Turtingiausiems klubams keli šimtai tūkstančių eurų gal ir nereiškia daug, tačiau tokiems klubams kaip „Žalgiris“ kiekvienas euras yra didelės svarbos.
Tad portalas tv3.lt apžvelgia, kiek šiemet, lyginant su pernai, Eurolygos klubai premijų gavo daugiau arba mažiau.
Mažiau nei pernai – aštuonioms komandoms
Eurolygos premijas gauna nuo pirmos iki keturioliktos vietos turnyre užėmusios komandos, tad kas be ko, kad liūdniausia yra 15-18 vietose likusiems klubams.
Pavyzdžiui, bent 100 tūkst. eurų siekiančia premija pasidžiaugti nei pernai, nei šiemet negalėjo tokie klubai kaip Berlyno ALBA ar Vilerbano ASVEL. Jie iš Eurolygos gavo po apskritą nulį.
Kita vertus, jeigu palyginti su pernai gautomis premijomis, stipraus džiugesio neturėtų jausti ir nemažai kitų komandų, kadangi net aštuoni klubai šiemet džiaugėsi mažesnėmis premijomis.
Didžiausias minusinis skirtumas gautoje premijoje, lyginant su pernai, šiemet buvo pas Madrido „Real“ klubą.
Nors „Real“ šiemet ir vėl turėjo puikų sezoną bei žaidė finale, apginti Eurolygos titulo jiems nepavyko. Tad ir premija, lyginant su pernai sumažėjo maždaug 750 tūkst eurų. Nuo pernai gautų 1,75 mln. eurų už čempiono titulą, nusmuko iki 0,99 mln. eurų, kurie gauti užėmus antrąją vietą.
„Žalgiris“ kartu su Belgrado „Crvena Zvezda“ pagal mažesnes premijas nei pernai seka iškart po „Real“. Abu klubai šiemet iš Eurolygos gavo po maždaug 400 tūkst. eurų mažiau nei pernai.
Praėjusį sezoną žalgiriečiai reguliariajame sezone liko septinti ir žaidė atkrintamosiose, taigi vėliau savo sąskaitą papildė maždaug 586 tūkst. eurų premija. Tuo tarpu šiemet reguliariajame sezone liko keturiolikti, taigi jiems atiteko maždaug 170 tūkst. eurų siekianti premija.
Tuo tarpu „Crvena Zvezda“ šiemet liko penkiolikta, taigi iki premijavimo neprisikapstė, o pernai už dešimtąją vietą reguliariajame sezone buvo susižėrusi maždaug 410 tūkst. eurų premiją.
Maždaug 300 tūkst. eurų mažiau šiemet iš Eurolygos gavo ir kitas Belgrado klubas „Partizan“, kuriam pernai užėmus šeštąją vietą reguliariajame sezone atiteko beveik 650 tūkst. eurų, o šiemet reguliariajame sezone likus vienuoliktiems, teko tenkintis maždaug 350 tūkst. eurų premija.
Maždaug 180 tūkst. eurų mažiau nei pernai, šiemet gavo ir „Monaco“ klubas. Po maždaug 120 tūkst, eurų mažiau tenkinosi tokie klubai kaip „Barcelona“, Tel Avivo „Maccabi“ ir Pirėjo „Olympiakos“.
Čempionei Atėnų „Panathinaikos“ – milžiniškas pliusas
Kalbant apie Eurolygos komandas, kurios šiemet už pasiektus rezultatus džiaugėsi didesnėmis premijomis nei pernai, tarp visų komandų neprilygstama yra čempione tapusi „Panathinaikos“ ekipa.
Atėnų klubas pernai net nepateko į premijuojamų klubų sąrašą, kadangi reguliariajame sezone su devyniomis pergalėmis liko vos septynioliktas.
Na, o šiemet, tarsi feniksas iš pelenų pakilusi komanda nusėdo į Eurolygos čempiono sostą, tad nuo pernai buvusio apvalaus nulio, šiemet pakėlė savo premiją iki 1,75 mln. eurų.
Iki 230 tūkst. eurų didesnės premijos nei pernai Stambulo „Fenerbahče“ klubą šiemet atvedė Šarūnas Jasikevičius.
Pernai „Fenerbahče“ užėmė aštuntąją vietą reguliariajame sezone ir džiaugėsi beveik 530 tūkst. eurų siekiančia premija, kai šiemet Š. Jasikevičiaus dėka prasimušė į finalo ketvertą. Jame liko ketvirta ir už tai iš Eurolygos gavo 750 tūkst. eurų premiją.
Labai neženkliai, po maždaug 50 tūkst eurų daugiau šiemet iš Eurolygos gavo Vitorijos „Baskonia“ ir Stambulo „Anadoliu Efes“ klubai.
Na, o premijų dydis nepasikeitė Milano „Emporio Armani klubui, kuris tiek pernai, tiek šiemet gavo po maždaug 290 tūkst. eurų. Bei „Valencia“ komandai, kuriai tiek pernai tiek šiemet Eurolyga išmokėjo maždaug 230 tūkst. eurų siekiančią premiją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!