REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Neįgaliųjų teisių komisija su Prezidentūros atstovais šiandien aptarė siūlymą suvienodinti paralimpinių žaidynių prizininkams skiriamas premijas.

Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Neįgaliųjų teisių komisija su Prezidentūros atstovais šiandien aptarė siūlymą suvienodinti paralimpinių žaidynių prizininkams skiriamas premijas.

REKLAMA

Šiuo siūlymu siekiama, kad šių metų Tokijo paralimpinėse žaidynėse tris bronzos medalius iškovoję skirtingą galią turintys Lietuvos sportininkai sulauktų tokių pačių finansinių paskatinimų, kokie skiriami olimpiečiams, o atsakingos institucijos susitartų dėl kriterijų, pagal kuriuos sportininkai bus apdovanojami ateityje.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Laisvės frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius akcentuoja, kad premijų suvienodinimas yra būtina sąlyga siekiant užtikrinti konstitucinį lygiateisiškumo principą.

„Nors atskirų žaidynių organizavimas žmonėms, turintiems skirtingą galią, nėra laikomas diskriminacija, Konstitucijoje lygiateisiškumo principas yra įtvirtintas tiesiogiai. Dėl šios priežasties būtina dėti visas pastangas siekiant skatinamąsias išmokas sportininkams suvienodinti. Tai svarbu motyvuojant bei įgalinant skirtingą galią turinčius atletus ir toliau garsinti mūsų šalies vardą tarptautiniuose renginiuose“, – teigia T. V. Raskevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Tris bronzos medalius šių metų Tokijo paralimpinėse varžybose iškovojusiems Lietuvos sportininkams skirta premija yra beveik septynis kartus mažesnė už sumą, suteikiamą olimpiniams tos pačios vietos laureatams, nors varžybų mastas ir žiūrimumas skiriasi minimaliai.

REKLAMA

Laisvės frakcijos narė, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė pabrėžia, kad į aukščiausio meistriškumo sporto žaidynes būtina žvelgti plačiau ir neskirstyti jų pagal lyties, rasės, amžiaus ar kitus specifinius kriterijus.

„Šiais metais turime skirti moralinę kompensaciją prizines vietas užėmusiems paralimpiečiams, kurių turime ženkliai daugiau nei olimpinių čempionų. Vis dėlto svarbu suprasti ir tai, kad vienkartinės kompensacijos nusistovėjusios padėties nepakeis – būtina įsipareigoti peržiūrėti apdovanojimų kriterijus atsiribojant nuo negalios aspektų ir į sportinių pasiekimų svarbą pažvelgiant plačiau“, – sako M. Ošmianskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų