Kada paskutinį kartą Jūsų mylimas vyras nešė Jus ant rankų? O gal Jūs ir esate vienas iš daugelio vyrų, kurie savo mylimą moterį paskutinį kartą ant rankų nešė vestuvių dieną?
Šiaurės šalių sporto renginių ciklas "Heja Norden!" kviečia į pirmą kartą Lietuvoje fiksuojamą žmonų nešimo rekordą ir varžybas. Renginys "Nešk ant rankų!" vyks š.m. gegužės 10 d. (šeštadienį) 18.00 val. ant Baltojo pėsčiųjų tilto Vilniuje (nuo Upės g. pusės).
Žmonų nešimas - taip vadinasi Suomijoje populiari sporto šaka. Tai viena linksmiausių pasaulyje sporto šakų, kurios "sportininkams" taikoma privaloma sąlyga - puiki nuotaika! Lietuviai taip pat turi savas tradicijas: per tiltą pernešta nuotaka simboliškai tarsi pernešama į naują gyvenimo etapą.
"Tokia žmonų nešimo šventė, kuri apjungtų suomiškąją ir lietuviškąją žmonų nešimo tradicijas, Lietuvoje bus surengta pirmąkart. Kviečiame nepraleisti progos tapti Lietuvos rekordo dalimi. Tiek vyrų, vienu metu nešančių savo mylimas moteris ant rankų, Baltasis tiltas dar nematė", - intriguoja renginio organizatoriai.
Tad ką žada renginys "Nešk ant rankų!"? Visų pirma bus fiksuojamas žmonų nešimo rekordas. Dalyvauti gali įvairaus amžiaus poros, jokios išankstinės registracijos ar sąlygų dalyviams nėra. Nešama moteris gali būti nešiko žmona, draugė ar kaimynė.
Užfiksavus rekordą, 10 savanorių porų bus pakviestos išbandyti jėgas žmonų nešimo lenktynėse. Jos bus surengtos beveik pagal suomiškąją tradiciją. Nugalėtojų laukia triumfo akimirkos, smalsuolių ovacijos, rėmėjų prizai ir neišdildomi atsiminimai.
Žmonų nešimas gimė kaip linksma pramoga Suomijoje. Tokios varžybos pirmą kartą buvo surengtos Sonkajarvi miestelyje. Ten nuo 1992 m. vyksta kasmetinis Žmonų nešimo pasaulio čempionatas. Geriausi šių varžybų pasiekimai fiksuojami Gineso rekordų knygoje.
Šios varžybos turi istorines ištakas Suomijoje. Buvo įprasta, jog vyrai nusižiūrėję merginą kitame kaime pagrobdavo ją ir bėgdami parsigabendavo namo.
Kaip ir visos sporto šakos, žmonų nešimas turi oficialias taisykles. Žmonų nešimo varžybų trasa turi būti 253,5 m ilgio, joje yra smėlio, vejos ir žvyro atkarpų. Trasoje yra dvi sausumos kliūtys ir viena vandens kliūtis, kurios gylis apie 1 metrą.
Nešama moteris privalo būti ne jaunesnė nei 17 metų. Jei nešama moteris sveria mažiau nei 49 kg., vyrui našta atitinkamai papildoma svarmenimis.
Paprastai vyrai naudoja kelis žmonų nešimo būdus: ant nugaros, ugniagesių būdą (per petį) ir estiškąjį būdą (moteris kaba žemyn galva kojas permetus per vyro pečius ir apkabinusi vyrą per liemenį).
Iki susitikimo ant Baltojo tilto!