„Olympiacos“ - „Žalgiris“ 86:84

Pirėjuje baigėsi dramatiškos Eurolygos antrojo etapo F grupės 3 turo rungtynės tarp „Olympiacos“ ir Kauno „Žalgirio“. Keletą kartų pirmavę 8-10 taškų skirtumu kauniečiai nesugebėjo išsaugoti pranašumo ir pralaimėjo po pratęsimo rezultatu 84:86.

Prieš rungtynes

Graikai pralaimėjo abejas pirmąsias rungtynes (namie su Tel Avivo „Maccabi“ 67:75 ir išvykoje su Madrido „Real“ 70:80). „Žalgiris“ išvykoje nusileido „Real“ 85:88, tačiau po to namie sutriuškino „Maccabi“ 101:82.

„Olympiacos“ prieš šias rungtynes net klubas uždraudė krepšininkams bendrauti su spaudos atstovais. Vieninteliai žmonės, kurie turėjo galimybę pabendrauti su ekipos atstovais buvo Eurolygos žurnalistai.

„Pastaruoju metu kauniečiai demonstruoja puikią sportinę formą ir atrado savo žaidimą, - sakė „Olympiacos“ treneris Panagiotis Giannakis. - Būtent tai ir bandysime kontroliuoti. Šios rungtynės bus labai svarbios, turime iškovoti pergalę ir išsaugoti viltis kovoti dėl kelialapio į ketvirtfinalį. Turime būti kantrūs, tai liečia ir mūsų sirgalius. Tikiuosi, kad jie atvyks į areną ir palaikys mus.“

Puolėjas Georgias Printezis teigė, kad graikų situacija yra nepavydėtina. „Po dviejų nesėkmių iš eilės situacija yra tikrai sunki, tačiau šį vakarą žaisime namie. Manau, kad jau pradėjome gerinti žaidimą, bet „Žalgiris“ nusipelnė pagarbos. Galbūt „Žalgiris“ tai ne ta komanda, kurios reikėtų bijoti, tačiau, neabejoju, kad jie nori iškovoti pergalę ir žino, kaip tą padaryti.“

Primename, kad „Žalgirio“ ir „Olympiacos“ klubai kovojo Eurolygos B grupėje. Pirmose rungtynėse Graikijoje A.Macijausko (32 tšk.) vedamas Pirėjo klubas nugalėjo kauniečius 90:74, tuo tarpu Kaune graikams iškovoti pergalės nepavyko - ketvirtajame kėlinuke jie turėjo didesnį nei 20 taškų deficitą, o rungtynes pralaimėjo 75:88. Tąsyk A.Macijauskas aikštelėje nepasirodė.

Šiandien A.Macijauskas taip pat nežais. Be to, graikams padėti negalės ir Ioannis Bourousis.

„Pirėjuje pralaimėjome todėl, kad prametėme daugybę tolimų metimų ir leidome varžovams nesunkiai rinkti taškus, - sakė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas. - Kai komandą pradėjo treniruoti P. Giannakis, žaidimas pasikeitė. Galima sakyti, kad jų puolimas pasikeitė 100 procentų. Pasikeitė ir gynybos sistemos. Sunku pasakyti, kuris treneris yra geresnis, nes su nauja „Olympiacos“ ekipa neteko susidurti.“

R.Grigo žodžius patvirtino ir „Žalgirio“ gynėjas Mantas Kalnietis. „Pirėjo komandos žaidimo stilius pasikeitė. Pini Gershonas propagavo atakuojantį krepšinį, o pagal paskutiniųjų kelių rungtynių įrašus, „Olympiacos“ pradėjo kur kas geriau gintis. Kai graikai laimėjo, puikiai žaidė Macijauskas, tačiau be jo komandoje yra tokie krepšininkai, kaip Marcas Jacksonas ar Lynnas Greeras, kuriuos sustabdyti gali būti sunku,“ - sakė M.Kalnietis.

Rungtynės

Kauniečiai sėkmingai pradėjo dvikovą ir po trijų tritaškių pirmavo 11:6. Tačiau šeimininkai atsakė spurtu 10:0 ir išsiveržė į priekį 16:11. Po minutės pertraukėlės žaidimas išsilygino, o pasinaudoję keliomis šeimininkų klaidomis puolime, žalgiriečiai pelnė 6 taškus be atsako bei po pirmojo kėlinuko pirmavo 22:20.
Antrajame kėlinuke kauniečiai padidino persvarą iki 7 taškų (30:23), tačiau atsipalaidavo ir ėmė klysti gynyboje. Tuo pasinaudoję graikai išlygino rezultatą, o kėlinuko pabaigoje kelis varžovą pražiopsojo G.Jurakas, leidęs du kartus iš eilės pelnyti lengvus taškus J.Tsakalidį, o "Olympiacos" ekipa išsiveržė į priekį 39:36. Po dviejų kėlinukų "Žalgiris" turėjo minimalų deficitą - 38:39.
Po didžiosios pertraukos du tritaškius įmetė M.Brownas, vieną - J.Mačiulis, o dvitaškį pridėjęs M.N'Diaye leido kauniečiams startuoti 11:0 ir įgyti dviženklį pranašumą 49:39. Pasinaudoję pasipiktinusio P.Vasilopoulo technine pražanga žalgiriečiai buvo padidinę persvarą iki 11 taškų (52:41), tačiau tradiciškai kėlinuko pabaigę geriau sužaidę šeimininkai. "Žalgirio" krepšininkai rinko klaidas, o "Olympiacos" ekipa - taškus, todėl likus žaisti dvi minutes M.Jacksono metimas sumažino šeimininkų atsilikimą iki 2 taškų (52:54), o prieš lemiamą kėlinuką "Žalgiris" buvo priekyje 56:55.
Paskutiniame kėlinuke J.Mačiulis pataikė du tritaškius iš eilsės, M.N'Diaye pridėjo dvitaškį ir kauniečiai išsiveržė į priekį 67:59. Tačiau eilinį sykį "Žalgiris" nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir leido šeimininkams išlyginti rezultatą (69:69). Pagrindiniu graikų spurto organizatorius buvo P.Vasilopoulos, pataikęs du tritaškius iš eilės. "Žalgirio" situaciją pataisė paskutinę atakos sekundę paleistas D.Markotos tritaškis, tačiau tuo pačiu atsakė L.Greeras. Per likusį laiką kauniečiai nesugebėjo pelnyti taškų ir po 40 minučių rezultatas buvo lygus - 72:72.

Pratęsimo metu L.Greero prasiveržimas su pražanga padidino "Olympiacos" persvarą iki 5 taškų (82:77), bet M.Popovičiaus tritaškis grąžino kauniečiams vilčių - 82:84. Vis dėlto D.Collinsas du sykius pataikė tik po vieną baudos metimą ir "Žalgiris" nesugebėjo pasinaudoti neįtikėtina "Olympiacos" klaida - šeimininkai iš užribio išmetė kamuolį į užribį. Paskutinę galimybę persverti rezultatą turėjo M.Popovičius, tačiau sudėtingas jo tritaškis tikslo nepasiekė, pergalę iškovojo "Olympiacos" ekipa - 86:84.

Trečiadienio mačai

D grupė

Sienos „Montepaschi“ - Atėnų „Panathinaikos“ 84:75 („Montepaschi“: Kšištofas Lavrinovičius - 7; „Panathinaikos“: Šarūnas Jasikevičius - 16)