Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Nors Vokietija futbolo šalis, bet Europos čempionatas į šią šalį sugrįžo po 36 metų. Paskutinį kartą jis čia vyko 1988 m. tuometėje Vakarų Vokietijoje, kai šalis dar nebuvo suvienyta, o Berlyną vis dar į dvi dalis dalino siena.
Surengti Europos futbolo čempionatą yra ne tik prestižo reikalas, tačiau kainuoja ir didžiulius pinigus. Nors Vokietija yra didžiausia Europos ekonomika, tačiau tikisi, kad vien dėl šio čempionato Vokietijos ekonomika antrąjį ketvirtį padidės 0,1 procento. Tikisi sulaukti tarp 2,5 ir 3 milijonų fanų. Visi šie žmonės čia atvykę nakvoja, geria, valgo ir palieka pinigus Vokietijoje.
UEFA skaičiuoja, kad surengti šį čempionatą kainuos apie 650 milijonų eurų. Bet pelnas laukiamas gerokai didesnis. UEFA tikisi gauti apie 2 milijardus 400 milijonų eurų. Didžiąją dalį šios sumos sudaro pinigai už transliacijos teises, taip pat prisideda rėmimo paketai ir pinigai už bilietus. Oficiali jų kaina – nuo 30 iki tūkstančio eurų.
Rėmėjais tapo 13 kompanijų
UEFA į visas čempionato rungtynes į prekybą „paleido“ 2,7 mln. bilietų, bet užklausų sulaukė apie 50 milijonų. Ir šis renginys įdomus ne tik europiečiams. Užklausos plaukė iš viso pasaulio – daugiau negu 200 šalių. Žinoma, čia atvyksta ir tie, kurie negauna bilietų. Dalis tiesiog lieka namuose, prie televizorių ekranų.
Per praėjusį čempionatą vienas Europos čempionato rungtynes stebėjo vidutiniškai 100 mln. žmonių auditorija, o finalą žiūrėjo daugiau negu 300 milijonų žmonių.
Toks žmonių susidomėjimas leidžia UEFA uždirbti įspūdingas sumas iš čempionato organizavimo. Būti oficialiais rėmėjais taip pat ne kiekvieno kišenei. Iš viso pasirinkta 13 kompanijų, kurios moka didžiausias sumas. Vardai nuo pasaulinių gigantų, kaip „Coca-Cola“ ir „Adidas“ iki pasaulį pinigais užlieti bandančių kiniškų kompanijų, o taip pat ir Kataro šeichų noras pasireklamuoti su valstybine turizmo agentūra.
13 kompanijų bendrai už reklamą sumokės 570 milijonų eurų. Vidurkis – beveik 44 milijonai vienai kompanijai.
Rankomis trina ir aludariai
Tiesa, pinigais UEFA dalinasi ir su rinktinėmis, nors sumos jau ne tokios įspūdingos. Kiekviena komanda vien už dalyvavimą gauna po daugiau nei 9 milijonus eurų. O jei kuri nors rinktinė laimės visas rungynes ir kartu čempionatą, ji maksimaliai galės susižerti daugiau nei 28 milijonus.
Dėl šio Europos futbolo čempionato rankomis trina ir vokiečių aludariai. Jie sako, kad praėję metai nebuvo patys geriausi, pardavimai smuko 4,5 proc. Bet dėl šio čempionato tikimasi, kad pardavimai kils 5proc., o tai reiškia, kad dėl čempionato papildomai parduos apie 420 milijonų litrų, arba 840 milijonų bokalų papildomai
Alaus kainos mieste įprastos lietuviškoms – 5–6 eurai už bokalą. O štai stadione rungtynių metu tenka mokėti 7 eurus ir dar 3 pridėti, kaip bokalo užstatą. Už vokišką dešrelę su padažu – 5–6 eurai, vanduo – 4,5 euro.
Kiekviena komanda sužais mažiausiai po 3 rungtynes grupėje. Kad sirgaliai išleistų daugiau, nuspręsta, jog kiekvienas varžybas komanda žaidžia vis kitame mieste. Tad žmonės papildomai susimoka ir už keliones po Vokietiją.
Europos futbolo čempionatas tęsis ir prie ekranų žmones visame pasaulyje trauks dar beveik mėnesį. O Lietuvoje visas rungtynes transliuoja TV3 ir TV6 kanalai.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsni viršuje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!