Klaipėdos „Neptūnas“ (14/16) įspūdinga pergale pabaigė reguliarųjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nepaliko jokių šansų jau anksčiau pirmą vietą užsitikrinusiam Vilniaus „Rytui“ (26/4).

„Neptūnas“ buvo stipresnis 93:88 (30:14, 22:22, 23:20, 18:32).

Nepaisant pergalės „Neptūnas“ liko septintas ir ketvirtfinalyje žais su čempiono titulą ginančiu Kauno „Žalgiriu“. Vilniečių laukia akistata su Alytaus „Dzūkija“.

„Rytas“ šiose rungtynėse nė karto nepirmavo – „Neptūnas“ puikiai pradėjo rungtynes, įpusėjus pirmam ketvirčiui jau turėjo dviženklį pranašumą, o kėlinį tritaškiais uždarė Deividas Gailius ir Matas Jogėla, taip išaugindami uostamiesčio ekipos pranašumą iki 16 taškų.

Trečio kėlinio viduryje „Neptūnas“ tiesiog talžė varžovus – 69:40. Tiesa, iki kėlinio pabaigos vilniečiams pavyko nukirpti dešimt taškų nuo šio deficito, o ketvirtame kėlinyje kelis kartus dar labiau sumažinti atsilikimą – 76:66, 80:70.

Benas Griciūnas surinko šešis svarbius taškus ir atrodė, kad klaipėdiečiai ramiai pabaigs rungtynes, bet mačo pabaigoje atsipalaidavo, o tuo pasinaudojo „Rytas“.

Tanneris Leissneris surinko šešis taškus iš eilės, Kennethas Smithas ir Lukas Uleckas įsmeigė tritaškį ir likus žaisti 5,9 sek. komandas teskyrė taškas – 89:88.

„Ryto“ viltys žlugo po akimirkos – K. Smithas užsidirbo nesportinę pražangą, bandydamas sustabdyti varžovą. Nojus Mineikis ir Deividas Gailius realizavo po du baudų metimus ir „Neptūnas“ triumfavo.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 20 (10 rez. perd.), Benas Griciūnas 16 (5 atk. kam.), Deividas Gailius 15, Nojus Mineikis (3/6 trit.) ir Martynas Mažeika – po 11, Matas Jogėla 7.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 21 (8 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) ir Lukas Uleckas (4/5 trit.) – po 19, Tanneris Leissneris 12, Kennethas Smithas 9.