REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Spalio 24 – lapkričio 4 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Las Vegase vyko Advanced Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatas (WAAC2023). Lietuvos rinktinę šiame čempionate atstovavo vienintelis lietuvis Igoris Lobanovas, kuriam pavyko prasibrauti iki finalo, tačiau jame visgi nepavyko iškovoti vietos dalyvių dešimtuke.

 Spalio 24 – lapkričio 4 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Las Vegase vyko Advanced Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatas (WAAC2023). Lietuvos rinktinę šiame čempionate atstovavo vienintelis lietuvis Igoris Lobanovas, kuriam pavyko prasibrauti iki finalo, tačiau jame visgi nepavyko iškovoti vietos dalyvių dešimtuke.

REKLAMA

Tik 25 iš 60 Advanced Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionato (WAAC2023) dalyvių iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku atliko paskutinį savo įskaitinį skrydį finale. Tarp pastarųjų dalyvių buvo ir Lietuvai atstovaujantis Lietuvos rinktinės pilotas Igoris Lobanovas.

Po savo finalinio skrydžio lietuvis džiaugėsi, kad nepaisant visų tekusių iššūkių prieš čempionatą, jam pavyko prasibrauti iki pat finalo ir, jo nuomone, atlikti pakankamai gerai savo įskaitinį ir paskutinį nežinomos programos skrydį.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu vienintelis pilotas, kuris finale skrido su senesnės kartos akrobatiniu lėktuvu. Tikrai atlikau viską pakankamai gerai, kaip ir planavome kartu su Lietuvos rinktinės, Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo treneriu Eltonu Meleckiu, tačiau dabar viskas priklausys nuo teisėjų ir kaip jiems mano pasirodymas atrodys lyginant su kitais dalyviais, kurie varžosi daug galingesne technika“, - po paskutinio skrydžio kalbėjo lietuvis I. Lobanovas. Prieš pat čempionatą talentingam, jaunam Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotui teko netikėtai keisti akrobatinį lėktuvą, nes paskutinę minutę jo nuomotas daug galingesnis lėktuvas tiesiog sugedo. Tad teko greitai persėsti į mažiau galingesnį „Extra 300S“ akrobatinį lėktuvą.

REKLAMA

„Manau, kad tikrai pasiekėme neblogą rezultatą. Labai džiaugiuosi, kad nepaisant visų netikėtų kliūčių, kurių pasitaikė prieš čempionatą, mes juos įveikėme ir galų gale pavyko sudalyvauti pačiame čempionate. Papuoliau į finalą, tai jau irgi yra pasiekimas, nes turbūt buvau vienintelis pilotas tarp finalistų, kuris varžėsi senesnės kartos lėktuvu. Bet labiausiai džiaugiuosi gavus dar daugiau varžybų patirties, nes čempionate varžėsi tikrai aukšto meistriškumo pilotai. Čempionate išties buvo didelė konkurencija ir iš bet kurio dalyvio galėjai tikėtis gerų rezultatų. Gauta patirtis tikrai pravers aukštesnės kategorijos Unlimited akrobatinio skraidymo čempionatuose“, - paaiškėjus rezultatams kalbėjo I. Lobanovas. Lietuvis paskutinėje programoje teisėjų buvo įvertintas 18-ta vieta iš 25 dalyvių, o bendroje dalyvių turnyrinėje lentelėje užėmė 23-ią vietą iš visų 60 čempionate dalyvavusių dalyvių.

REKLAMA
REKLAMA

„Didžiuojuosi Igorio pasirodymu. Mes atvykome tik dviese, kai didžiosios šalys delegavo rinktines. Nors pilotai skrenda po vieną, tačiau yra daug komandinio darbo privalumų – pirmasis atlikęs skrydį pilotas pasidalina informacija apie oro sąlygas skirtinguose aukščiuose, lėktuvo valdomumo niuansais. Čia precizinio tikslumo sportas, todėl bet kokia smulkmena yra svarbi. Nors bendroje įskaitoje Igoris 23-ioje vietoje, tačiau aukščiau už jį yra tik penkių valstybių atstovai ir tai daug pasako. Išsivežame tikrai daug patirties, kurią ateityje stengsimės paversti medaliais“, - sakė visada geros nuotaikos nestokojantis treneris Eltonas Meleckis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmąja vieta Advanced Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate (WAAC2023) džiaugėsi Prancūzijos sportininkas Tommy Douillard. Antroji vieta atiteko kitam Prancūzijos rinktinės atstovui Vladimirui Grasui, o trečiąja vieta džiaugėsi Rumunijos pilotas Danas Stefanescu.

Europos akrobatinio skraidymo čempionas rumunas Vladas-Alexandru Popescu liko 6-as, o paskutinėje programoje amerikiečiui Mike‘ui Cilibertičiui iškovota 3-ia vieta nepadėjo užsitikrinti vietos penketuke bendroje dalyvių lentelėje. Jis liko 10-as.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Prancūzijos rinktinė, antroji vieta atiteko Rumunijai, o trečioji vieta – čempionato šeimininkei JAV. Iš viso Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate varžėsi 60 dalyvių iš 18 pasaulio šalių: JAV, Kanados, Brazilijos, Australijos, Gvatemalos, Jungtinių Arabų Emyratų, Japonijos, Pietų Afrikos, Rumunijos, Šveicarijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų