REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjo atrankos į 2024 m. Europos futbolo čempionatą. Dėl 23 vietų varžytis kitąmet vyksiančiame Europos futbolo čempionate kovoja 53 šalys.

Prasidėjo atrankos į 2024 m. Europos futbolo čempionatą. Dėl 23 vietų varžytis kitąmet vyksiančiame Europos futbolo čempionate kovoja 53 šalys.

REKLAMA

Atrankos langų taisyklės paprastos – į Europos čempionatą pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas.

Likusios trys vietos paaiškės po UEFA Tautų lygos kovų.

Verta paminėti, kad Vokietija jau užsitikrino vietą čempionate kaip šeimininkė, o Rusija vis dar yra nušalinta nuo visų FIFA ir UEFA varžybų.

Kai kurios komandos jau sužaidė pirmuosius mačus, kitos dar tik sužais. Lietuvos rinktinė taip pat jau spėjo sužaisti pirmąsias savo grupės rungtynes, kai svečiuose 0:2 penktadienio vakarą nusileido serbams.

Vis dėlto tiek mūsiškių, tiek kitų rinktinių dar laukia ilgas kelias atrankoje. Tad kas prognozuojama rinktinėms šiame atrankos cikle ir ko galima tikėtis?

REKLAMA
REKLAMA

A grupė – Ispanija, Škotija, Norvegija, Sakartvelas, Kipras

Tris kartus laimėjusi Ispanija nuo 1992 m. pateko į kiekvieną Europos čempionatą, o šiemet ši serija tikrai bus pratęsta.

REKLAMA

Šios grupės kontekste iš esmės įdomesnė kova vyks dėl antrosios vietos.

Norvegija nuo 2000 m. nepateko į jokį svarbų turnyrą, o prieš trejus metus Europos atkrintamosiose juos įveikė Serbija. Visgi dabar norvegų gretose yra Martinas Odegaardas ir Erlingas Haalandas, o šios rinktinės pusės reiktų bijoti.

Tokia situacija labai nepalanki Škotijos ekipai, kuri jau 20 metų nėra patekusi į geriausiųjų dvejetą atrankos rungtynėse. Nors Sakartvelo futbolininkai pastaruoju metu rodo neblogus įgūdžius, tačiau jiems ir Kiprui prognozuojamos paskutinės vietos grupėje.

REKLAMA
REKLAMA

B grupė – Prancūzija, Nyderlandai, Airija, Graikija, Gibraltaras

Visai neseniai Prancūzija kovėsi dėl pasaulio čempionų titulo ir Argentinai nusileido tik baudinių serijoje. „Les Bleus“ pateko į kiekvieną iš aštuonių paskutinių Europos čempionatų ir tokia seka tikrai nebus nutraukta ir šįsyk.

Antroji grupės favoritė – Nyderlandai, kurie pasaulio čempionate taip pat tik baudinių serijos metu ketvirtfinalio kovoje nusileido argentiniečiams.

Turėdamos tokias stiprias rinktines grupėje Airija ir Graikija tiesiog sieks kuo geriau pasirodyti, žvelgdamos į atkrintamąsias varžybas.

Gibraltaras pralaimėjo visas 38 Europos čempionato atrankos rungtynes, kurias kada nors žaidė, ir praleido 177 įvarčius. Tikėtina, kad šie du rodikliai šiųmetinėse atrankose tik padidės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

C grupė – Italija, Anglija, Ukraina, Šiaurės Makedonija, Malta

Prieš kiek daugiau nei 600 dienų stebėjome, kaip Italija Vemblio stadione baudinių serijoje įveikė Angliją ir taip iškovojo pirmąjį Europos čempionų titulą per pastaruosius 53 metus.

Vicečempionai paskutinį savo pasirodymą demonstravo Kataro pasaulio čempionate, kur ketvirtfinalyje buvo išstumti Prancūzijos. Po to rinktinės strategas Garethas Southgate‘as svajoja Vokietijoje užbaigti 58 metus trunkančias anglų kančias.

Nors pirmos dvi vietos ir prognozuojamos šioms dviem komandoms, nereiktų nurašyti ir Ukrainos. Visgi, nors komanda ir atrodo stipri, mėlynai geltoniems teks labai pasistengti norint papulti tarp dviejų geriausių.

REKLAMA

Taip pat lengvabūdiškai negali būti vertinama ir Šiaurės Makedonija, o atsižvelgiant į kitų keturių rinktinių stiprumą, Malta pirmą kartą nuo 1999 metų gali baigti pasirodymą su nuliu taškų.

D grupė – Kroatija, Velsas, Armėnija, Turkija, Latvija

Trys D grupės šalys pastaraisiais metais buvo nuolatinės Europos čempionato dalyvės, tačiau bent viena iš jų nepateks ten tiesiausiu keliu.

Kroatija, kuri gruodį užėmė trečią vietą pasaulio čempionate, yra akivaizdi favoritė būti pirma.

Velsas taip pat pasiekė atkrintamųjų varžybų etapą paskutiniuose dvejuose Europos čempionatuose, o lapkričio mėnesį pasirodė pirmajame pasaulio čempionate per 64 metus. Visgi karjerą rinktinei baigus lyderiui Garethui Bale‘ui, komandai iškyla daug naujų iššūkių.

REKLAMA

Armėnija yra vienintelė komanda šioje grupėje, kuri niekada nepateko į pagrindinį turnyrą, o Latvija dalyvavo 2004 m. Europos čempionate, bet, stebint jų žaidima kitose atrankose, šansų šiemet pakartoti minėtą pasiekimą nėra daug.

E grupė – Lenkija, Čekija, Albanija, Farerų salos, Moldova

Šioje grupėje yra dvi stabiliai gerus pasirodymus demonstruojančios rinktinės ir trys, kurios yra priešingoje barikadų pusėje.

Lenkija pastaraisiais metais buvo  tikri atrankos ekspertai, dalyvaujantys 2018 ir 2022 metų pasaulio čempionatuose bei keturiuose Europos čempionatuose iš eilės. Jie su čekais atrodo ryškiauski favoritai, nepaisant galimų kluptelėjimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei kas nors ketina mesti iššūkį minėtiems favoritams, greičiausiai tai bus Albanija, bet ir jiems kvalifikacija atrodo per toli.

Likusios dvi komandos tenkinsis vietomis grupės apačioje.

F grupė – Belgija, Austrija, Švedija, Azerbaidžanas, Estija

Dar lapkritį Belgija iškrito Pasaulio taurės grupės etape, tačiau Europos čempionato atrankose stengsis vėl sugrąžinti save į lyderių pozicijas. Vis dar turima gana solidi sudėtis jiems leis tiesiausiu keliaui keliauti į Europos čempionatą.

Šiek tiek žemiau belgų esančios Švedija ir Austrija turėtų susikauti dėl antrosios vietos, tačiau čia kova gali pakrypti bet kuria kryptimi.

REKLAMA

Azerbaidžanas ir Estija taškų sieks tarpusavio akistatoje.

G grupė – Vengrija, Serbija, Juodkalnija, Bulgarija, Lietuva

Kaip bebūtų keista, Serbija, nors ir pateko į tris iš keturių paskutinių pasaulio čempionatų, Europos čempionatuose niekada nepasirodė kaip nepriklausoma valstybė.

Tuo tarpu Vengrija dalyvavo Europos čempionatuose, nors prieš tai 30 metų nepateko į jokį turnyrą. Marco Rossi auklėtiniai pernai sužavėjo žaidimus UEFA Tautų A lygoje – grupėje užėmė antrąją vietą, du kartus įveikdami Angliją, o paskui – Vokietiją jų pačių aikštėje.

Labiausiai tikėtina, kad serbai su vengrais bus pirmosiose vietose, bulgarai ir Juodkalnija lauks savųjų šansų.

REKLAMA

Visos šios keturios rinktinės yra stipresnės nei lietuviai, tad mūsiškiams reikės labai pasistengti, norint kilti lentelėje bent truputį aukštyn. Taškų nugvelbti, ypač žaidžiant namuose, galima, bet sunku tikėtis ryškesnio šuolio.

H grupė – Danija, Suomija, Slovėnija, Kazachstanas, Šiaurės Airija, San Marinas

Danija yra aiški favoritė užimti pirmąją vietą H grupėje, tačiau kova dėl antrosios gali būti žavinga. Be Danijos kiekviena rinktinė, išskyrus San Mariną, yra pajėgi užimti antrąją vietą grupėje. Visgi daugiau šansų tai padaryti turi Suomija.

Slovėnija galėtų būti antroji favoritė, užimti šią vietą, tikintis, kad praėjus 24 metams po debiuto antrą kartą pateks į čempionatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Šiaurės Airija  savo treneriu vėl paskyrė Michaelį O'Neillą – jis atvedė rinktinę į Europos čempionato 2016 m. atkrintamųjų etapą ir 2018 m. Pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas.

Kazachstanas taip pat bus kupinas pasitikėjimo savimi, dar rugsėjį užsitikrinęs pakilimą į Tautų B lygą.

Galiausiai San Marinas per 166 bandymus niekada nelaimėjo rungtynių, pralaimėjo 161 iš jų ir praleido 724 įvarčius; būtų stebuklas, jei ši rinktinė iš viso gautų taškų.

I grupė – Šveicarija, Izraelis, Rumunija, Kosovas, Baltarusija, Andora

Iš 55 UEFA narių 36 bent kažkada pateko į pagrindinį turnyrą, o Izraelis greičiausiai bus naujausias šio sąrašo papildymas. Labiausiai tikėtini Izraelio varžovai dėl antrosios vietos yra rumunai, siekiantys patekti į šeštą Europos čempionatą.

REKLAMA

Tuo tarpu pirma vieta yra prognozuojama Šveicarijos futbolininkams. Murato Yakino komanda gruodį pasiekė pasaulio čempionato atkrintamųjų varžybų etapą. Šveicarai dalyvavo devyniuose iš paskutiniųjų dešimties pagrindinių futbolo turnyrų.

Kosovas tikriausiai patogiai finišuos ketvirtas, o Baltarusija ir Andora kovos, kad išvengtų paskutinės vietos.

J grupė – Portugalija, Bosnija ir Hercegovina, Islandija, Liuksemburgas, Slovakija, Lichtenšteinas

Portugalija yra daugiau nei ryški grupės favoritė, o kova dėl antrosios vietos tikrai bus atvira. Portugalai nuo 1992 m. nepraleidžia nei vieno Europos čempionato, o seriją šiemet pratęsti nebus sunku.

REKLAMA

Kadangi Portugalija ir Lichtenšteinas užims atitinkamai aukščiausią ir paskutinę vietas, visos kitos likusios keturios komandos kovos dėl antrojo bilieto.

Bosnija ir Hercegovina labai trokšta debiutuoti Europos čempionate, nes praėjusius tris kartus iškrito atkrintamosiose varžybose. Tuo tarpu Slovakija dalyvavo Europos čempionate, tačiau vis netikėti pralaimėjimo atrankose jiems ir dabar gali pakišti koją.

Islandija taip pat gali pasispardyti. Šiauriečiai pasirodė 2016 m. Europos ir 2018 m. pasaulio čempionatuose, o 2020 m. praleido tik pralaimėję atkrintamosiose.

Parengta pagal „101 Great Goals“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų