Rimas Kurtinaitis – apie senas sąsajas su ALBA strategu ir norą treniruoti Marių Grigonį

Vilniaus „Lietuvos rytas“ išskrido į Vokietiją, kur trečiadienį Berlyne žais Europos taurės turnyro ketvirtojo etapo rungtynes su vietos ALBA. Ją treniruoja 70-metis ispanas Aito Garcia Renesesas, o šioje komandoje žaidžia lietuvis Marius Grigonis.

Pastarąjį vyriausiasis vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis norėtų matyti savo komandoje, o su A. G. Renesesu buvo susitikęs dar žaisdamas.

– Treneri, kaip vertinate ALBA ekipą? – žurnalistai paklausė R. Kurtinaičio.

– Labai gera komanda, nuostabiai sukomplektuota. Puikiai pažįstame trenerį. Man asmeniškai teko žaisti prieš jo komandą tada, kai jis treniravo „Barcelona“, o aš rungtyniavau Madrido „Real“. Tai – strategas su savo koncepcija. Vokietijos komandą jis padarė tokią pat greitą, kokia buvo ir Ispanijoje.

Bus sudėtinga. Ne todėl, kad nusileidžiame žaidėjų meistriškumu. Šiuo metu esame labai nesėkmingame ruože. Kamuoja traumos, ligos. Vakar treniruotėje negalėjo sportuoti Chrisas Krameris, nes jam pakilo temperatūra. Nugaros problemų turi Travisas Petersonas. Iki galo neišsigydė Martynas Echodas, kuris sezono pradžioje nemažai padėjo, bet dabar, po traumos, truputėlį mažiau. Turime bėdų, tačiau niekas mums negali padėti, tik patys sau. Stengsimės kovoti, nes pergalė labai reikalinga. Bandysime laimėti.

REKLAMA

– Ar tokios nesėkmės, kaip su Kėdainių „Nevėžiu“, sumažina pasitikėjimą savimi?

– Aišku, neprideda sveikatos nei žaidėjams, nei treneriams. Šis pralaimėjimas visiškai neįsipaišo į visą koncepciją, ką norime su šita komanda padaryti. Tačiau taip nutinka, nieko nepakeisi. Reikia atsikelti ir taisyti tuos reikalus.

– ALBA žaidžia ir M. Grigonis, kuris komandoje šeštas pagal taškus, bet trečias pagal naudingumą. Ką jis duoda ekipai?

– Marius atitinka šiuolaikinę, bent jau mano, žaidėjo sampratą. Jis yra aukštas, gerai vadovauja komandai, nepasiduoda emocijoms. Mariaus sprendimai logiški. Aišku, jis gali pataikyti tritaškių, bet gali jų ir nemesti, jei komandai nereikia. Tai – taiklus, geras, morališkai tvirtas žaidėjas.

Prieš sezoną žiūrėjome, kokia galimybė jį prisivilioti į „Lietuvos rytą“. Nepavyko. Gerbiu šį krepšininką ir pripažįstu, kad tai – labai geras žaidėjas.

– Ką dar išskirtumėte iš ALBA komandos?

– Nėra kažkokių išskirtinių žvaigždžių.

Mus neramina Luke’as Sikma, kuris puikiai žaidžia po krepšiu, gali įmesti, yra labai geras kovotojas.

Iš esmės, yra eilė krepšininkų, kurie renka po 9–12 taškų, o tai baisiausia. Nėra ryškaus lyderio ir kaskart gali sužaisti vis kitas. Ginsimės kaip komanda bei turėsime juos stabdyti kaip komandą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų