Ketvirtadienį per atidarymo ceremoniją šiaurinėje Paryžiaus dalyje olimpiados organizacinio komiteto vadovui Tony Estanguet (Toniui Estangė) buvo įteiktas simbolinis komplekso raktas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo aukšto rango pareigūnai, įskaitant Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną (Emaniuelį Makroną).
Liepos 26 dieną prasidėsiančių olimpinių žaidynių metu maždaug 40-yje mažaaukščių gyvens apie 14 tūkst. žmonių, o per parolimpines žaidynes – kiti 9 tūkstančiai.
Visos šalys pabrėžė, kad statybos darbai buvo atlikti laiku ir tik šiek tiek viršijo biudžetą.
„Tai įrodymas, kad laikomės savo įsipareigojimų“, – sakė E. Macronas žurnalistams po susitikimo su darbuotojais.
Šis olimpinis kaimelis labai svarbus tam, ar Paryžiaus vasaros olimpiadai pavyks išvengti ankstesnių renginių nesėkmių.
Praeityje olimpinių žaidynių reputacijai ne kartą pakenkė pernelyg didelės išlaidos, skubotos statybos ir ambicingi infrastruktūros projektai.
Dėl susirūpinimo klimato kaita aktyvistai taip pat atkreipė dėmesį į didžiulį anglies dvideginio pėdsaką, paliekamą kas ketverius metus iš viso pasaulio susirenkančių sportininkų ir žiūrovų.
Tačiau rengiantis Paryžiaus olimpinėms žaidynėms organizatoriai daugiausia dėmesio skiria esamų ar laikinų sporto objektų naudojimui, taip pat skatina perdirbimą, antrinį panaudojimą ir naujoviškas mažo anglies dvideginio kiekio technologijas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!