Vakar Europos futbolo stadionuose buvo sužaista dvylika UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo mačų. Juose sėkmė daugiausiai lydėjo aikščių šeimininkus, o puikius rezultatus pasiekė ir Latvijos bei Estijos komandos.

Latvijos stipriausia komanda FK „Ventspils“ namuose 78 minutes nesugebėjo pralaužti Liuksemburgo atstovų „Dudelange“ futbolininkų gynybos, bet paskui per 8 minutes (79, 86 ir 87 min.) įmušė net tris įvarčius ir ne tik šventė triuškinamą pergalę 3:0, bet praktiškai beveik užsitikrino kelialapį į trečiąjį etapą. Latviams koją pakišti dabar gali tik stebuklas.

Dar sunkesnę užduotį prieš save vakar turėjo Estijos čempionė Talino „Levadia“ ekipa, kuri išvykoje kovojo su Krokuvos „Wisla“, jau ne pirmus metus nestokojančia ambicijų patekti ir į pagrindines UEFA Čempionų lygos varžybas. Kad ir kaip ten būtų, estai puikiai gynėsi, o 41 min po gražios kombinacijos ir tikslaus N. Andreevo smūgio iš toli išsiveržė į priekį – 1:0.

Lenkai visą antrą kėlinį buvo tiesiog apgulę svečių vartus, bet viskas, ką jiems pavyko pasiekti, – 93 min. P. Cwielongo pelnytas išlyginamasis įvartis. Rungtynės baigėsi taikiai 1:1, tad prieš atsakomąją akistatą po savaitės dabar šiekt tiek geresnėje padėtyje yra būtent estų klubas, kuriam namuose užtektų ir lygiųjų 0:0.

Priminsime, kad Lietuvos čempionai Panevėžio „Ekrano“ žaidėjai pirmą dvikovą savo aikštėje su Azerbaidžano „Baku“ baigė taikiai 2:2 (0:0).