Klaipėda gali didžiuotis savimi, nes šį sekmadienį į FIFA pasaulio salės futbolo čempionato rungtynes, kuriose žaidė Brazilija ir Panama bei Portugalija ir Marokas šiame mieste buvo išpirkti visi bilietai.

Noras pamatyti didžiausias pasaulio futsal žvaigždes Ferrao ir Ricardinho buvo toks didelis, koks nebuvo nei sykio per pirmas septynias čempionato dienas.

Sekmadienį į kovą stojo C ir D grupių komandos, kurios per ketverias rungtynes įmušė 27 įvarčius. Po rungtynių tapo aišku, kad prie jau anksčiau vietas atkrintamosiose iškovojusių Brazilijos, Portugalijos ir Maroko rinktinių taip pat prisidėjo Tailandas, Čekija ir Vietnamas.

REZULTATAI

Brazilija – Panama 5:1

Čekija – Vietnamas 1:1

Portugalija – Marokas 3:3

Saliomono salos – Tailandas 4:9

Lygiosios, prilyguosios pergalei

Prieš Čekijos – Vietnamo rungtynes buvo aišku, kad šioms rinktinėms sužaidus lygiosiomis, į čempionato geriausiųjų šešioliktuką keliaus tiek viena, tiek kita. Ką tai reiškia? Tokiais atvejais yra įprasta matyti komandas labai daug dėmesio skiriančias gynybai ir ne tiek daug dėmesio – puolimui.

Visgi, nepaisant žymiai geresnio įvarčių santykio ir didesnių šansų keliauti į atkrintamąsias netgi pralaimėjus, Čekijos rinktinė per pirmas dvi susitikimo minutes sukūrė tris geras galimybes įvarčiui pasiekti.

Labai panašiai startavo ir antrasis kėlinys, tačiau, kaip ir iki pertraukos, įvarčiai nekrito. Laikui bėgant žaidimo tempas po truputį mažėjo, o komandos daugiau pradėjo galvoti ne apie tai kaip įmušti, o apie tai kaip nepraleisti. Atrodė, kad artėja pirmosios čempionato nulinės lygiosios.

Lygiosiomis rungtynės ir baigėsi, bet ne nulinėmis – likus žaisti penkias minutes, per keliasdešimt sekundžių komandos apsikeitė įvarčiais, ramiai sulaukė dvikovos pabaigos ir pasiėmė savo iškovotus kelialapius į atkrintamąsias varžybas.

Ryškiausios čempionato žvaigždės – be įvarčių

Šešis kartus geriausiu pasaulio salės futbolininku rinktas ir praėjusiame pasaulio čempionate rezultatyviausiu žaidėju buvęs Ricardinho dar vienas šio čempionato rungtynes paliko neįmušęs nė vieno įvarčio. Lietuvoje savęs neatrandantis portugalas per grupių turnyrą tėra pelnęs tik vieną įvartį ir pagal žaidimą nė iš tolo neprimenantis to žaidėjo, kuris rinko geriausiojo titulus.

Visiškai kitokia statistika gali pasigirti dar vienas salės futbolo vunderkindas – brazilas Ferrao. Jis šiame čempionate jau yra pasižymėjęs šešis kartus, tačiau visus įvarčius sumušė per pirmąsias dvejas rungtynes. Trečiasis bandymas futbolininkui buvo gerokai blankesnis – nors jo komandos draugai dvikovoje su Panama pelnė penkis įvarčius, jis nepasižymėjo nė karto.

Paskui Lietuvą ir Egiptą

Prie vakar pasaulio čempionatą baigusių Lietuvos ir Egipto rinktinių šiandien prisijungė Saliamono salos ir Panama. Visos šios keturios komandos per turnyrą neiškovojo nė vieno taško.

Dar prieš prasidedant pirmenybėms, Saliamono salų atstovai buvo vertinami kaip absoliutūs autsaideriai. Prognozuotojai neklydo – salų atstovai per trejas rungtynes praleido 22 įvarčius (vidutiniškai po 7,3) ir kiekvieną susitikimą vidutiniškai pralaimėjo šešių įvarčių skirtumu. Vienintelė paguoda – pramušti varžovų vartai. Dvejose rungtynėse nei vieno įvarčio neįmušę saliamoniečiai driokstelėjo taip, kad net keturis kartus po jų smūgių kamuolys atsidūrė Tailandų vartų tinkle.

Antra blogiausia komanda kol kas yra Panama, kuri akistatoje prieš Braziliją neturėjo jokių šansų. Per trejas čempionato rungtynes Panama įmušė keturis kartus, praleido – trylika.

Rezultatyviausios rungtynės

Iki šio sekmadienio rezultatyviausioje dvikovoje (Angola – Japonija) buvo įmušta dvylika įvarčių. Šįvakar Kauno arenoje Saliamono salos kartu su Tailandu šį skaičių padidino iki trylikos.

Likus žaisti tris minutes iki dvikovos pabaigos, jokiais rekordais čia nekvepėjo. Tailandas pirmavo 6:2 ir atrodė, kad ramiai užbaigs dvikovą bei lygiai taip pat ramiai pasiims kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Vis tik, per tas paskutines tris minutes ramybės nebuvo. Anaiptol – tuomet prasidėjo tikra įvarčių pasiutpolkė. Per 180 sekundžių dar triskart pasižymėjo tailandiečiai, dukart – Saliamono salų atstovai.

Anonsas

Pirmadienį bus baigtas grupių etapas ir sužinosime likusias tris rinktines, kurios prisijungs prie jau dabar bilietus į atkrintamąsias iškovojusių komandų.

Vilniuje 18 valandą laukia Japonijos ir Paragvajaus dvikova, 20 valandą – Irano ir Argentinos mūšis. Tuo tarpu Klaipėdoje 18 valandą susikaus Ispanija su Angola, 20 valandą – JAV ir Serbija.