„Ryto“ direktorius – apie koronaviruso situaciją klube ir Goudelocko pareiškimą

Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamąsias pasitinka su nerimu. Klube užfiksuoti penki koronaviruso atvejai, tvarkaraštis – sujauktas, treniruočių procesas – sustabdytas.

Paskutines rungtynes vilniečiai žaidė balandžio 11-ąją dieną. Sostinės ekipos aistruoliai puolė į euforiją, kai jų palaikomas klubas 86:85 Kaune įveikė principinį varžovą „Žalgirį“.

Tai buvo tarsi įrodymas, kad „Rytas“ išsigydė nesantaikos žaizdas, žaidėjai pajuto, kad gali kovoti vedami trenerio Giedriaus Žibėno.

Kitą dieną klubo ofise euforiją į liūdesį vertė atėję koronaviruso testų atsakymai. Iš pradžių liga diagnozuota G. Žibėnui, tada dviem ekipos nariams, po savaitės – dar dviems.

Treniruočių procesą nutraukę LKL vicečempionai kitas rungtynes žais balandžio 24-ąją prieš Utenos „Juventus“. Tai yra beveik dviejų savaičių pertrauka nuo praeito mačo.

Komandos vykdantysis direktorius Justas Jankauskas sakė, kad penki susirgę asmenys gydosi sėkmingai ir daug vilčių teikiama dalies pasveikimui.

„Šiuo metu savijauta asmenų yra nebloga, trys yra ant sugrįžimo ribos. Šiandien arba rytoj jie grįš į ritmą. Du atvejai yra šviežesni.

Buvo temperatūros ir ligos požymių, bet rimtesnių komplikacijų nei vienas neturėjo, – portalui tv3.lt sakė J. Jankauskas. – Šiuo metu planas yra penktadienį pasidaryti testus. Tada žiūrėsime, kokia yra situacija. Jei viskas gerai – penktadienį sugrįšime į treniruotes.“

Pasak „Ryto“ atstovo, ekipa atsakingai tyrėsi, bet pripažino, kad klaidų valdant situaciją galėjo įvykti.

Viena iš jų – per ankstyvas sugrįžimas į treniruotes po pirmųjų trijų atvejų. Tiesa, ekipa nėra linkusi iki galo pasitikėti koronaviruso testų atsakymais.

„Sudėtinga vertinti. Iš to, kad penki atvejai ir dar vienas po kito galima sakyti, klaidų situacijos valdyme buvo padaryta. Per anksti grįžome treniruotes, atrodė, kad nebuvo tiek daug visko – nuo sekmadienio tyrėmės kiekvieną dieną, prieš treniruotes darėmės greituosius antigenų testus.

REKLAMA

Atrodo, kad atlikome visus veiksmus, bet truputį aplankė nesėkmė. Kitose komandose panašiai vyksta – vieną izoliuoja ir virusas neišplinta, grįžtama į treniruotes.

Patys stengiamės suprasti, kaip čia viskas atsitiko. Tiriame iš naujo ir persirgusius, nes buvo ne viena testo atsakymo klaida sezono metu. Tikimės, kad vėl rasime nesusipratimų“.

Komandos viduje koronaviruso krizės metu kilo nepasitenkinimo protrūkis. „Ryto“ puolimo lyderis Andrew Goudelockas savo „Instagram“ paskyroje išliejo tulžį dėl prastos testavimo tvarkos.

„Komandos tinkamai nesuvaldo Covid-19 situacijos. Matau per daug komandų, kurios sužaidusios rungtynes turi 2-3 teigiamus testus. Kiekviena komanda turi būti testuojama prieš mačą. Man nusi**kt ar tai Eurolyga, ar trečia Italijos lyga. Mūsų sveikata yra svarbiausia“, – rašė A. Goudelockas.

J. Jankauskas portalui tv3.lt patvirtino, kad legionierius yra vienas iš sergančiųjų dabar. Tiesa, paneigė spekuliacijas, kad legionierius savo mintis taikė į LKL testavimo tvarką.

„Nevertinčiau, kad Andrew Goudelockas tiesiogiai pasakė apie LKL. Mes bendravome su juo ir Andrew turėjo omenyje bendrą paveikslą.

Tuo metu buvo jo susirgimas, Stambulo „Fenerbahče“ skelbė apie penkis atvejus, tai jis labiau kalbėjo apie bendrą situaciją, kad klubai nevaldo jos, – kalbėjo J. Jankauskas. – Nenorėčiau vertinti LKL testavimo tvarkos. Testuojamės vieną arba du kartus per savaitę, galima sakyti prieš kiekvienas rungtynes. Atrodo, kad to turėtų užtekti viruso stabdymui.

Deja, mūsų komandoje susiklostė tokia situacija. Anksčiau viskas buvo gan gerai, tvarka veikė, bet atsitiko taip.“

Vilniečiams LKL reguliariajame sezone liko sužaisti aštuonerias rungtynes. Tokį sprintą „Rytui“ reikės atlikti vos per 17 dienų. Dar pragariškiau atrodo laikotarpis nuo balandžio 28 iki gegužės 10 d., kai ekipa žais kas antrą dieną.

J. Jankauskas sakė, kad galimybių keisti tvarkaraštį šiuo metu nėra.

Taip pat, „Ryto“ vykd. direktorius pridūrė, kad ekipa įtraukinės dublerių komandos žaidėjus į treniruočių procesą, galimai jaunuolius naudos ir rungtynėse. Tuo siekiama išlaikyti pagrindinės sudėties žaidėjų šviežumą prieš LKL atkrintamąsias.

REKLAMA

„Panašu, kad neturime galimybės koreguoti tvarkaraščio. Galėjome tai daryti iki paskutinių atvejų, tikėjomės, kad nereikės kelti rungtynių į gegužės 10-ąją.

Sunkus maratonas laukia, nors visoms komandoms bus panašiai. Tik tiek, kad mes į tą maratoną išeiname su mažiau treniruočių. Tai neramina“, – teigė J. Jankauskas.


Rašyti komentarą...
A
Aiškiaregis
2021-04-21 15:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu, paverkit, paverkit... Jokios užuojautos ryto bedvasei ,,komandai".
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų