REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Plintant omikron atmainai Vyriausybė artimiausiu metu ketina svarstyti antikūnų tyrimo įtraukimo galimybių pasui gauti tikslingumą, pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Plintant omikron atmainai Vyriausybė artimiausiu metu ketina svarstyti antikūnų tyrimo įtraukimo galimybių pasui gauti tikslingumą, pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA

Šiuo metu pagal Vyriausybės nutarimą yra įtraukta, kad atlikę antikūnų tyrimą, jam esant teigiamam, 60 d. galima turėti ir galimybių pasą. 

„Tačiau iš situacijos, kurią turime šiandien, matome, kad yra labai skirtingai laboratorijose interpretuojami, arba turimos skirtingos metodikos, skirtingi titrai. Šiandien, kada turime omikron, kada žinome, kad ne visos šalys jį [antikūnų testą] taiko apskritai ir galimybių pasui, vėlgi planuojame svarstyti, kad šiuo metu būtų labai abejotinas tolimesnis galimybių paso [su juo] galiojimas. 

Bet šiandien teisės aktuose tokia galimybė yra. Tačiau turime turėti mintyje, kad jei pasidarome serologinį antikūnų tyrimą ir turime minimalų titrą, tai 60 d., kaip minėjo profesorė, yra tvaru, saugu ir efektyvu 4 mėnesius“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Anot viceministrės, labiau antikūnų tyrimas labiau reikalingas tam, kad galėtume atsakyti, ar jau galime vakcinuotis boosterine doze po 3–4 mėnesių. 

REKLAMA

„Tačiau tikrai abejotinas jo tikslingumas, kai praeina 5–7 mėnesiai ir dar prasitęsti galimybių pasą neapsisprendžiant, ar reikia boosterinės dozės“, – sakė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Siūlytų nenaudoti

VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos narė, VU profesorė Ligita Jančorienė savo ruožtu pažymėjo, kad serologiniai tyrimai vargu ar galėtų padėti, nes juolab jų rezultatai tiesiogiai visiškai nekoreliuoja atsakui į vakcinas.  

„Kalbant apie serologinius tyrimus COVID-19 kontekste, tai yra labai nestandartizuoti tyrimai. Nepriklausomų ekspertų taryboje irgi ne kartą tą klausimą svarstėme. Šiaip praktiškai labai reta šalis, kuri naudotų serologinius tyrimus kaip reikšmingą rodiklį vertinant vakcinų efektyvumą, kaip tik siūlo nenaudoti. 

Manau, kad visiškai teisingas būtų sprendimas, jei serologinių tyrimų buvimas būtų eliminuotas iš teisės aktų. Nes turbūt vienintelis svarbus rezultatas atlikus antikūnų testą, kai jų neaptinkama. Tai tikrai galima žinoti, kad žmogus turi tam tikrą imunosupresinę būklę ar gauną imunosupresinį gydymą, kai imunitetas nesusidaro. Tada galbūt galvoti apie alternatyvias priemones kaip monokloniniai antikūnai“, – komentavo ji.

tai gi skiepas tik tą ir padaro, kad sukelia antikūnus. Tai jei antikūnai nebesvarbu, tai kam tada apskritai skiepai? Su logika Bilotienei visada buvo problemų. Skaičiau citatą penkis kartus ir vis tiek loginės sekos neradau
Dulkį tai pilnati veikia 100procentu!!kaušų kaušas
Papirkti experetai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų