Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia įspūdingą pasirodymą draugiškų rungtynių, skirtų pasirengimui olimpinėms žaidynėms, cikle. Sekmadienį pajėgiausios sudėties lietuviai 115:62 (30:19, 31:16, 22:8, 32:19) sutriuškino Islandijos rinktinę.

Šioje dvikovoje Lietuvos rinktinės sudėtyje jau buvo po disko išvaržosos operacijos atsigavęs Darjušas Lavrinovičius. Vienintelis be sportinės aprangos ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdėjo Darius Songaila.

Smogiamuoju penketu rungtynes pradėję lietuviai po dviejų Šarūno Jasikevičiaus tolimų metimų pirmavo 10:6, tačiau aktyviai žaidę islandai sužaidus keturias minutes rezultatą išlygino – 12:12. Visgi netrukus lietuviai pradėjo demonstruoti sau būdingą greitą ir gražų žaidimą, laimėjo trijų minučių atkarpą 10:0 bei po Ramūno Šiškausko dvitaškio pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 22:12. Beveik nepakitusi persvara išliko iki pat kėlinio pabaigos. Po dešimties minučių Lietuva priekyje - 30:19.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo dar viena atkarpa 14:1 ir po Simo Jasaičio dvitaškio su varžovo pražanga bei dar vieno Š.Jasikevičiaus tritaškio sužaidus tris minutes antrajame kėlinyje jau triuškino varžovus 44:21. Puikiai puolime žaidę Lietuvos rinktinės krepšininkai antrojo kėlinio viduryje jau buvo surinkę 55 taškus. Nors antroje antrojo kėlinio pusėje aikštės šeimininkų puolimas kiek užstrigo, lietuviai nepaisant to dar šiek tiek padidino pranašumą ir įpusėjus rungtynėms Lietuvos rinktinė pirmauja – 61:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje žiūrovai išvydo jau ne kartą šioje dvikovoje matytą vaizdą. Lietuvos rinktinė laimėjo dar vieną atkarpą 8:0 ir skirtumas jau viršijo trisdešimt taškų – 68:35. Ir toliau puikiai žaisdami puolime, lietuviai vis dažniau pradėjo improvizuoti ir įvairiose situacijoje pasirinkti nestandartinius sprendimus. Milžiniškų Kauno sporto halėje susirinkusių žiūrovų ovacijų sulaukė trečiojo kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs vietinis herojus Jonas Mačiulis. Būtent po šio krepšininko dvitaškio su pražanga skirtumas įšaugo iki 80:43. Kėlinį tolimu metimu baigė Linas Kleiza. Po trijų kėlinių Lietuvos rinktinės persvara jau siekia 40 taškų - 83:43.

Paskutiniajame kėlinyje komandos žaidė savo malonumui. Lietuvos rinktinė stengėsi žasiti gražiai ir efektingai. Likus keturioms minutyėms iki susitikimo pabaigos aikštėje pasirodė Darjušas Lavrinovičius. Vidurio puolėjas spėjo pelnyti penkis taškus, o Lietuvos rinktinė šventė pergalę 115:62.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Linas Kleiza, po 13 - Ramūnas Šiškauskas ir Mindaugas Lukauskis, 12 - Marijonas Petravičius, po 11 - Kšištofas Lavrinovičius ir Šarūnas Jasikevičius (8 rezultatyvūs perdavimai), po 8 - Rimantas Kaukėnas ir Robertas Javtokas, po 6 - Jonas Mačiulis ir Simas Jasaitis, 5 - Darjušas Lavrinovičius, 4 - Marius prekevičius, 2 - Tomas Delininkaitis.