• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė įspūdingai pradėjo kovą į Europos komandinio I lygos čempionatą. Sau lygių lietuviai nerado bėgimo rungtyse: 400 metrų barjeriniame bėgime triumfavo Eglė Stašiūnaitė, 100 metrų – Lina Grinčikaitė ir Rytis Sakalauskas, 400 metrų – Agnė Šerkšnienė, 800 metrų – Eglė Balčiūnaitė, šuolyje į aukštį – Raivydas Stanys ir į tolį Marius Rudys. Taip pat auksu pasidabino 100 metrų po 4 estafetės lengvaatlečiai – Egidijus Dilys, R. Sakalauskas, Kostas Skrabulis bei Lukas Gaudutis. 

REKLAMA
REKLAMA

Sidabru 3000 metrų kliūtiniame bėgime pasipuošė Vaida Žūsinaitė, disko metimo rungtyje – Zinaida Sendriūtė ir moterų estafetės 4 po 100 metrų kvartetas Modesta Morauskaitė, Agnė Šerkšnienė, Sonata Tamošaitytė, L. Grinčikaitė, o trečiosiomis pozicijomis tenkinosi rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius ir trišuolininkė Asta Daukšaitė.

REKLAMA

Gerino sezono rezultatus

Pirmoji auksu pasidabino 400 metrų barjeriniame bėgime E. Stašiūnaitė, kuri pagerino šio sezono rezultatą – 57,76 sekundės. Sportininkė prisipažino, kad tikėjosi pergalės, o namų sienos siekti rezultato tik padėjo: „Per visą bėgimą nejaučiau, kad kažkas šalia būtų. Šiek tiek gale sunerimau ir „paspaudžiau“ iki pat galo. Tikėjausi būti pirma, nes Lietuvoje, Kaune, dalyvaujame. Sirgaliai palaiko, tai norėjosi būti pirmai.“

REKLAMA
REKLAMA

Sau vertos priešininkės nerado Lietuvos rekordininkė E. Balčiūnaitė, kuriai iki sezono rezultato pritrūko kiek daugiau nei sekundės – 2:03,50. „Bijojau anksčiau „lįsti“, nes žinojau, jeigu ištempsiu jas, tai padarysiu meškos paslaugą sau. Labai širdį pamalonino, kad viena bėgikė drąsiai bėgo ir vedė visą grupę“ , – po pergalingo bėgimo nešina gėlių puokšte sakė lengvaatletė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

100 metrų sprinto rungtyje nepralenkiama buvo Senojo žemyno bronzos medalininkė Lina Grinčikaitė. Tiesa, sportininkę šiek tiek sutrikdė techninės problemos, tačiau nesutrukdė pagerinti sezono rezultato – 11,32 s. „Neiššovė pirmas šūvis ir į jį sureagavau. Labai džiaugiuosi, kad pagerinau rezultatą, bet šį sezoną neplanuoju rekordų, nes kažkiek noriu „atsipūsti“. Konkurentės buvo labai stiprios ir rytoj vėl turėsiu didelio ir gražaus darbo, todėl, kad 200 metrų jos bėga dar greičiau.“

REKLAMA

Nors mėnesio pradžioje bėgikė A. Šerkšnienė pasiekė savo asmeninį rekordą (52,30 sek.) ir įvykdė pasaulio čempionato Maskvoje normatyvą, tačiau prisipažino, kad iki pirmenybių nežada sustoti: „Svarbiausia buvo laimėti pirmąją vietą, nes komandinės varžybos. Tikiuosi pagerinti rezultatą, nes laukia dar daug startų, bet žiūrėsime, kaip viskas susiklostys.“

REKLAMA

Oras ir maišė, ir ne

Patekti į pirmąją lygą padėti prisijungė ir geriausias Lietuvos sprinteris Rytis Sakalauskas, kurį prieš čempionatą kamavo traumos. „Tikėjausi pergalės, be to ir oro sąlygos labai geros. Turėjau mini traumą prieš varžybas, truputį išsimušiau iš ritmo ir taip gavosi, kad viskas – idealiai, bet rezultato norėjosi geresnio. Svarbu, kad daugiausiai taškų šaliai, o rezultatas bus kitose varžybose“ , - teigė olimpinių žaidynių dalyvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sportininkas džiaugėsi, kad startuoti galėjo savų žiūrovų akivaizdoje ir prisiminė istoriją, kaip teko keliauti į varžybas Serbijoje: „Prieš tai dvi paras važiuojame autobuse, tai po to būna labai sunku startuoti. O čia visos sąlygos sudarytos, kad siekti aukščiausių rezultatų.“

Lietuvis 100 metrų distanciją įveikė per 10,44 sek. ir iškovojo 8 taškus. Sprinteris pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Antras liko kroatas Dario Horvatas, trečias – slovakas Janas Žumeras.

REKLAMA

3000 metrų barjeriniame bėgime antroji finišavo daugkartinė šalies čempionė V. Žūsinaitė. Paklausta kaip vertina savo rezultatą, sportininkė prisipažino, kad liko ne itin patenkinta: „Rezultatas – toli nuo asmeninio ir taktiškai blogai sužaidžiau: treneris užvedė, kad galiu. Per daug greitai pradėjau, o tokioje rungtyje kaip 3 kilometrai, o dar su kliūtimis tai labai pasijaučia – greita pradžia, o po to staigus toks pasunkėjimas ateina.“

REKLAMA

Sekmadienį bėgikė taip pat startuos 5000 metrų bėgime, tačiau patikino, kad vienos dienos turėtų užtekti atsigauti fiziškai: „Kiek išeis, nes ne pirmą kartą taip bėgu dvi dienas iš eilės. Praėjusiais metais irgi bėgau 3 ir 5 kilometrus vieną po kito. Turėtų pakakti.“

Nors savo rungtyje ir triumfavo Europos vicečempionas aukštyje į šuolį R. Stanys, tačiau rezultato tikėjosi geresnio: „Labai vėjas priešinosi ir pats blaškiausi, nes visi rėkauja, palaiko. Man geriau startuoti užsienyje, aišku, visi sako, kad namuose – geriausia, bet nėra tam sąlygų. Danga per minkšta, nes viską sugeria – ir, šuolį ir bėgimą.“ Šuolininkas antroje vietoje paliko slovaką Rožle Prezelją, o trečias liko Izraelio sportininkas Dmitrijus Kroyeris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Startuos Deimantinėje lygoje

Antroje vietoje likusi geriausia Lietuvos disko metikė Z. Sendriūtė nusileido tik Londono olimpinių žaidynių čempionei, kroatei Sandrai Perkovič, kuri diską nuskaidrino 64,42 metrus. Tuo tarpu lietuvės rezultatas – 63,03 metrai. „Vėjo galėjo ir nebūti tokio, nes diską užnešė ne vienai. Nebūtų buvę jo, būtų buvę daug geriau. Stengiuosi kuo greičiau pavyti pagrindinę savo priešininkę – Perkovič. Visada malonu dalyvauti, kai yra konkurencija. Įveikiama varžovė, nes kiekvienos tikslas, kuri yra už jos – aplenkti“, – teigė sportininkė.

REKLAMA

Iki pasaulio čempionato Maskvoje, metikė žada startuoti prestižinėse Deimantinės lygos varžybose: „Ten tokia gera aura ir atmosfera, nes visas elitas susirenka. Kažkiek ir aš ten matausi.“

2010 metais disko metikė Europos čempionato finale savo asmeninį rekordą pagerino net du kartus – 60,48 ir 60,70 metrai.

Komandų rikiuotė po pirmosios varžybų dienos (21 rungties):

1. Lietuva 120 tšk.

2. Slovėnija 118

3. Serbija 103

4. Kroatija 93

5. Austrija 88

6. Danija 85

7. Izraelis 81

8. Kipras 67

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų