• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglų futbolo klubas „Portsmouth“ pranešė apie savininkų pasikeitimą. Antrajame Anglijos divizione žaidžianti komanda nuo šiol priklauso rusų verslininkų Vladimiro Antonovo (kuriam priklauso ir bankas „Snoras“) bei Romano Dubovo ir anglo Chriso Akerio kompanijai „Convers Sports Initiatives“.

REKLAMA
REKLAMA

Sandorio vertė – apie 15 mln. svarų sterlingų. C. Akeris anksčiau ėjo futbolo klubo „Leeds“ vykdomojo direktoriaus pareigas.

REKLAMA

„Džiaugiuosi sveikindamas naujuosius klubo savininkus, - teigė „Portsmouth“ vykdomasis direktorius Davidas Lampittas. - Į būsimą bendradarbiavimą žvelgiu su dideliu optimizmu. Labai džiaugiuosi, kad derybos yra sėkmingai baigtos ir jau galime pradėti darbą bei kurti ateities planus,“ – cituoja „Gazeta.Ru“.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonomika.lt primena, kad didžiausią šalies žiniasklaidos grupę valdantis  bankas „Snoras“, o taip pat jo savininkas V. Antonovas nuolat minimas skandalingose istorijose.

V.Antonovo tėvas Aleksandras Antonovas yra įtakingas Rusijos verslininkas, vadovaujantis verslo grupei „Konvers Group“. A.Antonovas Rusijos žiniasklaidos siejamas su Kremliumi ir jam ištikimais oligarchais. Prieš du metusį Maskvoje į A.Antonovą buvo pasikėsinta. Į verslininką ir jo asmens sargybinį paleista 18 šūvių. Į A.Antonovą pataikė net penkios kulkos, bet per stebuklą nė viena jų nekliudė gyvybiškai svarbių organų. Verslininkas pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos žiniasklaida skelbė, kad į A.Antonovą kėsinosi čečėnų tautybės nusikaltėliai, susiję su kitomis garsiomis pastarojo meto žmogžudystėmis Rusijoje. Skelbta, kad žudikas jau sulaikytas, bet daugiau apie nusikaltimo tyrimą nieko nepranešama. Spėjama, kad čečėnų nusikaltėliai su A.Antonovu nepasidalijo verslo Kaliningrado uoste.

REKLAMA

Rusijos žiniasklaidoje mirga pranešimai apie ankstesnes įtartinas istorijas, kuriose skambėjo tėvo ir sūnaus Antonovų pavardė.

Dviprasmišką Antonovų istoriją aprašė ir dienraštis „Moskovskij Komsomolec“. Pirmiausia tėvas ir sūnus pagarsėjo kaip „Akademchimbank“ akcininkai: jų verslo partneris buvo nužudytas, o bankas įsipainiojo į pinigų plovimo skandalą. Būtent po šių įvykių Rusijos verslo padangėje sužibo „Konvers Group“ vardas.

REKLAMA

Antonovų pavardė prastame kontekste sumirgėjo netgi Australijoje, kai 2005 m. iš pašto skyriaus dingo pensijų mokėjimo čekiai. Tuomet Australijoje nuskambėjo ir „Snoro“ pavadinimas, mat nemaža dalis dingusių pinigų atsirado lietuviško banko kliento sąskaitoje. Tiesa, tyrimas nieko nenustatė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne ką švaresnę reputaciją Antonovai įgijo ir Didžiojoje Britanijoje. Antonovams vykdant vieno britų bankų pirkimą, prabilta apie galimus korupcinius ryšius. Įtarimų šešėlis krito ant Rusijos centrinio banko pirmininko pavaduotojo Andrejaus Kozlovo. Jis netrukus po skandalo buvo nužudytas.

REKLAMA

Įdomu tai, kad V.Antonovo valdomas „Snoras“ pernai dar kartą bandė įžengti į Didžiąją Britaniją, tačiau bankui nebuvo leista šioje šalyje steigti filialo. Didžiosios Britanijos finansų paslaugų priežiūros institucija (FPPI) ėmėsi veiksmų, neleidžiančių „Snorui“ vykdyti jokios veiklos. FPPI apkaltino „Snorą“ ir jo akcininkus pateikus netikslią ir ne visą informaciją. Britams taip pat užkliuvo, kad tarp „Snoro“ savininkų yra V.Antonovas.

REKLAMA

Antonovai buvo minimi ir vyno importo iš Moldovos istorijoje. Kai Rusija uždraudė vyno iš Moldovos importą, daugelis šios srities verslininkų patyrė sunkumų grąžindami bankams kreditus. Tarp jų buvo ir Igoris Vainbergas, netrukus po vyno krizės nužudytas Kišiniove. Tuomet sklido gandai, neva nužudytasis ne juokais pykosi su tėvu ir sūnumi Antonovais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į įtartinas istorijas „Snoras“ buvo įsipainiojęs ir anksčiau. 2002 m. naujai išleistų net 1,2 mlrd. litų vertės „Snoro“ akcijų panoro įsigyti Monako kunigaikščių Grimaldi giminės atstovu prisistatęs Jeanas Philipas Iljesku de Grimaldi. Tačiau šioms investicijoms, kurios būtų iš pagrindų pakeitusios Lietuvos bankų sistemą, kelią užkirto Valstybės saugumo departamentas – jis nustatė, kad ponas Grimaldi su Monako kunigaikščiais neturi nieko bendra, o už jo galėjo stovėti su Rusijos nusikalstamu pasauliu susiję asmenys.

Su šiomis įtartinomis investicijomis buvo siejamas ir ankstesnis „Snoro“ savininkas multimilijonierius, Izraelio ir Rusijos pilietis Aleksandras Glikladas, kuris skelbėsi esąs pažįstamas su tuomečiu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, bendraująs su Šveicarijoje dėl pinigų plovimo nuteistu įtakingu Kremliaus veikėju Pavelu Borodinu, dainininku Josifu Kobzonu, siejamu su Rusijos mafija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų