Tiesa, sirgaliai į žaidynes renkasi ne tik stebėti mėgstamų sportininkų ar sporto šakų, tačiau ir užsiimti plačiai paplitusia veikla – ženkliukų rinkimu ir mainais.
Jau oro uoste pasitiko pirmieji žmonės, kurių akreditacijų juostelės buvo prisegtos įvairiausių ženkliukų, o papuolus į olimpinį kaimelį, kuriame gyvena sportininkai, pasitiko ir įspūdingą kolekciją turintis žmogus.
Amerikiečiui Kevinui Seanui Stowersui tai jau 9-osios olimpinės žaidynės, o jo kolekcijoje – net virš 80 tūkst. įvairiausių ženkliukų. Žinoma, į Paryžių jis atsivežė tik nedidelę dalį savo kolekcijos, tačiau kiekvieną išmainytą ar gautą ženkliuką jis į savo kolekciją priima su didžiausiu džiaugsmu.
„Tai žiūrovų sportas. Niekada nebuvau geras atletas, kad papulčiau į olimpines žaidynes, bet keičiuosi ženkleliais ir visada papuolu į čia“, – sakė jis.
Yra ženkliukų, kurių Kevinas turi ir po keletą, tačiau kai kurie yra ypač reti. Štai ir dabar iš Filipinų rinktinės atstovo jis gavo ženkliuką, kurių iš viso yra pagaminta tik 50. Jis žymi Filipinų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse šimtmetį.
Kolekcijoje amerikietis turi ir ne vieną lietuvišką ženkliuką. Nors į Paryžių ir neatsivežė, tačiau Kevinas gerai atsimena, kad namuose yra ženklelis iš 1996 m., kai mūsų krepšininkai nuskynė bronzą.
Atlantoje gyvenantis Kevinas sakė, kad šis jo pomėgis prasidėjo dar 1996 m., kai olimpinės žaidynės ir vyko jo gimtajame mieste. Gavęs pirmuosius ženkliukus jis pradėjo jais keistis su kitais žmonėmis, o vėliau negalėjo sustoti.
„Visada buvau sporto fanas ir man patiko olimpinės. Per Atlantos žaidynes dirbau UPS siuntų išvežiotoju. Mano atsakomybė, kaip vadybininko, buvo pakrauti transporto priemones siuntomis, kurios keliavo į žaidynes.
Mes turėjome daugybę UPS ženkliukų, rinkau juos ir įsimylėjau šią patirtį sutikti žmones iš viso pasaulio vienoje vietoje“, – kalbėjo vyras.
„Atlantoje 1996 m. buvau daug jaunesnis, daug tamsesnių plaukų, dabar esu pensijoje. Prieš tai olimpiniais metais turėdavau derinti atostogas, kad nuvažiuočiau į olimpines, o dabar dėl to nesirūpinu. Nereikia prašyti viršininko, kad suteiktų laisvo laiko“, – pridūrė Kevinas.
Dabar amerikietis keliauja į kiekvienas olimpines žaidynes nepaisant to, kad neužima jokių pareigų.
„Gerai sutariu su Šiaurės Makedonijos nacionaline komanda, padedu jiems su ženkleliais, o jie man padeda gauti svečio pasą“, – aiškino jis.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse „Club France“ taip pat jau yra įkurta speciali vieta su daugybe stalų, kur kasdien renkasi šio užsiėmimo entuziastai iš viso pasaulio ir mainosi ženkleliais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!