• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER 5 SCO 1
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN SUI 16:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP CRO 19:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA ALB 22:00
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL NED 16:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO DEN 19:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB ENG 22:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU UKR 16:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL SVK 19:00
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT FRA 22:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR GEO 19:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR CZE 22:00
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO ALB 16:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER HUN 19:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO SUI 22:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO SRB 16:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 19:00
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 22:00
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 16:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 19:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 22:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 16:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 19:00
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 22:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 19:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 19:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 22:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 22:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 19:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 19:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 22:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 22:00
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Priėmęs sprendimą dar metus tęsti karjerą, Lietuvos krepšinio lygos „geležinis žmogus“ Mindaugas Lukauskis šią vasarą sulaukė pasiūlymo prisijungti prie BC „Wolves“ krepšinio komandos, kuriuo daugelio šalies stipriausio čempionato rekordų savininkas pasinaudojo.

Priėmęs sprendimą dar metus tęsti karjerą, Lietuvos krepšinio lygos „geležinis žmogus“ Mindaugas Lukauskis šią vasarą sulaukė pasiūlymo prisijungti prie BC „Wolves“ krepšinio komandos, kuriuo daugelio šalies stipriausio čempionato rekordų savininkas pasinaudojo.

REKLAMA

Pasak 43 metų veterano, svarbiausias raktas į komandos pergales – geri naujai suburtos komandos krepšininkų santykiai, todėl sudėtyje esantis tvirtas charakterį turinčius lietuvių branduolys ir tokiomis pat savybėmis pasižymintys legionieriai gali tapti sėkmingu, pergales atnešančiu deriniu.

Pirmajame interviu po prisijungimo prie „Wolves“ M. Lukauskis pasidalino mintimis apie komandos komplektaciją, sukauptą patirtį, balsą rūbinėje, santykius bei darbą su vyr. treneriu Rimu Kurtinaičiu ir įspūdingiausią savo karjeros sezoną.

Ar nebuvo minčių apie karjeros pabaigą?

Tie nauji iššūkiai mane visą laiką stumia į priekį. Priimti sprendimą buvo nesunku. Kaip ir sakiau po sezono, kad dar metus tikrai noriu pažaisti. Man suteikė galimybę dar metus žaisti – aš ja ir pasinaudojau.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip vertini komandos sudėties komplektacijos darbus?

Surinkta įdomi lietuvių grupė, turi gerus charakterius, kovotojai. Tai, manau, yra didelis pliusas, yra labai svarbu. Jeigu komanda, žaidėjai tarpusavyje vienas kitą palaikys, kovos dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno centimetro, tai bus didelis žingsnis į priekį link pergalės. Prisidės tokio pat charakterio užsieniečiai – kovotojai ir energingi vyrukai. Tai labai įdomi komandėlė gaunasi.

REKLAMA

Esi vyriausias komandoje, sukaupęs didžiausią patirtį. Laukia daug darbo rūbinėje?

Teks vis tiek ir tą jaunimą pamuštruoti, ir patarti, ir padėti, ir pabarti. Pasiruošęs aš tą padaryti. Bandysim viską daryti kaip įmanoma gražiau ir lengviau, nes būdavo, kad ir aprėki, apkolioji – truputį pasimeta, ypač užsieniečiai. Bet dabar, ką matome, ką turim – užsieniečiai yra patyrę, žaidžia už savo šalies rinktinę.

Tai tikrai bus su patirtimi ir nebus tie jauni, kaip aš vadinu, „begalviai“, kur pasakai – pro vieną ausį įeina, pro kitą išeina ir nieko nepasiima. Tai tokiems kartais ir rankos nusvyra kažką daugiau sakyti, nesirenka informacijos. Tai su šitais vyrukais, kurie yra komandoje, neturėtų būti tokių problemų. Reikės tik padrąsinti ir paraginti.

REKLAMA
REKLAMA

Kokie pagrindiniai uždaviniai ir iššūkiai laukia naujai suburtos komandos?

Uždaviniai ne tik „Wolves“, bet ir kitų komandų yra laimėti, finalas. Buvo kalbama, kad tas susižaidimas, supratimas žaidėjų ir pergalės... Iš tikrųjų daug visko, bet esmė ta, kad būtų geras kolektyvas, kad rūbinė būtų gera, tarpusavio santykiai. O nuo to labai daug priklauso.

Kiek ir man, iš savo patirties, yra tekę būti komandose, ir kitose šalyse, jeigu blogas kolektyvas, tai nebus ir pergalių. Vienas iš tų uždavinių – padaryti gerą kolektyvą, kad po pralaimėjimų nebūtų panikos, liūdesio, o tik noras dar dirbti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokie tavo santykiai su komandos vyr. treneriu Rimu Kurtinaičiu?

Įspūdžiai tik geriausi, nes turėjom vieną įspūdingiausių sezonų su „Lietuvos Ryto“ komanda, su treneriu. Teko ir rinktinėje su treneriu būti.

Tai žinau, pažįstu, žinau ko treneris reikalauja, koks plius minus žaidybinis braižas. Gal kažkiek bus ir pasikeitę, nes, kiek čia, dešimt metų praėjo. Bet iš principo žinau ir man patinka su treneriu dirbti. Ir pokštų būna, ir pykčių būna, ir pakankina. Bet tai – visas treniruočių procesas ir, manau, tikrai bus ir smagu, ir bus geri rezultatai.

REKLAMA

Ar stebi žaidėjų rinką šią vasarą?

Kažkiek stebiu. Šiuo metu „Wolves“ yra padidinamuoju stiklu. Tai yra naujas žaidėjas krepšinio rinkoje ir visiems viskas labai įdomu. To ažiotažo daug, ir daug kalbų. Kas liečia kitas komandas, darbas matosi, kad kažkoks vyksta. Kokios penkios komandos jau plius minus susikomplektavę.

Kitos lėčiau juda, bet tai yra kiekvienų metų braižas. Tos komandos, kurios lėčiau juda, jos kiekvienais metais laukia kažko, ko negali paimti finansiškai. Laukia gal, kad kainos pakris. O kai ateina rugpjūčio vidurys-galas, ir neturi komandų, tada prisikviečia su komanda pasportuoti. Neatsiranda kontraktų, tai prisikalbina palikti su tam tikromis sąlygomis.

REKLAMA

Tas vyksta kiekvienais metais. O šiemet tai daugiau yra žvilgsnis į „Wolves“, nes tai naujas žaidėjas ir daug dėmesio skiriama, kaip kas renkama, kokie žaidėjai. Po šiai dienai, tikrai kolektyvas ir tie lietuviai surinkti smagūs.

Įvertinant solidų krepšinyje tavo amžių, ar negąsdina sunkios R. Kurtinaičio treniruotės?

Pas trenerį lengva nebūna, bet aš manau, kad su manimi pačiu viskas turėtų būti neblogai. Traumų išvengta sezono metu, buvo mėnesis poilsio, tada mėnesis treniruočių, tada turėjau stovyklėlę su vaikais, atostogų ir dabar pradėsiu vėl treniruotis. Kiek žinau, komanda rugpjūčio vidury pradeda sportuoti, tai to laiko pasiruošti bus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manau, treneris Rimas mane žino ir fizinio rengimo treneriai žino mano amžių. Tie krūviai bus kažkiek sąlyginai padėlioti.

Bet aš darbo nebijau, aš praėjęs tuos, kaip vadinu, „laukinius“ serbus ir tų treniruočių turėta įvairiausių. Tiek ir pas lietuvius trenerius buvo nemažai padirbėta. Ttas kūnas, kaip matot, po šiai dienai laiko. Reikės pradžiai įsivažiuoti, o tada, manau, viskas bus gerai. Tikėkimės, kad pavyks išvengti tų traumų.

Komanda naujau suburta, bet joje netrūks tau gerai pažįstamų veidų?

Man teko žaisti su Vitalijumi Koziu, Regimantu Miniotu ir Arnu Beručka. Geri vaikinukai. Aišku, kai aš su jais žaidžiau, jie dar buvo jauni. Sakykim, komandoje Beručka buvo koks dvyliktas žaidėjas, epizodiškai būdavo.

REKLAMA

Bet ką parodė praeiti metai, tai patobulėjęs vaikis ir tikrai gerus rezultatus rodė. Miniotas irgi, teko su juo žaisti, su Koziu Prienuose. Tai irgi geri vaikinukai, kovotojai, kovoja dėl kiekvieno kamuolio, stengiasi. Gal Miniotui praeitas sezonas toks sunkesnis buvo, bet užpraeitą jis parodė, kad gali tikrai žaisti ir gerai žaisti, statistika gera, ir sprendimai buvo geri priiminėjami.

Kozys praeitais metais gerai Jonavoje kovojo. Kristupą Žemaitį teko stebėti ir, kaip varžovai mes susidurdavome, tai žaidėjas, ir dabar rinktinėje teko matyti varžybose. Tai gerai organizuoja, daro kas priklauso. turbūt mažiausiai matęs Eigirdą Žukauską, nes, kiek teko žaisti LKL, tai jo dar tik pradžia buvo, o paskui mažai jį teko matyti.

REKLAMA

O dabar rinktinėje žaidžia, tai, manau, neblogas, gali per kelias pozicijas žaisti. Gerai, kai yra žaidėjai, kurie gali žaisti per kelias pozicijas. Ir treneriui lengviau, ir daugiau tų rotacijų, ir daugiau variantų, pagal „penketus“ treneris gali laviruoti. Treneriui nuo to tik geriau.

Kuris sezonas tavo karjeroje buvo įspūdingiausias?

Tas sezonas 2008-2009 metų, kai nuo gruodžio Antaną Sireiką pakeitė Rimas Kurtinaitis. Tai tas sezonas, kai mes viską laimėjom, buvo maloniausias, arčiausiai širdies tie visi titulai. Nes man pačiam ir žaidime teko daugiausiai dalyvauti. Nes pirmas „EuroCup“, nors ir laimėtas, bet aš buvau traumuotas, tai finale nežaidžiau. Bet to sezono visi laimėjimai...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradedant Prezidento taure, kur dalyvavo „Žalgiris“, „Lietuvos Rytas“, latviai ir, berods, estai. Buvo Rygoje tas turnyras, jame neteko dalyvauti, nes mes buvome olimpinėse žaidynėse su rinktine. O po to grįžus sezone pirmas laimėjimas buvo LKF taurė.

Turiu ir rungtynių video, tai su sūnumi, su šeima, kartais su draugais, kartą per metus su šeima ar draugais tikrai pažiūrim. Daug emocijų, tie metimai, laimėjimai, džiaugsmas, tie metai ir visi iškovoti trofėjai.

REKLAMA

Kaip vertini naujo klubo atėjimą?

Aš manau, kad tai yra gerai. Prisiminkim, kaip buvo anksčiau: būdavo „Lietuvos Rytas“ ir „Sakalai“. Nemažai žaidėjų žaisdavo vienoje, paskui pereidavo į kitą. Manau, kad tokiam miestui, kaip Vilnius, dvi komandos yra reikalingos ir tai naudinga. Patiems fanams bus įdomu, bus derbiai. Žiūrovui nuo to įdomiau.

Kaip naujai komandai pritraukti fanų?

Bus pergalių, bus ir fanų. Taip yra su visomis komandomis kiekvienoje šalyje. Jei nėra pergalių, tai niekas nenori eiti ir žiūrėti. Bus pergalės, bus ir fanai. Aišku, klubo vadovai turės galimybę pritraukti, kviesti į rungtynes. Tam reikės laiko, bet, manau, kad jų bus ir bus nemažai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų