Prancūzijoje gyvenanti dizainerė sako, kad kūrybinis darbas su šaule Raimeda Bučinskyte, plaukiku Edgaru Mataku ir dziudo imtynininku Osvaldu Bareikiu jai tapo ir maloniu profesiniu iššūkiu, ir stipriu motyvacijos šaltiniu siekiant tikslų gyvenime.
E. Čekanavičiūtės modeliais tapo Lietuvos paralimpinės rinktinės debiutantė, šaulė R. Bučinskytė, o taip pat trečią kartą žaidynėse dalyvausiantys plaukikas E. Matakas, dziudo imtynininkas O. Bareikis.
„Savo prekės ženklu „Gowns for Sport“ nagrinėju kūnų ir poreikių įvairovę ir kaip rūbas gali prisitaikyti, papuošti, įgalinti bet kurį žmogų, nusprendžiau pakalbinti sportininkus sudalyvauti projekte „Haute Performance“ (prancūziškai – aukštas meistriškumas). Sportininkų kūnai be galo įvairūs, kiekviena sporto šaka ištreniruoja vis kitokį figūros tipą.
Man buvo įdomu tyrinėti šiuos skirtumus ir pritaikyti jiems elegantiškus rūbus, papuošti. Norėjau parodyti sportininkus kitoje šviesoje, nei esame įpratę matyti, parodyti, kaip rūbas prisitaiko prie žmogaus judesių, poreikių, išbandymų, siekiant aukštų rezultatų. Paralimpiečiai tų išbandymų turi dar daugiau, norėjau juos papuošti, parodyti gražiais ir stipriais“ – apie idėjos papuošti paralimpinės rinktinės sportininkus gimimą pasakojo rūbų autorė E. Čekanavičiūtė.
Dizainerė atskleidė, kad su kiekvienu savo modeliu atskirai tarėsi, kokį rūbą sukurti, stengėsi įsiklausyti į Paryžiaus žaidynėms besirengiančių paralimpiečių R. Bučinskytės, E. Matako ir O. Bareikio lūkesčius.
„Kiekvienas žmogus turi savo rengimosi įpročius, o gal ir lūkesčius, kaip norėtų atrodyti ir jaustis. Man aprangoje labai svarbus patogumas, todėl, matuodami individualiai sportininkams siuvamus rūbus, mes didelį dėmesį skyrėme tam, kad rūbas nevaržytų judesių, kad žmogus jaustųsi patogiai, gražiai. Pradžioje kiekvienam pasiūlydavau kelis variantus, iš kurių sportininkai galėjo išsirinkti patinkančius rūbus. O jau per matavimus toliau dirbdavome kartu“, – kūrybinius užkulisius atskleidė E. Čekanavičiūtė.
Neatlygintinai paralimpiečius papuošusi dizainerė sako, kad jaučiasi mainais gavusi motyvacijos užtaisą.
Esą darbas su paralimpiečiai jai suteikė naujų patirčių ir tapo įkvėpimo šaltiniu.
„Buvo labai įdomu išgirsti jų istorijas ir matyti, kaip, dažnai net ir skaudžios patirtys, juos sustiprino, užaugino ir suteikė ryžto. Žaviuosi tokiais stipriais žmonėmis, nes jie tikrai supranta daugiau, jie moka valdyti stipriausias emocijas, prisitaikyti kebliose situacijose ir būti lankstūs gyvenime. Mano nuomone, tai – milžiniškas šių žmonių pasiekimas. Susipažinau su šiltais žmonėmis“, – įspūdžiais dalijosi dizainerė.
Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Prancūzijos sostinėje.
Lietuvai tai bus jubiliejinės, dešimtosios paralimpinės žaidynės po Nepriklausomybės atkūrimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!