REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 17-ąją 5 val. ryto Lietuvos laiku (16 val. Naujosios Zelandijos laiku) aplink pasaulį plaukianti jachta „Ambersail“ LTU 1000 paliko Naujosios Zelandijos Oklando uostą ir pradėjo penktąjį „Tūkstantmečio odisėjos“ etapą Oklandas–Ušuajas (Argentina). Planuojama, kad piečiausią pasaulio miestą Ušuają „Ambersail“ turėtų pasiekti vasario mėn. viduryje ir iš viso nuplaukti apie 5000 jūrmylių.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš penktojo „Tūkstantmečio odisėjos“ etapo startą Oklando miesto „Viaduct Basin“ uoste Lietuvos buriuotojai beveik 5 dienas darbavosi laive, atlikdami iš anksto planuotus kapitalinio jachtos remonto darbus. Nuimtas jachtos stiebas, patikrinti visi vantai, mazgai ir laidai, atlikta aparatūros ir kabelių profilaktika, taip pat pakeistas jachtos sraigtas, kurį „Ambersail“ prarado pakeliui į Oklandą.

REKLAMA

Anot „Tūkstantmečio odisėjos“ penktojo etapo kapitono Simono Steponavičiaus, buriuotojų meka vadinamame Oklande jachtos remontas atliktas itin profesionalai. Remontui pasitelkti aukščiausio lygio profesionalai, aptarnaujantys tokios klasės laivus kaip Volvo 60. Kelionę aplink pasaulį „Ambersail“ tęsia geresnės formos nei tada, kai startavo Klaipėdoje (2008 m. spalio 5 d.).

REKLAMA
REKLAMA

Plaukdama nuo Naujosios Zelandijos iki Pietų Amerikos žemyno 5-ojo etapo „Ambersail“ įgula Ramiajame vandenyne turėtų sugaišti maždaug 26 paras. Etape plaukia 12 patyrusių Lietuvos buriuotojų, tarp jų ir jauniausias „Tūkstantmečio odisėjos“ narys, 21-erių metų buriuotojas Rokas Milevičius.

„Penktojo etapo įgula - jaunystės ir patirties lydinys. Labai pasitikiu ir gerbiu šiuos žmones. Su daugeliu iš jų jūroje praleidau ne vieną dieną. Iš Roko tikiuosi to paties, kaip ir iš kitų įgulos narių. Jis patyręs ir geras, aktyviai sportuojantis buriuotojas, o jo jaunas amžius yra privalumas, o ne iššūkis. Jis vienodai gerai jaučiasi ir stiebo viršūnėje, ir ant bangų skalbiamo bako. Kartu su Aidžiu Jaškevičiumi ir Dominyku Vizbaru jis yra mūsų energijos užtaisas“, - sakė S. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak kapitono, šio etapo metu „Ambersail“ teks pasisvečiuoti ne tik „riaumojančiose keturiasdešimtosiose“, bet ir „kaukiančiose penkiasdešimtosiose“ platumose. „Kelionės maršrutas turėtų leistis iki penkiasdešimtosios pietų lygiagretės. Tai  įpareigojančios platumos, ciklonų takas. Vidutinė oro temperatūra šiuo metų laiku + 10 C, vandens – pora laipsnių mažiau. Šalta, niūru, kelionės metu galima sutikti ledkalnių“, - teigė penktojo etapo kapitonas S. Steponavičius.

REKLAMA

Šio etapo metu „Ambersail“ stos Čathamo salose, kurių padėtis Pietų pusrutulyje analogiška Lietuvos padėčiai Šiaurės pusrutulyje. Vaizdžiai būtų galima pasakyti, kad jeigu gaublį toje vietoje, kur yra Lietuva, kiaurai persmeigtume ilgu virbalu, jo galas išlįstų Čathamo salose. Artėdama link Pietų Amerikos žemyno „Ambersail“ kirs datos keitimosi liniją – 180-ąjį dienovidinį. Laikrodį teks pasukti 1 val. pirmyn ir vieną dieną atgal.

REKLAMA

Pietų Amerikos žemyne „Tūkstantmečio odisėja“ aplankys Argentinos, Urugvajaus ir Brazilijos lietuvių bendruomenes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų