lietuvai jeigu laimetų? To niekam nereikia.   ATSAKYTI
Gerda 2011-02-25 12:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siaubas..   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų