• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šunų kinkinių varžybos „Baltijos taurė – 2010“ į Kauno rajoną sutraukė gausų haskių, malamutų ir kitų veislių šunų ir jų šeimininkų bei smalsuolių būrį.

REKLAMA
REKLAMA

Varžybose Zapyškio seniūnijoje, Jadagoniuose, dalyvavo stipriausi pasaulio ir Europos čempionai bei prizininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rusijos – daugiau nei šimtas gražuolių keturkojų.

REKLAMA

Ištvermingiausių ir greičiausių šunų šeimininkai iš Jadagonių išvyko su Kauno rajono savivaldybės mero įsteigtomis taurėmis, renginio rėmėjų dovanomis. Renginio organizatoriai – Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija ir klubas „Fluidus“.

Pasaulyje populiariausios šunų kinkinių lenktynės – lenktynės rogėmis. Kauno rajone šunų kinkiniai traukė ratuotas transporto priemones – varžyboms pritaikytus paspirtukus, dviračius ir triračius. Pirmą kartą besniegėje trasoje sportininkai varžėsi šešių šunų traukiamų kinkinių rungtyje. Laimei, sinoptikai, prognozavę 18 laipsnių šilumos, apsiriko, nes, esant tokiai temperatūrai, lenktynės draudžiamos.

REKLAMA
REKLAMA

Varžybų metu Jadagoniai priminė Aliaską. Tiesa, šiaurietišką dvasią kūrė prieš startą nerimaujantys, dumti į trasą nekantraujantys ir garsiai kaukiantys Aliaskos bei Sibiro haskiai, malamutai ir kiti šunys.

Keturkojų sportininkų finišus Jadagoniuose oriai stebėjo ir kino žvaigždė vilkšunis Džeris iš TV serialo „Naisių vasara“. Nors lenktynės ant sniego yra gerokai azartiškesnės, varžybų dalyviai džiaugėsi galimybe pažinti Zapyškio seniūnijos miškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar visai neseniai šunų kinkinių sportas mums asocijavosi su Kanada ir Aliaska. Džiaugiuosi, kad Kauno rajone, Jadagoniuose, nebe pirmą rengiamos šunų kinkinių varžybos. Zapyškio seniūnijoje laukiami ir svetingai sutinkami įvairių tautybių ir pomėgių žmonės.

REKLAMA

Čia nuolat vyksta įvairiausi renginiai: aitvarų, lipimo į uolas, daugybė švenčių“, – sveikindamas susirinkusiuosius į renginį sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

„Šunų kinkinys – tai glaudi, bendradarbiaujanti šunų grupė. Suburti ją iš atsitiktinių šunų paprastai neįmanoma. Reikia įvertinti kiekvieno šuns charakterį ir gabumus. Kitaip rezultatas bus menkas. Gerai treniruotuose kinkiniuose kiekvienas šuo turi savo vietą, kurioje jis geriausiai ir noriai dirba“, – pasakojo klubo „Aliaska“ Kauno padalinio vadovas Arnoldas Akelaitis.

REKLAMA

Tokiais kinkiniais naudojasi sniegingų vietovių – Aliaskos ir Sibiro – gyventojai. 1880 metais kasti Aliaskos aukso patraukė tūkstančiai laimės ieškotojų iš viso pasaulio.

Kinkiniai buvo sudaromi iš vietinių šiaurinių šunų. Tai buvo vienintelė priemonė, padedanti užkariauti šias šalto, specifinio klimato, nepažintas žemes. Šunys traukdavo sunkias roges, lydėdavo medžiotojus, per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus buvo naudojami paštui, vaistams, maistui, ginklams ir sužeistiesiems gabenti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų