Šeštadienį Budapešte (Vengrija) tęsiasi trečiasis ir paskutinis šio sezono Pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame varžėsi ir šeši lietuviai. Tiesa, į finalą šįkart pateko tik vienas Lietuvos sportininkas.

Pirmasis šįryt savo pasirodymą pradėjo Erikas Grigaitis, kuris 50 m distanciją nugara įveikė per 26,28 sek. Šio rezultato lietuviui neužteko tam, kad patektų į finalą. Bendroje įskaitoje jis liko 18-oje vietoje.

Vėliau į baseiną šoko ir puikius rezultatus demonstruojantis Danas Rapšys. 200 m kompleksiniu būdu jis įveikė per 2 min. ir 5 sek. Savo atrankoje jis buvo pirmas, o bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą.

Geriausią laiką atrankoje užfiksavo Pietų Afrikos atstovas Matthew Satesas. Distanciją jis įveikė per 1:59.78 min.

50 m krūtine atrankiniame plaukime dalyvavusiam Andriui Šidlauskui nepasisekė. Jis distanciją įveikė per 27,99 sek., savo plaukime buvo penktas, o bendroje įskaitoje 13-as. Tokio rezultato jam nepakako, kad patektų į finalą.

Greičiausias šiame plaukime buvo Kinijos atstovas Haiyang Qin, kuris 50 m nuplaukė per 26,57 sek.

100 m krūtine turėjusi plaukti Rūta Meilutytė atrankoje nestartavo. Lietuvės rytoj laukia pagrindinės jos rungties plaukimas – 50 m krūtine.

R. Meilutytė penktadienį neplaukė 50 m laisvuoju stiliumi ir tuomet buvo skelbiama, kad ji taupė jėgas kitoms rungtims. Nėra pranešama, kodėl ji neplaukė 100 m krūtine ir ar sekmadienį plauks 50 m krūtine, kur dar gali kovoti dėl „trigubos karūnos“.

Kita lietuvė Agnė Šeleikaitė 100 m krūtine įveikė per 1:13.61 min., savo atrankoje liko 8-a, o bendroje įskaitoje užėmė 22 vietą.

Įspūdingai šioje rungtyje plaukusi italė Benedetta Pilato ne tik geriausiu rezultatu papuolė į finalą, tačiau ir užfiksavo pasaulio čempionato rekordą distanciją įveikusi per 1:05.75 min.

Paskutinis į baseiną atrankoje šokęs lietuvis Saverio Vitas Multinas 200 m peteliške nuplaukė per 2:07.98 min. ir bendroje įskaitoje likęs 22-oje vietoje į finalą nepateko.