Visgi Paryžiaus olimpinio breiko turnyro teisėjai matė viską kitaip ir pranašumą japonei davė visuose trijuose raunduose. D. Ščiglo įsitikinęs, kad pergalė galėjo pasisukti ir į lietuvės pusę, jei turnyre būtų teisėjavę kiti arbitrai, nes du atstovai – australas ir amerikietis – visuose raunduose pergalę atidavė B-girl Nickai.
Nesupratęs, kodėl pergalė buvo atiduota Japonijos atstovei, liko ir NBA debiutui besirengiantis Matas Buzelis, kuris kaip ir daugelis tautiečių visame pasaulyje palaikė lietuvę prie televizoriaus ekranų.
„Bendrai Nicka visą laiką rodė aukštą lygį ir pas ją buvo labai labai sudėtingas kelias iki finalo, ji turėjo labai daug savo stiprių judesių išnaudoti. Finale pašoko gerai, bet ten per penkis balus tik skyrėsi, tai jeigu būtų kokie penki kiti teisėjai galbūt, tai keliautų pergalė ir į Nickos pusę, nes persvara tikrai buvo nedidelė, – finalo kovą analizavo didelę patirtį breiko varžybose turintis lietuvis. – Mano manymu neturėjo būti 3:0, turėjo būti kaip minimum 2:1, bet aš nebuvau vietoje, žiūrėjau per televizorių, tai galbūt teisėjai iš arčiau matė kažką daugiau“.
Įdomu tai, kad finale galėjo teisėjauti arbitras iš Japonijos. Komisiją taip pat sudarė Vokietijos ir Ukrainos atstovai, kurie kartu su japonu palaikė Ami Yuasa.
„Man reikės iš naujo peržiūrėti medžiagą visą, nes vakar labiau emociškai į viską žiūrėjau, šiuo metu negaliu atsakyti daugiau, – sakė taip breiko treneriu dirbantis lietuvis, kuris taip pat įvardijo stipriąsias japonės šokio puses. – Ji visą vakarą taip šoko labai „funky“, labai gerai jautė muziką, labai gerai jautėsi ant scenos, tai iš jos jautėsi tokia užtikrinta energija. Ji visą vakarą labai mažai klaidų darė, finale aišku kartojosi, ten buvo ir nukritimų, bet laimėjo pirmą vietą, šaunuolė“.
Breiko entuziastas pabrėžė, kad Japonija turi gerokai gilesnes breiko tradicijas nei Lietuva, o tai taip pat galėjo būti viena iš Ami pergalės priežasčių.
Pati Dominika Banevič – Bgirl Nicka po pergalės abejonėmis savęs taip pat neapsunkino. Olimpinė vicečempionė džiaugiasi, jog įkvėpė kitus žmones siekti savo svajonių ir svarbiausioje pasaulio scenoje atskleidė breiko esmę, grožį ir hiphopo kultūrą.
„Japonė šitoje vietoje turėjo kažkiek pranašumo, kad turėjo komandą didesnę, kad pas ją yra breiko legenda iš Japonijos Ayumi Fukushima, tai tikrai patirtį perdavė, komanda visa breikerių iš Japonijos, ten tikrai labai stiprus lygis yra ir japonei lengviau, nes pas ją vietinė kultūra yra labai aukštame lygyje ir japonai apskritai rodo labai gerą rezultatą breike. Kai tu verdi sriuboje, kuri yra daug kokybiškesnė, turiu omenyje šokėjų sriuboje, tai automatiškai konkurencija didesnė ir kai ji didesnė, tu privalai daug greičiau ir produktyviau judėti į priekį“, – sakė Denis Ščiglo.
Breiko kovos vyko Santarvės aikštėje įrengtoje arenoje, kur bronzos medalius iškovojo ir Lietuvos trijulių rinktinė. Susidomėjimas breiku buvo ne ką mažesnis nei krepšinio finalais. Skirtingai nei 3x3 finale, prieš breiko turnyrą prie žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų specialaus įėjimo susidarė eilės ir ne visi žiniasklaidos atstovai iš karto galėjo pakliūti į areną.
Ką toks didžiulis susidomėjimas rodo apie visiškai naują olimpinę rungtį?
„Manau, kad tai labai geras dalykas bendrai breikui, nes žmonės pamatė, kaip iš tikro atrodo breikas ir truputį daugiau susipažino su pačia sistema ir tai nėra tiesiog, kad mes gatvėje šokame, kažką išdarinėjame. Tai yra labai rimtas menas, sportas, tai man tai sako, kad yra susidomėjimas ir manau, kad ši olimpinė tradicija tęsis ir toliau, tikiuosi“, – svarstė šalies breiko čempionas.
D. Ščiglo: Nicka nori tiktai šokti
D. Ščiglo nuomone, lietuvė pirmo šokio metu buvo kiek susikausčiusi, tačiau niekada nesitaupė nė prieš vieną varžovę.
„Per pirmą raundą jautėsi, kad ji jautė jaudulį ir psichologinis buvo spaudimas, nes ji tikrai jaudinosi labai. Bet einant vis iki finalo matėsi, kad Nicka užbaigė finalą su šypsena, labai patenkinta ir man dabar ką tik net šiurpai nuėjo. Labai didžiuojuosi ja, nes puikiai susidorojo, žinant, koks yra didelis spaudimas. Ją iš šono ir žmonės bombarduoja, žurnalistai ir kai ruošiesi čempionatui, tai tikrai išsunkia iš tavęs labai daug jėgų, nes pati Nicka nori tiktais šokti ir kartais ją išblaško tokie dalykai <...> Prieš australę galėjo tik šiek tiek pasitaupyti, bet ir gerai, kad nesitaupė, nes tikrai užtikrintai išėjo iš grupių etapo pirmu numeiru“, – sakė jis.
Dideli nuopelnai turi keliauti ir breikerės mamai, kuri dėl savo dukros karjeros metė darbą, o olimpinio turnyro metu atskleidė patyrusi nežmoniška aplinkos spaudimą.
„Mama yra užnugaris Nickos, ji viską organizuoja, viskuo susidomi ir nuima labai didelę naštą nuo jos, nes jei Nickai dar reikėtų dar visus šiuos dalykus pačiai daryti, tai ji yra realiai jos menedžeris. Alinai didžiausias interesas yra Nicka ir ji visą laiką viską darys, kad ji eitų tik toliau. O Nicka padaro tą sunkųjį darbą, ji reprezentuoja, išeina į sceną ir parodo, ką gali“, – tikino gerai iš breiko turnyrų D. Banevič šeimą pažystantis Denis Ščiglo.
Breiko finalą ir visą turnyrą žiūrėkite:
xxx
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!