Miltone (Kanada) surengto paskutiniojo, trečiojo, Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų etapo sprinto lenktynėse sekmadienį Vasilijus Lendel užėmė 7-ą vietą. Varžybos Kanadoje – paskutinės olimpinės atrankos maratone. Neoficialiais skaičiavimais, 29 metų V. Lendel iškovojo Lietuvai kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Olimpinėje atrankoje Lietuvą už brūkšnio dar galėjo išstumti Kolumbija, kuriai rungties šalių klasifikacijoje Kanadoje reikėjo užimti mažiausiai 6-ą vietą. Kolumbija liko 11-a ir jau nebeaplenks Lietuvos, kuri Miltone klasifikuota septinta.

Galutiniai olimpinės atrankos reitingai bus paskelbti ateinantį antradienį, o apie olimpinių kvotų išdalijimą bus paskelbta balandžio 22 d.

V. Lendel, kurio treneriai – škotas Craigas MacLeanas ir Anatolijus Novikovas, kvalifikacijoje (39 dalyviai) užėmė 10-ą vietą. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,688 sek. (vid. greitis – 74,319 km/h). Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė Tokijo olimpinių žaidynių, penkiskart pasaulio ir dukart Europos čempionas olandas Harrie Lavreysenas – 9,378 sek. (vid. greitis – 76,775 km/h).

V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė Trinidado ir Tobago atstovą Kwesi Browne'ą (23-ias kvalifikacijoje), aštuntfinalyje – britą Hamishą Turnbullą (7), o ketvirtfinalyje 0-2 nusileido Surinamo dviratininkui Jair Tjon En Fa (2). Kolumbiečiai Kevinas Quintero ir Santiago Ramirezas užėmė atitinkamai 14-ą ir 15-ą vietas.

V. Lendel pasaulio ar Tautų taurės varžybų sprinto lenktynėse dalyvavo 33-ią kartą. Septinta vieta – šeštas geriausias panevėžiečio pasiekimas šių varžybų sprinte per visą karjerą.

Keirino rungtyje (38 dalyviai) šeštadienį V. Lendel pasidalijo 31-ą vietą. Vasilijus pirmojo etapo šeštajame ir paguodos trečiajame važiavimuose buvo 5-as.