17-ajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato pirmajame ture netrūko atkaklios kovos, o net du iš trijų pirmenybių naujokų iškovojo pergales.

Vienintelei iš debiutančių nepasisekė Prieų „Rūdupio“ komandai, kuri namuose 68:73 (8:29, 23:20, 14:9, 23:15) neatsilaikė prieš Panevėžio „Techasą“.

Po pirmojo kėlinio Panevėžio klubas pirmavo 29:8, prieš ilgąją pertrauką – 49:31, o po trijų ketvirčių komandas skyrė 13 taškų 58:45. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Prienų ekipa laimėjo atkarpą 12:4 ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų 57:62. Likus žaisti 3 min. 24 sek., skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų 64:66, o likus 1 min., „Rūdupio“ žaidėjas Povilas Šakinis pataikė du baudų metimus ir išlygino rezultatą 68:68. Sėkmingiau sužaista rungtynių pabaiga leido „Techasui“ išplėšti sunkią pergalę.

Nugalėtojams Gytis Sirutavičius pelnė 24 taškus, Ernestas Ežerskis – 16, Darius Griškėnas (10 atk. kam.) – 15, Laimonas Lukoševičius – 12 (0/8 tritaškių)..

„Rūdupio“ ekipoje pasižymėjo Gediminas Maceina. Jo sąskaitoje – 19 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. Gytis Andrijauskas ir Paulius Parachomikas (7 atk. kam.) surinko po 9 taškus.

Kita LKL debiutantė Utenos „Juventus“ komanda namuose 82:78 (18:15, 18:11, 25:32, 21:20) įveikė Marijampolės „Sūduvą“.

Utenos komandai Tomas Gaidamavičius (7 atk. kam.) pelnė 26 taškus, Paulius Morkeliūnas (6 iš 14 baudų metimų, 12 atk. kam.) – 21, Jonas Elvikis – 17.

Dar viena LKL debiutantė Vilniaus „Perlo“ komanda namuose 78:72 (24:15, 12:18, 21:16, 21:23) įveikė Vilniaus „Sakalus“.

Nugalėtojams Žydrūnas Kelys pelnė 20 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, Eimantas Bendžius surinko 14 taškų, Jonas Valančiūnas pridėjo 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Sakalų“ ekipai Gintaras Leonavičius pelnė 14 taškų, Ovidijus Varanauskas – 13, Rolandas Matulis ir Paulius Joneliūnas (7 atk. kam.) – po 12, Virginijus Sirvydis – 10.