Pasak tyrimui vadovavusio kanadiečių teisininko Richardo McLareno, tokia gudrybe naudojosi Maskvos antidopingo laboratorija, siekdama nuslėpti dopingą vartojusius rusų sportininkus.
„Pasibaigus Maskvos čempionatui, laboratorija turėjo tam tikrą kiekį „teigiamų“ mėginių, kuriuos reikėjo sukeisti, nuimant dangtelius ir perpilant (dopingu) užterštą sportininko šlapimą prieš tai, kai pavyzdžiai iškeliaus į kitą laboratoriją, kaip reikalauja IAAF“, – sakoma išvadose.
Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) užsakymu, R.McLarenas turėjo ištirti kaltinimus, kuriuos iškėlė buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos direktorius Grigorijus Rodčenkovas, dėl manipuliacijų dopingo mėginiais per Sočio olimpines žaidynes 2014 metais.
G.Rodčenkovas vadovavo Rusijos antidopingo laboratorijai nuo 2006-ųjų iki 2015 metų lapkričio. Jis atsistatydino, kai Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) apkaltino jo laboratoriją dalyvavus valstybės palaikomoje sportininkų dopingo programoje.
Vėliau žiniasklaidai G. Rodčenkovas pasakojo apie didžiulio masto ir kruopščiai organizuotą dopingo programą, į kurią buvo įsitraukusi Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) ir Sporto ministerija.
Pasipiktino dėl neva daromo spaudimo
Rusijos olimpinio komiteto vadovas pirmadienį užsipuolė Jungtinių Valstijų ir Kanados antidopingo agentūras už tai, kad jos neva daro spaudimą Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK), kad šis visiškai uždraustų Rusijai dalyvauti Rio de Žaneiro Olimpinėse Žaidynėse.
Laiške, kurį sekmadienio vakarą gavo TOK vadovas Thomas Bachas, Rusijos olimpinio komiteto pirmininkas Aleksandras Žukovas išreiškė didelį susirūpinimą ir pagrasino perduoti šį klausimą svarstyti TOK etikos tarybai.
„Rusijos olimpinis komitetas yra ypač nusivylęs dėl Jungtinių Valstijų ir Kanados Antidopingo agentūrų veiksmų“, – rašoma A.Žukovo laiške, kurį pirmadienį paskelbė Rusijos olimpinio komiteto spaudos tarnyba.
„Mes laikome tai bandymu sukurti tarptautinę sportininkų ir organizacijų koaliciją, palaikančią draudimą Rusijos sportininkams varžytis olimpinėse žaidynėse. Dešimt šalių siekia Rusijos nušalinimo nuo dalyvavimo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Kas vyksta? – rašo A.Žukovas.
Lieja pyktį: antidopingo agentūrų veiksmai atrodo kaip iš anksto suplanuotos kampanijos dalis
A.Žukovas taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) nepriklausomos komisijos tyrimo rezultatai buvo nutekinti prieš jų oficialų paskelbimą vėliau pirmadienį.
„Kaip šios organizacijos galėjo iš anksto sužinoti ataskaitos turinį prieš tai, kai jis buvo oficialiai pateiktas? Tokia padėtis kelia labai rimtą Rusijos olimpinio komiteto susirūpinimą, kadangi ji kelia abejonių dėl šios ataskaitos vientisumo ir nepriklausomo pobūdžio“, – pareiškė A.Žukovas.
Rusijos komiteto vadovas taip pat nurodė, kad Šiaurės Amerikos antidopingo agentūrų veiksmai atrodo kaip iš anksto suplanuotos kampanijos dalis.