Po dviejų iš eilės laimėtų rungtynių Europos taurės turnyre nesėkmę patyrė Panevėžio „7Bet-Lietkabelio“ (4-4) krepšininkai.

Lietuvos vicečempionai svečiuose 69:75 (22:16, 13:20, 11:20, 23:19) nusileido Bursos „Frutti Extra“ (5-3) komandai iš Turkijos.

Pastaroji skaičiuoja jau trečiąją pergalę per pastaruosius keturis mačus turnyre.

„7bet-Lietkabelis“ pirmajame ketvirtyje laimėjo atkarpą 16:2 ir taip keturių taškų deficitą pavertė į aštuonių taksu pranašumą.

Pasibaigus ketvirčiui svečiai buvo priekyje 22:16.

Antrojo kėlinio pradžioje „7bet-Lietkabelis“ ėmė strigti puolime ir per visą ketvirtį suklydo šešis kartus. Tuo pasinaudoję turkai buvo išsiveržę į priekį penkiais taškais. Svečiai ketvirtį užbaigė geriau ir prieš ilgąją pertrauką „7bet-Lietkabelis“ atsiliko 35:36.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai ir vėl ėmė kontroliuoti situaciją aikštėje. Pastarieji surengė sėkmingą atkarpą 7-0 ir ėmė tolti (41:48).

Nors svečiai iš Panevėžio priartėjo iki 5 taškų (43:48), tačiau netrukus turkai pelnė 6 taškus, į kuriuos panevėžiečiai atsakė tik tašku ir skirtumas tapo dviženklis (44:54).

Toks jis išsilaikė ir iki lemiamo ketvirčio pradžios – 46:56.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai turėjo aiškų tikslą ir jį vykdė. Skirtumas ėmė sparčiai tirpti ir sumenko iki 4 taškų (53:57).

Visgi, dar labiau priartėti nepavyko. Aikštės šeimininkai surasdavo atsaką ir atsikirsdavo į panevėžiečių atakas. Likus žaisti minutei, Željko Šakičius baudų metimais prilaikė kovinį atstumą (65:69).

Kitoje atakoje dvitaškius atsakė turkai, o netrukus savo žodį tarė ir Benas Griciūnas (67:71). Aikštės šeimininkai sėkmingai atakavo nuo baudų metimo linijos (67:73). Likus 11 sekundžių, dvitaškį pelnė Vytenis Lipkevičius (69:73).

Tašką padėjo dar du taiklūs oponentų baudų metimai (69:75). Po jų atakavo Mantas Rubštavičius ir V. Lipkevičius, tačiau šūviai tikslo nepasiekė ir pergalė atiteko Bursos ekipai.

Nors Lietuvos klubas dvitaškius metė 60 proc. taiklumu, tačiau tritaškiai krito tragiškai. Pavyko pataikyti tik 16 proc. tolimų metimų (3/19) bei buvo suklysta net 21 kartą.

„7Bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 15 (4/6 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud., 7 atk. kam.), Gyorgy Golomanas 12 (5/5 dvit.), Benas Griciūnas 9, Mantas Rubštavičius 8, Vytenis Lipkevičius 7, Jamelas Morrisas (5 kld.) ir Željko Šakičius po 6.

„Frutti Extra“: Onuralpas Bitimas 18 (2/3 dvit., 2/11 trit., 8/9 baud., 10 išpr. praž.), Zachas Auguste‘as ir Anthony Clemmonsas po 14, Davidas Dudzinski 12 (7 atk. kam.), Derekas Needhamas 9 (5 rez. perd.).