Sekmadienį, gruodžio 15 d., „TopGear“ karavanas persirito į antrąją žygio pusę, o rytas pradėtas vertinant, kuris automobilis išmaniausias ir gali pretenduoti į „Dell“ įsteigtą nominaciją, teigiama pranešime spaudai.

Išrinkti išmaniausią nėra taip ir paprasta, nes išmanumo kriterijai labai įvairūs. 740 Nm sukimo momentą pasiekiantis didžiulis visureigis degalų naudoja vos 6,7 l/100 km. Mažas šeiminis automobilis apginkluotas naujausiomis saugumo sistemomis. Lietimui jautrūs ekranai, „Google“ žemėlapiai, hibridinės sistemos, pėsčiuosius ir kitas kliūtis fiksuojančios kameros, naktinio matymo prietaisai – šiuolaikiški automobiliai nebegali būti vertinami tik pagal degalų sąnaudas, pagreitį ar dizainą. Būtent todėl „TopGear“ kartu su „Dell“ įsteigė ir išmaniausiojo automobilio nominaciją.

„Netoli Ventspilio esantis milžiniškas Irbenės radioteleskopas yra ta vieta, kuri galbūt patrauktų ateivių dėmesį. Todėl čia ir apsilankė „TopGear“ karavanas, jei ateiviai sumanytų įvertinti Žemės gyventojų sukurtų automobilių išmanumą“,– juokavo žurnalo „TopGear Latvija“ vyriausiasis redaktorius Ilmaras Likumas. Iš tiesų išmaniausiąjį automobilį rinks „TopGear Apdovanojimų“ komisija, kurios balsavimo rezultatai bus paskelbti sausio 24 d.

REKLAMA

Sekmadienio popietę „TopGear“ karavano dalyviai susitiko su Rygos gyventojais, kurie šalia „Alfa“ prekybos centro išvydo įspūdingą šou. Tartu universiteto mokslo centro AHHAA specialistės šį kartą mokė, kaip pagaminti įspūdingą kiekį putojančio langų ploviklio.

Dar daugiau intrigos atsirado regbio komandų varžybose, kuriose 20 metrų stumiamas renginio partnerio „Storent“ automobilis. Rygoje buvo pasiektas geriausias rezultatas ir aplenktos visos Lietuvos ir Latvijos komandos – klubo „Eži“ regbininkai distanciją įveikę per 5,9 sekundės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų