S. Maldonis Paryžiuje dėl medalių kovos keturviečių baidarių 500 m rungtyje kartu su broliu Mindaugu, Artūru Seja ir Ignu Navakausku.
Iki olimpinių likus vos kelioms dienoms S. Maldonis, kaip jis pats sako, viduje jaučia olimpinę ramybę, tačiau kartais į vidų atslenka ir įtampa.
„Kartais, atrodo, ir sunku, o kartais atrodo, kad kaip tik jau didelį kelią nuėjom, laukia tik finišas. Kita vertus supranti, kad labai atsakingos varžybos ir reikia kažkur nepaslysti“, – kalbėjo baidarininkas.
Bendraudamas su naujienų portalu tv3.lt S. Maldonis papasakojo, koks jausmas visuomet šalia turėti artimiausius žmones, kuo išskirtinė šių metų olimpinė rinktinė ir kas padeda geriausiai atsipalaiduoti po alinančių treniruočių.
Nekantrauja debiutuoti
Nors S. Maldoniui, skirtingai nei jo broliui Mindaugui, Paryžiaus žaidynės bus debiutinės, tačiau pašnekovas teigė jaudulio kol kas nejaučiantis.
„Kol kas jaudulio nejaučiu, turbūt nuvažiavus į varžybas kažkas pasikeis. Iš esmės 20 metų sportuoju, tai jau su tuo jauduliu esu susidūręs ir nebijau.
Žinau, kad olimpinėse žaidynėse atmosfera bus visai kita, gali būti iki 20 tūkst. žiūrovų, ko dar nesu patyręs, tai nežinau, kaip tai paveiks. Bet kol kas nejaučiu jokio jaudulio, galbūt atvirkščiai – nekantrauju startuoti“, – ryžtingai kalbėjo jis.
Ilgametė patirtis sporte Simonui padėjo suformuoti ir teisingą požiūrį prieš svarbius startus. Anot sportininko, svarbiausia – pačiam jaustis gerai.
„Mūsų tikslai nesustoja ties tuo, kad atsirinkome, jie yra aukščiau. Kuo arčiau tos pakylos, kuo aukštesnė vieta, bet svarbiausia atiduoti visą save.
Kokia vieta bus, tokia bus. Svarbiausia, kaip sportininkui, atiduoti visą save, o jeigu tai padarysi, ta vieta neturės labai didelės įtakos. Aišku, visada norisi kuo aukštesnės vietos, bet sportininkui svarbu ne vieta, o atidirbimas iki galo.
Sakyti, kad atidirbau iki galo ir atidaviau visą save, tai čia turbūt geriausias išpildymas yra sportininko“, – aiškino pašnekovas.
Mylimiausi žmonės visada šalia
Net jei ir būtų jaudulys prieš svarbų startą, S. Maldoniui žaidynėse bus į ką atsiremti. Kartu į Paryžių vyksta ne tik jo brolis, tačiau ir mylimoji Viktorija Senkutė, kuri varžysis vienviečių valčių klasėje.
Poros keliai pirmą kartą susikirto Trakų irklavimo bazėje, o kartu jie jau šešerius metus. Simonas neslepia – dar sunku patikėti, kad olimpinę svajonę pavyko įgyvendinti kartu.
„Net nežinau, kaip galima žodžiais tai apsakyti. Būna kalbamės, sakau: „Žiūrėk, Viktorija, mes ten kartu būsim, važiuosim“, tai atrodo, nesuvokiame dar iki galo, kad tokį kelią esame nuėję. Ėjome atskirai, kai dar nebendravome, o dabar keliai suvedė į tą tikslą, kurio siekėme nuo jaunystės.
Vienas kitam primename, kur važiuojame ir kad tas tikslas atėjo vienu metu, o tai labai džiugu. Reiškia, kad vienas kitam tinkame ir priimame gerus sprendimus gyvenime. Vienas kitą papildome ir tie tikslai greičiau dėl to ateina turbūt“, – su šypsena kalbėjo jis.
Irtis pirmyn ir siekti didžiausių tikslų baidarininkui padeda ir vyresnis brolis Mindaugas. Pašnekovas neslėpė, kad tarp brolių visuomet jaučiasi konkurencija, tačiau būtent tai ir padeda vis aktyviau judėti pirmyn.
„Mes, kaip broliai, turbūt taip toli ir nuėjome dėl to, kad kartu sportavome. Visada priimi tą konkurenciją. Vienoje srityje buvau gal aš stipresnis, kitoje – brolis, vienur bandžiau aš bėgti, o jis vytis, kitur – atvirkščiai. Turbūt vienas kitą taip ir pastūmėjome į aukštesnius rezultatus, nes visada turėjome sveiką konkurenciją.
Tai yra sveikintina ir ne kiekvienas sportininkas gali turėti artimą, draugą šalia savęs ir su juo siekti kartu tikslų. Čia yra labai didelis pliusas“, – džiaugėsi sportininkas.
Tiesa, Maldoniai nėra išskirtiniai šių metų olimpinėje rinktinėje – tokių brolių porų šiemet yra net trys. Į žaidynes taip pat vyksta ir disko metikai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Domantas ir Dovydas Stankūnai.
„50 sportininkų rinktinėje ir trys poros brolių, tai realiai 10 proc. sudaro. Labai džiugu, – į tokią statistiką reagavo S. Maldonis. – Manau, kad sveika konkurencija, brolio palaikymas, kai žinai, kad artimas žmogus yra šalia tavęs ir palaikys, žinai, kad nei nori brolio nuvilti, nei jis tavęs, tai tikrai pagelbėja.
Manau, kad kitų brolių atžvilgiu, tas vientisumas irgi padėjo kopti aukščiau. Kaip ir sakiau, jeigu turi brolį ar draugą šalia, tai visada aukščiau kilsi.“
Skaudžiausios sekundės dalys
S. Maldonis sporte jau skaičiuoja antrą dešimtį, o šia sporto šaka susidomėjo ne dėl ko kito, o norėdamas pasekti brolio pėdomis.
„Pradėjau sportuoti tada, kai brolis pradėjo. Kadangi augome mažame mieste Dauguose, tai ten yra sala ir 5 min. bet kuria kryptimi yra ežeras.
Tam ežere visada kažkas irkluodavo, pamatėme, brolis užsinorėjo pabandyti, jam patiko. Tada aš, kaip jaunesnis brolis, irgi noriu pabandyti. Viskas taip rutuliojosi iki to, ką dabar turime. Taip ir prasidėjo – kaip pramoga, kaip žaidimas, išbandymas, o po to kartu ir sekėme nuosekliai viską“, – savo karjeros pradžią prisiminė sportininkas.
Kaip gyvenime, taip ir sporte, niekas negali išvengti įvairių nuopuolių ir pakilimų. Paklaustas, kas labiausiai per karjerą privertė nusiminti, S. Maldonis prisiminė apmaudžius finišus, kai iki geresnio rezultato, rodos, pritrūkdavo net mažiau nei vieno yrio.
„Sezono metu dažniausiai būna ir pakilimų ir nuosmukių, nes varžybų yra gan daug. Ta nuoskauda gal dažniausiai būna, nes mums, kaip komandai keturvietėje, visuomet pritrūksta dešimtųjų sekundės dalių iki Europos ar pasaulio čempionato prizinių vietų. Dažniausiai aplinkiniai mato tik vietą – penkta, šešta, bet jie nemato, kad tas atsilikimas buvo 10 cm skirtumu nuo 2-3 vietų.
Tas ir yra skaudžiausia, kad aplinkiniai vertina pagal vietą, bet mes save vertiname per atsilikimus. Tas sunkiausias momentas ir būna, kad džiaugiesi ta pasiekta vieta, nes žinai, kad tau pritrūko centimetrų iki prizų, o kiti žmonės, žurnalistai tai nurašo kaip nesėkmę“, – kalbėjo pašnekovas.
Visgi praeitais metais Lietuvos baidarininkams pasaulio čempionate yrių ir jėgų užteko tam, kad būtų iškovotas taip trokštamas bilietas į olimpines žaidynes. Tai prisimindamas S. Maldonis dar dabar šį pasiekimą vertina kaip karjeros šviesulį.
„Mūsų sporto šakoje ir mūsų valčių klasėje yra tik vienos varžybos, vienas šansas per ketverius metus atsirinkti į olimpines žaidynes, tai per pasaulio čempionatą. Reikia užimti bent 10 vietą ir tarp tų 10 vietų dar turi įsimaišyti kontinentai.
Pasaulio čempionate iš esmės garantavo tik 7 vietos keturvietei, kad olimpinėse žaidynėse dalyvautum. Čia buvo džiaugsmingiausias dalykas, kad pagaliau pavyko, nes žinojom, kad kito šanso nebus – arba dabar, arba po ketverių metų“, – dėstė olimpietis.
Karjerą gelbėjantis hobis
Prakaitą nelengvose treniruotėse bene kasdien liejantis S. Maldonis palikęs irklus mėgsta galvą ilsinti susitelkdamas į kitą sporto šaką. Pašnekovas kartu su broliu yra automobilių sporto fanai, o būtent tai kartais netgi gali išsaugoti ir gerus rezultatus.
„Dažniausiai, kai yra dideli krūviai, didelis psichologinis spaudimas, tą įtampą reikia kažkur padėti. Vieni sportininkai augina bites, užsiima žemės darbais, namų ruoša, o mes su broliu pasineriame į automobilius.
Bent jau man asmeniškai tai yra toks pabėgimas nuo įtampos. Kažką pasikrapštai, kažką pataisai, kažką sulaužai, bet atitolsti nuo tos įtampos ir tiesiog nusiresetini. Tada gali toliau pilnu pajėgumu dirbti, nes jeigu pašalinės veiklos be sporto neturėsi, labai lengva sudegti“, – apie savo hobį kalbėjo jis.
„Yra labai daug pasaulyje tokių pavyzdžių, kai gyvenantiems vien sportu yra labai sudėtinga ilgą laiką sportuoti. Tada arba anksčiau laiko baigia sportus, arba tiesiog sudega. Tai kad to nebūtų, bandome tą harmoniją rasti gyvenime.
Manau, kad tas automobilių sportas padeda realizuoti save kitoje srityje ir tada kažkur kitus gali būti naudingas“, – pridūrė S. Maldonis.
Tuo metu, kai baidarininkas bendravo su naujienų portalu tv3.lt, Palangoje startavo „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalis. Paklaustas, ar stebi tokias lenktynes, S. Maldonis liko atviras – ne visada tam yra galimybių.
„Dažniausiai neturime laiko sekti jokių lenktynių, bet jeigu būna internetu transliavimas, tai visada įsijungiame. Užsienio varžybos būna naktimis vyksta, tai pakartojimus žiūrime.
Jeigu būna laisva minutė, tai visuomet pasijungiame kokias nors su automobiliais susijusias lenktynes, ypač, jei Lietuvoje vyksta“, – kalbėjo jis.
Primename, kad Paryžiaus olimpinės žaidynės startuos liepos 26 d., o TV3 žiniasklaidos grupė yra oficiali žaidynių transliuotoja.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!