REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečdalis Eurolygos sezono įveiktas – šią savaitę klubai pradės 12-ojo turo varžybas. Tiesa, dėl koronaviruso sujaukto tvarkaraščio kai kurie jų yra sužaidę skirtingą kiekį rungtynių. Neskaičiuojant Kauno „Žalgirio” lietuvių, šį sezoną Eurolygos klubuose rungtyniauja keturi mūsų šalies krepšininkai – kol vieni spindi, kitiems viskas klostosi ne taip sėkmingai.

Trečdalis Eurolygos sezono įveiktas – šią savaitę klubai pradės 12-ojo turo varžybas. Tiesa, dėl koronaviruso sujaukto tvarkaraščio kai kurie jų yra sužaidę skirtingą kiekį rungtynių. Neskaičiuojant Kauno „Žalgirio” lietuvių, šį sezoną Eurolygos klubuose rungtyniauja keturi mūsų šalies krepšininkai – kol vieni spindi, kitiems viskas klostosi ne taip sėkmingai.

REKLAMA

Edgaras Ulanovas, Artūras Gudaitis, Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis – keturios lietuvių pavardės, kurias galima išvysti Eurolygos aikštelėse. Trys iš jų vasarą pakeitė komandas ir savo vertę bando įrodyti naujoje aplinkoje.

Tv3.lt kviečia pažvelgti, kaip kiekvienam iš jų sekasi šį sezoną.

Visų lietuvių ir jų klubų pasirodymą Eurolygoje galite stebėti naujos kartos televizijoje „Go3.lt”.

REKLAMA
REKLAMA

Neišnaudojamas Ulanovas

Po šešių sezonų Kauno „Žalgiryje” 28-erių puolėjas vasarą nusprendė pirmą kartą karjeroje išmėginti žaidimą užsienyje – sudarė dvejų metų sutartį su Turkijos grandu Stambulo „Fenerbahče”.

REKLAMA

Čia jis pakeitė į „Valencia Basket” išvykusį Nikolą Kaliničių – panašaus tipo, į gynybą orientuotą puolėją.

Vasarą „Fenerbahče” pakeitė trenerį – legendinis Željko Obradovičius nusprendė pailsėti, o į klubą atvyko 2017 m. Europos čempionas, buvęs Fynikso „Suns” strategas Igoris Kokoškovas.

Amerikietiško ir lengvesnio stiliaus krepšinį Stambule diegiantis I. Kokoškovas kol kas sunkiai išnaudoja E. Ulanovo stiprybes, kurias „Žalgiryje” išryškindavo Šarūnas Jasikevičius.

Žaidimas nugara prieš fiziškai silpnesnius tiesioginius varžovus, pražangų provokavimas – taip taškus Kaune dažniausiai rinkdavo puolėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar E. Ulanovas daug dažniau lūkuriuoja ties tritaškiu ir daug rečiau naudoja savo stiprybes – tiksliau, į tokias situacijas, kuriose galėtų jas išnaudoti, lietuvio neįveda treneris.

Šį sezoną Eurolygoje puolėjas renka po 4,9 taško ir atkovoja 2,2 kamuolio. Palyginimui, „Žalgiryje” jis rinko po 8,3 taško ir sugriebdavo 3,3 kamuolio.

Sezoną puolėjas pradėjo aukšta nata – per pirmas penkerias rungtynes rinko po 8,6 taško ir realizavo 7/14 tritaškių. Vis tik vėliau žaidimo kreivė staigiai smuko žemyn.

Per kitus šešis susitikimus rezultatyvumas krito iki 1,8 taško, o tinklelį skrodė vos 1 iš 8 tolimų metimų.

Per paskutines ketverias rungtynes E. Ulanovas viso sukrapštė 3 taškus, o krepšį atakavo vos 9 kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai tikrai nėra ta statistika, už kurią diržus besiveržusi „Fenerbahče” norėtų mokėti 850 tūkst. eurų per sezoną – apie tokią sumą skelbė keli skirtingi šaltiniai.

E. Ulanovas visos karjeros metu buvo ne tas žaidėjas, kurio visą naudą ekipai parodytų statistika. Kartu jis nebuvo tas žaidėjas, kuris išsiskirtų individualiu meistriškumu.

Vasarą buvo akivaizdu, kad komanda, kuri nori išnaudoti pilną lietuvio potencialą, turės jį tinkamai išnaudoti. Kol kas „Fenerbahče” ekipoje tai nėra daroma ir lietuviui nėra lengva pritapti I. Kokoškovo schemose.

Atsigaunantis Gudaitis

Pastarieji keli metai A. Gudaičiui buvo nelengvi – du sezonus sugadino traumos, o vėliau ir pandemija.

REKLAMA

Į Sankt Peterburgo „Zenit” 21-erių centras atvyko atversti naujo puslapio ir jam tai kol kas sekasi neblogai, nors pradžia ir vėl buvo sudėtinga.

Tris savaites jis praleido dėl traumos, o vėliau kartu su visa komanda apsirgo koronavirusu.

Tačiau sugrįžęs jis demonstruoja tikrai neblogą sportinę formą.

Eurolygoje A. Gudaitis yra sužaidęs 7 rungtynes – aikštėje praleisdamas beveik po 20 min.  pelno 9,6 taško, atkovoja 4,1 kamuolio ir renka 12,4 naudingumo balo.

Lietuvis yra trečias naudingiausias „Zenit” žaidėjas – jį nežymiai lenkia tik Willas Thomas ir Mateušas Ponitka.

„Jis yra pagrindinis mūsų vidurio puolėjas ir vienas mano mėgstamiausių mano žaidėjų. Manau, kad jis tik geriau pritaps ir žais vis geriau”, – taip A. Gudaičio žaidimą po pergalės prieš „Žalgirį” įvertino „Zenit” treneris Xavi Pascualis.

REKLAMA

Lietuvis Sankt Peterburge turi viską, ko reikia, kad ir vėl demonstruotų puikų žaidimą – trenerį, žinantį, kaip jį išnaudoti, ir gynėjus, puikiai žaidžiančius du prieš du.

Visų pirma čia reikia rodyti pirštu į kanadietį Keviną Pangosą, gebantį pamaitinti kamuoliais A. Gudaitį.

Itin įspūdingų skaičių, kokius jis demonstravo 2018-2019 m. sezone, vilkėdamas Milano „AX Armani” marškinėlius tikėtis galbūt ir sunku – visų pirma, A. Gudaičio laikas aikštėje neturėtų stipriai augti.

X. Pascualis retą žaidėją aikštėje laiko ilgiau – „Zenit” komandoje ilgiau nei 25 minutes žaidžia tik K. Pangosas ir W. Thomas.

Antra, šiuo metu stipriausios ekipos daugiau laiko aikštėje naudoja mobilesnius aukštaūgius nei A. Gudaitis, bet lietuvis Rusijoje sėkmingai juda geriausios sportinės formos link.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skrajojantis Giedraitis

Puikiai praėjusį sezoną stipriausioje Europos lygoje debiutavęs puolėjas šią vasarą patraukė Ispanijos čempionės Vitorijos „Baskonia” dėmesį – jam įteikta trejų metų sutartis.

Duško Ivanovičiaus ekipoje R. Giedraičiui duota ganėtinai didelė veiksmų laisvė ir už pasitikėjimą jis atsidėkoja solidžiu žaidimu.

Ypač galingai 28-erių puolėjas atrodė pasiruošime sezonui ir Eurolygos starte. Per pirmas ketverias rungtynes jis fiksavo elitinius skaičius – 18,2 taško ir net 46,1 proc. taiklumas metant tritaškius.

Vėliau rezultatyvumas ir procentai kiek krito, bet vidurkiai išlieka solidūs – 13 taškų ir 40 proc. realizuojamų tolimų metimų.

REKLAMA

Pasitikėjimą R. Giedraičiu ir lietuvio svarbą komandai įrodo ir aikštėje praleidžiamas laikas – D. Ivanovičius kas vakarą jam suteikia po 28 minutes – daugiausiai iš visų ekipos žaidėjų.

Neseniai „Eurohoops” portalui duotame interviu R. Giedraitis pripažino, kad jo tikslas – žaisti NBA.

„Žinoma, noriu žaisti NBA. Noriu pabandyti čia kovoti. Prieš keletą metų sakiau, kad galėčiau pritapti keliose NBA komandose. Tačiau reikia sunkaus darbo ir šiek tiek sėkmės. Manau, kad laikas viską parodys.

Turiu daug darbo ir šiuo metu apie NBA negalvoju. Kiekvienas vaikis, kuris žaidžia krepšinį, norėtų save išbandyti NBA“, – sakė jis.

REKLAMA

Tiek demonstruojamas žaidimas, tiek atletinės savybės leidžia tikėtis, kad artimiausioje ateityje NBA galime išvysti dar vieną lietuvį, o kol kas galime džiaugtis R. Giedraičio demonstruojamu žaidimu Eurolygoje – iš lietuvių, neskaitant „Žalgirio”, jis spindi ryškiausiai.

Sedekerskio vaidmuo Vitorijoje

Jauniausias šio sąrašo krepšininkas – 22-ejų Tadas Sedekerskis yra „Baskonia” ekipos rotacijos žaidėjas, bet itin svarbaus vaidmens neturi.

Po beveik 10 minučių rungtyniaujantis puolėjas pelno po 1 tašką, atkovoja 2,8 kamuolio ir renka 3,9 naudingumo balo.

Lietuviui tenka nemaža konkurencija – T. Sedekerskio pozicijoje rungtyniauja Zoranas Dragičius, tas pats R. Giedraitis, estas Sanderis Raieste ir keli kiti krepšininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T. Sedekerskis dažniausiai naudojamas kaip ketvirtos pozicijos žaidėjas ir atlieka gynybines funkcijas – vaidmens puolime neturi. Tą rodo ir per aštuonerias rungtynes išmesti vos šeši metimai iš žaidimo.

Lietuvis yra pakankmai universalus ir jaunas žaidėjas, o tai leidžia tikėtis, kad ateityje vaidmuo stipriose ekipose ir Eurolygoje tik augs, o kol kas lieka naudotis suteikiamomis progomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų